şükela:  tümü | bugün
  • ülkenin en önemli kurumu olan ve yasama faaliyetlerini gerçekleştiren yani kanunlarımızı belirleyen kurumun oluşumundaki vekillerin eğitim seviyelerinde bir alt sınır olmaması sorunudur.

bugün devlete ait bir işte hesap makinesi kullanılan herhangi bir pozisyona başvuruda bulunsak lise ve ağırlıkla da üniversite mezunu olmanız istenir, kpss'de belli sınırı aşmanız istenir. fakat ülkenin kaderini belirleyecek insanlar orada kendi keyiflerine göre her şeye karar verirler.

bu konuda alt sınır bence en az 4 yıllık üniversite diploması olmalıdır. yapılamayacağını elbette biliyorum, oradaki göbekli, ortaokul ve lise mezunu çok muhterem vekillerimiz bununla ilgili bir önerge önlerine gelse küfür edip red oyu verirler yüksek ihtimalle.

edit:
    aşağıda bir yazar arkadaş asıl sorunumuz ahlak demiş. katılmakla birlikte zaten eğitim sorununun kaynağında da ahlak sorunu olduğunu düşünüyorum. vekiller onurlu bir şekilde milletvekili seçilme çıtasını ilköğretimden üniversiteye yükseltmek için kanuni düzenleme yapmadığı için bu eğitim sorununu yaşıyoruz.
  • cahil cuhela bir milletin, cahil cuhela millet vekilleri olur. oyna devam.
  • öyle şeye böyle şey
  • türk milletinin sorunu eğitim değil, ahlaktır. ahlaksız bir toplumda eğitim sadece cehaleti alır. ahlak konusundaki sıkıntı da çözülecek gibi değil. eğitimsizliğe bağlamayın her şeyi.
  • halen milletvekillerinin eğitimli donanımlı olmasını düşünen kesime gülüyorum :)

milletvekili kimin vekili ama kime hizmet ediyor bunun ayrımına varılırsa işte bu insanlar iyice taninir