• gökçeadayiz yağmur yağıyor, bir şemsiye alalım dedik kirtasiye benzeri bir yere sorduk semsiye ne kadar diye 100 tl dedi arkadaşlar yazi ile yüz türk lirası. bildiğimiz o dandik metro çıkışlarında 5-10 tl satılan şemsiyeler. inanamadık ve gülerek pasif bir tepki göstererek islanmayi tercih ettik. bu bildiğin ahlaksizlik değilde nedir? 30 de hadi 40 de zaten x10 x20 kar ediyorsun ve bu sana yetmiyor mu? millet olarak çok ciddi sorunlarımız var. adamın malum partiye oy verdiğine yemin edebilirim ama ispatlayamam.
  • genel olarak katılmakla birlikte, bu ahlak anlayışını türk milletine mal etmek bence haksızlık.

bahsedilen bu iki yüzlü ahlak anlayışı bizim millete değil, orta doğu halklarına özgü.

konuya gelecek olursak, gerçekten de özellikle kendine "muhafazakar" diyen kesimin benimsediği bu anlayış mide bulandırıcıdır. örneğin 13 yaşındaki kıza genci yaşlısı onlarca kişi tecavüz eder, "rızası vardı" diye örtbas edilir. 13 yaşındaki kıza tecavüz eden gavat sonra dışarı çıkar sevgilisiyle el ele dolaşan kıza "ahlakımız bozuluyür" diye laf atar, yollu diye yaftalar, ötekileştirir, linç eder. dolayısıyla bana öteden beri komik ve acı gelmiştir, muhafaza edebileceği düzgün bir ahlak anlayışı olmadığı halde kendini "muhafazakar" addedenler. olum sen köyde eşek sikenlerin, sevgilisiyle bekareti bozulmasın diye dübürden takılanların, kuzenin tecavüzüne uğrayınca "kirlendi" diye öz bacısını öldürüp dağ başında bırakanın ekolünden geliyorsun, sen neyi muhafaza ediyorsun?

kavramların içi boşalınca ne denli yozlaşabildiğinin bir vesikasıdır bu marazlı ahlak anlayışı.
  • kendini de dünyanın en ahlaklı milleti zanneder.
  • barbar ve ahlaksız olduğu tartışmaya kapalı olacak kadar kesindir.
  • geçenlerde bir karı koca tarafından işletilen bir büfeden alışveriş yapıyordum.
    o sırada bunların oğlu geldi, bir yerde işe başladığı anlaşılıyordu çocuğun, işten gelmişti. kadın aynen şunu öğütledi çocuğa:

-aferin şimdi bol bol tokat ye bakalım ki, ileride sen de tokat atmayı öğrenesin.

konu budur. bu milletin gözünde toplumda yaşamak kazıklanmak ve kazıklamak üzerine kurulu bir şeydir. bu nedenle tüm toplumu tokatlayana da tepki vermez, helal olsun ben de olsam tokatlarım der.
  • “türk milleti” yerine

“kürtler”, “aleviler”, “amerika’daki siyahlar”, “avustralya’daki aborjinler”, “lazlar” sözlerini kullansan ırkçı olacaksın ama bu lafı kullanınca -kafanda- “doğruları gören eleştirel insan” oluyorsun.

enteresan..
  • 60 ülke kadar gezmişimdir. iletişimi güçlü biriyim, insanlarla iletişim kurmayı seviyorum. işim gereği de sürekli dünyanın farklı milletleriyle iletişimdeyim. tüm bu milletler arasından, sanırım en fazla türklerle muhatap olmak istemem. asla ırkçılık yapmıyorum. sadece karşılaştığım tecrübelerin hayatımda beni nelerden uzak tuttuğundan bahsediyorum. türklerle muhatap olunca karşılaştığınız ahlaksızlıklarla moralinizin bozulması garantidir.

gittiğimiz yeri kirletiyoruz, kurala uymayız, sadece çıkarımız amaçlı hareket eder ve sömürürüz. üretmeyiz. ahlak ve adabı muaşeret yoksunuyuz. eleştiriye kesinlikle kapalıyız.

diğer taraftan da kimseyi beğenmeyiz. kendi ülkemizde her gün yaşanan vahşetleri görmeyip başka milletlerin pis olduğunu iddia ederiz. türkiye'de sadece 1 gün gündeme bakıp diğer bir ülke gündemiyle karşılaştırın. cinayet, tecavüz, zam, gasp, kavga, dolandırıcılık. bu ülkede iyi birşey yaşanma sıklığı çok azdır. celal şengör söylemeden önce söylemeye çekinirdim bu lafı, ukala olmaktan çekinirdim. şimdi ben de onun gibi konuşabilirim: "türkiye'deki cehaleti hiçbir yerde görmedim".
  • bir ülkede iş dünyası, mesaisinin çoğunu kazıklanmamak için harcıyorsa, o ülkede ahlaktan bahsetmek komik olur.
  • götü yanık türk düşmanı şoparların sayısız sıçmığından sadece biri.
  • kürt güneyde beyaz donuyla denize girer türk denir, arap 6 kadın alır türk denir, çingene otobüs durağını çalıp hurdaya satar türk denir, laz derenin içine ev yapar türk denir...
    ya hepimizin birlikte türk milleti olduğumuzu kabul edip oturacaksınız ya da etnik milliyetçilik yapıp türk milletini aşağılamaya çalışmayacaksınız.

türkiye'den dışarı adım atmayan birinin iddiası.
hesabın var mı? giriş yap