şükela:  tümü | bugün
136 entry daha
  • aşağılık kompleksin güzelmiş kardeşim. güle güle kullan. gerçi başlığı açanında türk olduğunu sanmıyorum ama. neyse.
  • arkadaşlar türkiye'de gerçekten ar-ge yapıldığını sanan insanlar var. buradaki mühendisler genel olarak üretim destek mühendisliği yapıyorlar. ülkemizde gerçek anlamda ar-ge pahalıya patladığı için yapılmamaktadır. yalnızca kart tasarımı, yazılım revizyonları veya kütüphane alıp onu geliştirmekle arge yapılmıyor ne yazık ki.
  • buyur önden alalım seni bir oku .mühendislik fakültesi bölümleri diğer alanlardan farklıdır eline versem 4 yıl okuyup analiz yapamıcak adamlar gelmiş burada konuşuyor arkadaş mühendis şair gibidir ilham gelirse yapar da yazar da çizer de
  • türkiye'de haber olmadıkları ve yurtdışına kaçtıkları içindir. aklıma gelen ilk örnek:
    (bkz: tunç doluca) (bkz: maxim) patentleri

dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasında yer alan eth zürich üniversitesinin bilişim sistemleri mühendisliği sayfasını açın, 36 hocanın 3'ü türk.

yani türk olarak bir eksiğimiz yok arkadaşlar.

diğer taraftan, başlık "türkiye'de mühendislerin hiçbir şey geliştirememesi" olarak güncellenirse katılırım.

günlük döviz kurunu takip etmekten (bkz: 22 mayıs 2018 dolar kuru), bugün de trafikten sağ salim çıkabilir miyim diye düşünmekten, eşim şort ile tek başına markete gitti öküzün biri saldırır mı diye endişelenmekten (bkz: şort giydiği için kadına uçan tekme atan adam), terör saldırılarından, saçma din tartışmalarından (bkz: teravih namazı çıkışı parkta bira içenleri görmek) bir şey geliştirmeye fırsat olmuyor. zihin gücü kullanarak bir şey geliştirmek için önce huzur gerekli...
  • okumadım, ama sanırım kendiyle ilgili bir durumu anlatıyor, yoksa bu kadar analiz kasacak zamanı bulamazdı.
  • ekşi sözlükte penis boyu ve kas geliştiriyorlar yetmez mi?
  • türk mühendislerinin kazandığı kadar emek sarf etmeleridir olay, 3 kuruşa kaç köfte bekliyorsun onu yazda bilelim.
  • yeni mezun yada deneyimli çok farketmiyor asgari ücret teklif ediliyorsa tabi o ülkede gelişim olmaz. bu kadar mühendise ihtiyacın yoksa kontenjanları azalt başka bölüme yönlendir. absürt komedi gibi bir ülkede yaşıyoruz, neresinden tutsan elinde kalıyor.

(bkz: çok dertliyim sözlük çok)
  • mühendisliğin suçu değil temelde vizyonu ders geçmek diploma almak olan temel eğitimi altyapısı yetersiz olan adamların içinde bulunduğu eğitim sisteminin suçu bunlar bilgiyi paylaşmak zor.geliyor bizim insanlarımıza
  • otuzbir çekme makinesinden başlayabirler türkiye de çok tutar.
224 entry daha