şükela:  tümü | bugün
 • türk mucitlerin (!) icatlarını paylaşıp övgü topladıkları, ardı arkası kesilmeyen tartışmalara ve fikir danışmalara ev sahipliği yapan bir değişik facebook grubu.

  bugünlerde paylaşılan gönderi başlıkları :
  1- uçan araba yapan siirtli
  2- bir camiye ait yangın alarm kablolarının başka bir boş butona bağlanması
  3- "strafır" parçalarını devir daim ettirecek bi hava makinesi
  4- bisikleti motosiklete çeviren mucitler
  5- tarla sulama pompası konularında başlıklar
 • mucitlerden daha çok işin ustaları konuşuyor. ortaya bir fikir atılıyor imla denilen şeyin namına koyarak yorum yapıyorlar. gerçekten ilgi çekici bir yer.

  hayır bilen gerçekten bildiğini kanıtlıyor. boş konuşanlar ise senin benim gibi elektrikten, devreden motordan anlamayan ezikler.

  amcalar bazen işi o kadar çok ciddiye alıyorlar ki yorumlarda kendimi kaybediyorum. yorumları okurken yanınızda sözlük , ansiklopedi ve vikipediye girebilen bir bilgisayar olsun.
 • https://www.facebook.com/…oups/turkmucitlerbirligi/

  zerre kadar mühendislik bilgisi olmayan ilkokul mezunu tiplerin mühendislere ahkam kestiği facebook grubu. sınırsız enerjinin mümkün olduğunu iddia eden kafası yanmış garaj mucitlerinin mekanı. normal insanlar için birkaç dakika içinde sinirden kendini sikme garantili.

  türkiye'de "imkan verilse her boku yaparımcı" ne kadar adam varsa hepsi bir araya gelerek bu grubu oluşturmuş. sınırsız enerjinin mümkün olmadığını bu gruptaki amcalar yerine dağa taşa anlatsanız daha az yıpranırsınız.

  favorim benzini buharlaştırıp evdeki set üstü ocakta kullanan adamdı. yapma etme evi havaya uçurursun demelerine rağmen adam ısrarla boktan icadını savunuyordu.