şükela:  tümü | bugün
 • marka tescil başvurusu konusunda danışmanlık hizmeti verdiğini iddia eden istanbul merkezli bir kuruluştur. işte web siteleri de bu. kendileri ile aramda geçen olayı buraya yazacağım ki aynı firmadan başka birileri de aranırsa en azından firmanın hangi niyetle hizmet satmaya çalıştığını öğrenebilir. yazı biraz uzun olacağı için "özet geç arkadaşım" diyeceklere de özetimi önden geçiyorum: bu firma tarafından aranırsanız direk telefonu yüzlerine kapatın. zaman kaybetmemiş olursunuz.

  şimdi gelelim detaylara:

  bu firmanın dilek isimli bir çalışanı tarafından aradım ve daha önce farklı danışmanlık firması aracılığıyla firmamız adına marka tescil başvurusu yaptığımız fakat başvurumuzun olumsuz sonuçlandığı markamız ile ilgili olarak, aynı marka üzerinden başka bir kişi tarafından kendilerine marka tescil başvurusunda bulunulduğu bilgisi verildi. yaptıkları araştırmada bizim bu marka üzerinden faaliyette bulunduğumuzu gördüklerini ve ortada diğer taraf tarafından kötü niyetli bir yaklaşım olduğunu düşünerek, bizim mağdur olmamızı istemedikleri için bizi aramışlar! yersen tabii. kendileri eğer biz istersek, o firma yerine bizim adımıza başvurabileceklerini söyledi ve bunu yapmak için kısıtlı bir zamanımızın olduğunu, zira diğer firmayı fazla bekletemeyeceklerini bildirdiler. diğer firma ile ilgili bilgileri paylaşmamakla birlikte bizim firmamızdan son dönemlerde kötü bir şekilde ayrılan bir çalışanımız var ise onun böyle bir başvuru yapmak için kendilerine ulaşmış olabileceğini belirtti. hangi nace kodlarından başvuru yapacaklarını sorduğumda, bizim başvuru yaptığımız nace kodlarına ek olarak bir nace kodu daha kullanacaklarını ve bu şekilde yapılacak başvuruda kesinlikle markamızın karşı taraf lehine tescilleneceğini belirttiler. eğer karşı taraf markayı bu şekilde tescil ederse, bize karşı yaptırım sahibi olmaya hak kazanacağını söyledi(hatta burada meşhur sultanahmet köftecisinin marka tescil olayını da örnek olarak gösterdi). olayın sazan avi olduğunu düşünmekle birlikte, hali hazırda faaliyetlerimizi bu marka üzerinden yaptığımız için tereddüt ettim ve 5 dk içerisinde kendilerine dönüş yapacağımı söyleyerek telefonu kapattım. konuyu internette araştırdım ve gördüğüm kadarıyla aynı taktiği başkalarına uygulayarak da hizmet satmaya çalışmışlar. olayın peşine düşmemekle birlikte bu konu ile ilgili sikayetvar.com'a yazdım ki eğer başkalarını da aynı niyetle ararlarsa insanlar bu tuzağa düşmesin diye. fakat bu danışmanlık firması şikayetimi kaldırtmış. dolayısıyla bana sözlüğün gücünü kullanmaktan başka bir seçenek bırakmadılar.

  bu tarz yanıltıcı bilgiler(gg olmasın diye kibarca belirtiyorum) ile mal satmaya çalışan bu kişiler sizleri de ararlarsa itibar etmeyin. olur da marka tescil işlemi yaptıracaksanız da asla bu firmaya yaptırtmayın. hadi sikayetvar.com'da yer alan şikayetimi bir şekilde kaldırdın. bu entriyi de sildir de görelim bakalım. hoş, bir dürüm karşılığında sözlükte her şey olabiliyor. güvenemedim şimdi.
 • diğer anlatılanlar ile aynı şekilde benim çalıştığım firmayı da aradılar. o esnada cevap verecek yetkili benim diye bana bağladılar arayan adamı...

  arayan kişi türkmark'tan aradığını, firmamızın adı ile, faaliyet gösterdiğimiz alanda, marka tescili için başvuru olduğunu, hemen başvuru yapmazsak firma adını başkasının tescil edeceğini söyledi.
  sürekli arkadan sesler geliyor, belli bir çağrı merkezinden aradığı. sürekli türk patent enstitüsünden onaylı olduklarını tekrarlıyor.
  kim başvuru yapmış, hangi alanlarda başvuru yapmış dediğimde bizim firmanın ürettiği ürünlerin genel tanım başlıklarını ve bilgilerini veriyor. nereden başvuru yapılmış diye sorunca da beni aradığı numaranın bulunduğu ilçeyi söylüyor.
  başvuru ile ilgili belge varsa göndermesini, buna istinaden kendilerine vekalet verebileceğimi söylüyorum, gönderemem diyor. neden diyorum, söylemiyor nedenini...
  ne gönderebilirsin diye soruyorum, akredite veya onaylı olduklarını gösteren belgeleri gönderebileceğini söylüyor.

  artık koku odayı doldurunca ben sizi ararım diyor ve kapatıyorum telefonu.
  sizlere de aynısını tavsiye ederim
 • kesinlikle dolandırıcı bir firmadır. şiddetle uzak durulması gerekir.