şükela:  tümü | bugün
  • artık iyice gün yüzüne çıkan durum. hangi kanalı açsam aynı tip tartışma programları, aynı tip haberler, aynı söylemler...

aynı adamları görmekten bıktım. ülkenin belki de tarihinin dönüm noktalarından birisi olabilecek bir seçime giderken, soktuğumun kanalında sırf muhalif siyasilerin söylemlerine yer vermemek amacıyla, yargıtay'ın geline karşı kaynanayı haklı bulduğu haberini izlemek istemiyorum.

vatandaş olarak artık birşeyler yapmak lazım. birilerinin artık medyayı silkmesi lazım. yok mu medyayı silken.

ey onurlu medya çalışanları, omurgalı gazeteciler, muhabirler, kameramanlar, yönetmenler, baskıya boyun eğmek istemeyenler, ülkesini seven gidişattan rahatsız olanlar; faşizmin kuyusuna su taşımayı bırakın, korku imparatorluğuna boyun eğmeyin kardeşim. hiçbiriniz açlıktan ölmez merak etmeyin. hiçbiriniz bu ülkenin yüzde 60'ından daha fakir kalmaz. bu kadar tapmayın güce ve paraya. omurgali olun biraz.

ne bileyim; bir grev, bir isyan, bir istifa dalgası falan yapın. yoksa tarih affetmeyecek. yemin ederim lanetle anılacaksınız.

bir baba şefkatiyle uyarıyorum, tarih bu dönemi anlatırken sizin körlüğünüzü, omurgasızlığınızı, güce tapışınızı, saraylardan yemek tarifi paylaşımınızı, beyfendinin uçağında yer alabilmek için ağzı açık ayran delisi gibi bakışınızı da yazacak.

bu sebeple vatandaş sizi silkmeden kendiniz silkelenin ve bir muhasebe yaparak şu galiz halinizden kurtulun.
  • niye silkiyoruz kardeşim? direk kulağından tutup sikip atmalıyız bence.
  • "silkinmesi' kelimesini yanlış okuyan bir ben değilimdir sanırım. :)
  • silke silke düzelecekse sıkıntı değil silkelim. ama zaten gücün önüne domalmış kişilere bir etkisi olacağını sanmıyorum.
  • fiilde çatı fiilde çatı olalı böyle müthiş örnek görmedi. eline sağlık kardeşim.* silkme işi birileri tarafından yapılacaksa evet medyanın tutulup bir silkilmesi gerekir. medya bu işi kendi kendine gerçekleştirecekse yani ''silkin ve kendine gel eeey türk medyası!'' deniliyorsa türk medyasının silkinmesi ve kendine gelmesi olur.

ben 90 kuşağı çocuğuyum. net olarak hatırladığım yıllarda, bu kadar olmasa da buna yakın durumdaydı zaten medya. 14-15 yaşımda ciddi ciddi anlayarak haber takip etmeye başlamış olsam sene 2007 falan oluyor. eee zaten o yıllar, belaların ülkeye çoktan yerleştiği; zaman gazeteli, samanyolu tv'li yıllar. ülkede akp'den bağımsız, affedersiniz göte göt diyebilen başka bir medya vardıysa bile ben hiç göremedim. ''bir şey azalarak nasıl bitebilir?'' onu gördüm sadece.
  • silkinin kendinize gelin yoksa sizi silke silke adam edeceğiz.
  • yaptıkları programları izlememeniz yeterli bir silkme olur onlar için.
    ama izleyip izleyip de "abi bu nasıl medaya aq" dememek lazım.

siz izlemezseniz sizin izleyeceğiniz programları yapmak zorunda bırakırsınız.

en güzel silkiş bu olur bence.
  • diyelim ki başlığı yanlış okudun, o da olumlu.
  • katılmadığım önerme. hani gazete olarak değerlendirmek gerekirse tamam, rezil durumdalar. ama ben çok eğleniyorum.

çünkü bu ne demek biliyor musunuz? bu yenilginin afişe edilmesi demek. zannetmeyin kendilerine yarıyor bu rezillikleri. aksine kendilerini ifşa ediyorlar.

normalde sevmem bunu yapmayı ama şuraya bırakayım; (#76724119)