şükela:  tümü | bugün soru sor
  • özellikle seküler kesimin ağzına sakız ettiği safsata. on yıllarca bu ülkede dindar kesimin bir şekilde sesi kesildi. en son 28 şubat ile tabiri caizse insan olmaktan çıkarıldı. siyasette kafa kaldırmaya kalkardın, post modern darbe yaparlar; şiir okudun, dergi dağıttın diye eften püften sebeplerle hapse atarlar; işe girerdin, patrona namaz dediğinde ya azarı yer, ya da suratına bön bön bakar işten atar; belediye otobüsüne binerdin, çarşaflı birini görünce öcü gibi davranırlardı. dolayısıyla sesi tek çıkan grup dindarların kısmen zıttı olan seküler kesim oldu. bu da toplumda sadece bir görüşün hakim olduğu yanılgısını doğurdu. son yıllarda özellikle dini hassasiyetlerini daha rahat dile getirmeye başlayanların sayısı hızla artınca bik bik konuşup türkiye kutuplaşıyor safsatasına başladılar. hayır, sadece var olan aşikara çıktı o kadar.

    yukarıda bahsettiğim özellikle iş hayatındaki sıkıntılar devam ediyor mu? evet devam ediyor. fakat gittikçe azalmaya başladılar. malum birkaç gündür sözlükte konuşulan köfteci yusuf muhabbetini biliyorsunuz. özel sektörde artık baş örtüsünün de üniforması yapılmaya başlandı. gayret etmeye devam edilmeli.

    edit: ideoloji karmasasi yasayan cocuk başlıklarımı engellemeyi tavsiye ederek en azından hangi ideolojiyi benimsemeyeceğine karar vermiş. kendisini tebrik ediyor, aramaktan vazgeçmemesini tavsiye ediyorum.