• ingilizcesi berbat olan kemal bozkurt isimli türk muhabirin 2. maçın ardından (bkz: stephen curry)'e sorduğu finallerin mvpsi olamazsaniz üzülür müsünüz yoksa gene de mutlu olur musunuz sorusu. maçın hemen ardından jimmy kimmel programında bu soruyla dalga geçti ve nbadeki en salakça sorular listesinde ilk 5 e soktu. gene utandık çok şükür.
    link
    jimmy kimmel
    edit: imla
    edit 2: imla ve 2. maç olarak düzeltildi.
    edit 3: jimmy kimmel videosu
  • tipik yaratıcılıktan uzak türk spor muhabiri sorusu. hep aynı salakça şeyleri sormaları amerikada işlememiş üstüne iğrenç ingilizcesiyle rezil olmuş muhabir.
  • tipi camide imam ama herif nba final maçında soru soruyor. hayat ne garip, kuslar felan.
    ingilizcesi cok kotu. calistigi gazetenin ismini anlayamadım ben. anlayan yesillendirsin ltfn.
  • tipine baktım ve oy kullandığı partiyi tahmin ettim.

bu adama mesela pusula falan vermezdim ben.

yorum dahi yapılamayacak kadar saçma sapan bir sorudur. böyle bir finali yerinde takip etme imkanı olupta sorulan soruyu görünce, ülkedeki nice cevherler için çok üzüldüm ya.
  • marie curie diye geldim gidiyorum.

yine de videoyu izledim, adam o ingilizce ile nasıl muhabir olmuş cümlesinin cevabını o berbat kimsenin anlamadığı soruyu sorduktan sonraki ozguven saçan bakıştan anlayabilirsiniz. muhtemelen uuw cook coolum diye düşündü. muhtemelen muhabirliği bırakırdım eğer böyle bir şey yapsaydım.
  • abi rica ediyorum biri bana söylesin, bu işleri nasıl buluyorsunuz siz ya. 20 küsür senedir nba takip ederim, ingilizcemle şu adamları ezerim, zaten hali hazırda yurtdışında da yaşıyorum, şu işi şu adamlardan 1000000 kat iyi yaparım amk.
  • (bkz: fanatik muhabirinin gregg popovich'e sorduğu soru)

bunlar babadan oğula nesil herhalde.
  • ben de istemezdim böyle olsun.
  • herif kendini tanıtırken adını söylüyor ve sonrasında “heybırneym dat kom” yani habername.com diyor. ingilizcesi mi daha kötü, sorduğu soru mu, yoksa heybırneym mi bilemedim.
hesabın var mı? giriş yap