şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sosyal medya ve internettir.

salla burdan istedigin kadar, tum gazin insin. twitter, facebook'ta istedigini paylas zaten sadece arkadaslarin goruyor :)

sonra gorevimi yaptim diye cekil koltuguna dizini filmini izle guzel kardesim. senelerdir ayni girdapta don dur ama bir cikis kapisi arama sakin.

iyi eglenceler.
  • (bkz: iç savaş)
  • 1 - patlayan bombalar : sokağa çıksak protesto yapacak olsak her an yanımızda bomba patlayabilir. malum yalaka seçmen sevinçten havaya uçar. hepimiz fetocu vatan haini ilan ediliriz.
    2- rte in polisleri : sokağa çıksak protesto yapmak istesek biber gazı ve jopla bir güzel haşlanırız. malum yalaka seçmen eline pala, satır alıp bizi kesmeye kalkar. vatan haini ilan ediliriz.
    3 - rte in yüksek seçim kurulu : sandığa gidip oy versek oyumuzu çalar.
    4- rte in devlet bahçelisi : bir mhp li olarak buna yazacak yorumum bile yok. allah belasını versin onun.

sokağa insek, sandığa gitsek, meclise yürüsek hiç bir faydası yok. karşımızda eli silahlı, biber gazlı, beyni yıkanmış, kafa kesmenin, insan yakmanın cennete gitmek olduğunu düşünen, allah'ın onları dünyaya başkalarını öldürerek dinini yaymak için gönderdiğini sanan bir yüzde 50 var. bu adamlar hayatlarına hiç anne, baba, sevgili, hayvan, doğa sevgisi görmemiş adamlar. hayatlarında hiç bir kitabın kokusunu içine çekmemiş, hiç bir çiçeği severek koklamamışlar. onlar için dünya acı çekilen ve çekilen acıların cenneti garantileyeği bir yer. ölmek umurlarında değil, insanlık onuru hiçe sayılarak hayvan gibi ölseler de yaşasalar da bir şeyler değişmez.

hayatta hiçbir şeyi olmayan insan hiçbir şey den korkmaz. bu adamlar cahil, fakir, sevgisiz. hayatları boyunca bu şekilde yaşıyorlar, ellerinde sadece öldüklerinde onları sınırsız seks,içki ve zevke ulaştıracak cennet vaadivar. işte biz bu nedenle sokağa çıkamayız. ben bu sabah uyanındığım da ilk olarak kız kardeşimin 11 aylık kızı berru'yu düşündüm. iç savaş çıkarsa onu nasıl korurum, ben ölürsem ona ne olur düşüncesi içime köz gibi oturdu. ama işte karşında ki insanlarda bu yok. adam 7-8 yaşında ki çocuğunu allah yolunda feda edebileceğini söylüyor. sen bu adama ne anlata bilir, nede bu adamla savaşabilirsin.

bu halk çok savaşlar atlattı. hiç birinde düşman bu kadar tehlikeli değildi. insanları dünyaya bağlayan bir şey kalmazsa, çok daha tehlikeli olurlar. din, siyasal islam dünyadaki bütün silahlardan daha tehlikelidir.
  • cok azinlikta oldugu algisi ve hissi, isyan ederse hayatinin kararacaginin dusuncesidir. polisi, savcisi, mahkemesi, medyasi, askeri, burjuvasi vs alayi karsi taraftan yana oldugu icin cikacak isyan ya mezarda ya hapiste bitecek diye dusunuyor azinlikta oldugunu dusunen turk muhalif.
  • pembe götlü olmasıdır. cumartesi dışarı çıkarsa hiçbir sorun yoktur, pembe götlü olarak birşeyleri değiştirebileceğini sanır. bak venezuellaya, ukraynaya yarı aç yarı tok millet nasıl çırpınıyor.
  • bu ülkede ne rezaletler ne pislikler yaşandıki başka ülkede hükümetleri düşürüp yerden yere vurur bizde yaprak kıpırdamadı. ne yazıkki tüklerin genlerinde isyan etmek, hak aramak falan yoktur uyuz gibi ancak zırlamayı birilerinin gelip götünü kurtarmasını bekler. muhaliflerde göt korkusundan isyan edemiyor. şikayet etmek yada birbirlerini suçlamak çok kolay ve çok tatlı geliyor.
  • iktidar ile gizli bir işbirliği içerisinde olmasından kaynaklanmaktadır.

bu ülkede 1 günde 2.5 milyon mühürsüz oy kabul edildi. kimse mühürsüz oylar neden sayılıyor diye sormadı. ne muhalefeti?
  • koltuğun çok tatlı olmasından kaynaklanmaktadır. iktidar olup sorumluluk almayla, büyük hırsızlıklarla kim uğraşacak. ikinci parti ol, hem maaşın her ay düzenli yatsın, hem parti üyeliklerinden her ay paralar aksın. çalmayla, gizlemeyle falan uğraşma. tam düzen adamı işi.
  • 'türk muhalifi' daha ziyade 'muhalefet partisi' olarak ele alınmış. ben başlıktaki eleştiriyi parti özelinde değil bireyler özelinde ele alarak yorum yapmak istiyorum.
    eskiden olsa çok farklı açılardan farklı farklı yorumlarda bulunulabilirdi. ama ben artık elimde olmadan hayatımızdaki en büyük soruna odaklanıyorum. artık isyan eden devlete isyan edemez. öyle bir imkanı yok çünkü. devlet artık tek bir kişiyi temsil eden bir kelime halini aldı. geri kalan devlet kadrosu ise o kişinin havarileri. halkın büyük çoğunluğu ise gönüllü kölesi mi desem yoksa binevi kulu mu desem bilemedim. sen artık geçtim isyanı en ufak bir eleştiride bulunsan, devletin kılını kıpırdatmasına gerek yok. halkın kul olmuş kısmı senin ilahlarına saldırıyor olduğun düşüncesiyle seni afaroz ederler zaten. eskisi gibi sen muhalifsin diye senin peşinde koşan bir devlet yok. kırk yıllık komşun elleriyle alır götürür seni. zaten sen onların gözünde muhalif değil; teröristsin, vatan hainisin.. çünkü ilahlarına ters düşen şeyler yapıyorsun.
    iktidar asıl tam da şu zamanda her yerdedir. en yüzeysel anlamıyla, ama en sağlam etkisiyle. ve bunun yarattığı yılgınlık insanları günden güne çürütüyor. ülkedeki yaşam standardı, çalışma şartları, trafikteki magandalar, sokaklarda kol gezen sapıklar.. vs. hepsi bir yandan bizi çürütürken hepsinden ağır basan bu 'yeni insan' oluyor. bu insanlar çocuklarımızı eğitiyor, bu insanlar bilim üretilen tüm köşeleri kaptı, bu insanlar her gün televizyonda hemen hemen her kanalda konuşuyorlar.. işte bu durum insanlarda artık umut kalmayışının en büyük nedeni. peki umut kırıntısı dahi taşımayan insan isyan eder mi?