şükela:  tümü | bugün
  • yabancı bir sitede görüp, bayrakları astığım robottur. kimilerine bir işsizlik abidesi gibi görünebilir, benim için yapanlara müthiş tecrübe kazandırmış olduğunu düşündüğüm bir arge girişimidir, eğlencelidir, faydalıdır.

videosu

sözkonusu çalışmanın websitesi.

kaynak

edit: ne işe yarayacak şimdi bu diyenler olmuş. sözlükte bu argeyi finanse eden şirketin başlığı bile yokmuş düşünün, bu projeyle adamlar dünya'ya reklamını yapmış oldular. teknoloji review siteleri, reddit ve hatta liveleak'de bile oldukça olumlu tepkiler aldılar.üniversitelerden mezun mühendislerin asıl ihtiyacı olan ortam bu ortamdır. ben bu projeyi destekliyorum ki tüm türk şirketleri mühendislerimize bu ortamı ve imkanı sağlasınlar, gerisi çorap söküğü gibi gelir.

edit2: abi sanırım yazarlarda, daha doğrusu türk insanında bir bug var. şimdi adamların bu yaptıkları çalışma ile iddia ettikleri birşey yok, "biz dünyanın en iyi robotunu yaptık" dedikleri de yok, "işte milli gururumuz bmw'yi transformers yaptık " diye birşey de demiyorlar. olayı kasvetli hale getiren sizlersiniz. bir tane firma arge birimi oluşturuyor(bu firmanın arabalarla yada robotlarla da alakası yok bu arada), çocukluk hayalimizdi hadi gerçekleştirelim diye 12 tane mühendis, 4 tane teknik elemanla bunu yapıyorlar. konunun temeli zaten biraz goygoy, biraz tecrübe edinelim olayı. şimdi sıkıntı ettiğiniz şeyi tam olarak anlayamıyorum, ortaya çıkan şeyi beğenmiyor olabilirsiniz de "sen önce bir araba yap, sonra şunu yap da rererö" gibi dramatik noktalara nasıl geldiğinizi idrak edemiyorum, kusura bakmayın.
  • (bkz: letrons)

(bkz: bmw)

(bkz: letvision)

türk teknoloji şirketi letvision çalışan bir prototip oluşturmuşlar, iddiaları ise ;
    bizim çocukluk rüyalarımızı gerçeğe dönüştürdükleri.

şimdiye kadar olanların içinde en iyisi.

https://www.reddit.com/…/real_life_bmw_transformer/

reddit kullanıcıları dahi bizden önce keşfetmiş.

çoğu sitede olumlu yorumlar var.

edi...
  • taşşak geçmek için içim gıcıklanarak videoyu izlemeye koyuldum fakat bildiğin düper olmuş lan:(
  • melih gökçek bunu beğendi.
  • bim sponsorluğunda yapılmıştır.

(bkz: letrons)
    (bkz: le-trons)
  • otobotları çağırın otobotları!
  • yürüme özelliği eklendiği takdirde ankara trafiğinde avantaj sağlayacaktır.
  • bunun namaz kılanını yaparlarsa köşeyi dönerler.
  • gerçekten muhteşem olmuş. ben kıçı kırık bir teneke yığını beklerken adamlar harbiden yapmışlar. ellerinize sağlık yiğidolar.

bu tip haberlerde birbirinden komik kaportaları falan gösterirlerdi bize. tasarım faciası olurdu hep. bu sefer ise tasarımın hakkını vermişler. başarmışlar.