• acilen 'turk.net referans kodları' olarak değişmesi gereken başlıktır. bilmem farkında mısınız ama insanlar buraya gerçekten bilgi sahibi olmak için bakıyor. koskoca paragrafın altına 'eh bu da benim kodum hem sana hem bana' yazınca yazdığınız bütün iyi yorumlar uçup gidiyor, tek derdi bir ay daha fatura ödememek olan adamın güzellemeleri kalıyor.
  • bugün kendileri yüzünden hayatımın en büyük yalanlarından birini söyledim.

- ufukcel bey biz turk.net bilmem ne ortaklığından arıyoruz. babanızla görüştük, bizi size yönlendirdi. onay verirseniz şu an kullandığınız ttnet hizmetinizi bizim 8mbit kampanyasına taşıyacağız... bıdı bıdı bıdı... hem santrale uzaklığınız yakın gibiymiş... bıdı bıdı bıdı... öyle olsa bile 3-4mbit olarak kullanabilirsiniz.

+ yok ben şu an ttnet'ten memnunum. teşekkür ederim.

ttnet'ten memnunum... konuştuğumdan beri kendi kendime tekrarlıyorum ne dedim ben diye. ttnet'ten memnunum ne lan?!? sınava girmemek için hocaya 'dün babaannemi kaybettik, çalışamadım' demekten bile daha berbat bir yalan bu. çok adi bi pislik gibi hissediyorum kendimi. ttnet'ten memnunum. dilimi eşşek arısı soksun inşallah e mi...
  • bir arkadaşımın yolladığı ve sözlüğe girmemi rica ettiği metin:

"ölülerin cebine göz diken firmadır.

geçtiğimiz şubat ayında anneannemi kaybettik... turknet çalışanları, daha az telefon parası vereceksiniz, vb. vaadler verip bir şekilde rahmetliyi ikna etmişler. evi temizlerken kontratı bulduk, fakat üzerinde ne bir tarife ücreti, ne de düzenlenme tarihi var; sadece kadının imzası yer almakta. kontrat iptali ile ilgili herhangi bir cezai yaptırım da belirtilmemiş.

kontratın iptali için firmayı aradık. konuştuğumuz yetkili, bir mirasçı ölüm belgesi ve bir dilekçe ile birlikte hattı üzerine alsın daha sonra da iptal etsin, gibi akla ziyan bir şeyler söyledi. üstelik bunu yaparken de taahhüt bozulduğu için ceza ödemek zorundaymışız. yahu sizin ölüye, ölüme saygınız yok mu? ayrıca bizim elimizde bir kontrat var ve kontratta bu detaylara yer verilmemiş, dediğimizde; bizim elimizde de bir kontrat var, diye yanıt verdiler. gönderin bakalım deyince, tabii mail atalım, dediler.

kaç gün geçti, ortada bir mail yok. tüketici hakları derneği ile konuşunca anladık ki, aynı durumu yaşayan bir çok aile varmış.

adamlar bildiğin dolandırıcı ve ölü soyucu. geçmiş fatura bedellerini de geri almak için şirkete dava açmak üzere avukata talimat verdik. kesinlikle uzak durulması gereken bir firma"
  • akn'yi komple kaldırmış olan sağlayıcı. işte hizmet budur!

hıza göre akn gelince 25 megabit hızı 24 olarak "güncelleyen" diğer "isslere" örnek olması dileğiyle.

edit: az önce başvurumu gerçekleştirdim, evrakları doldurup göndereceğiz. sen bilirsin kablonet, 3 senelik müşterini kaybettin. televizyonda filbox, internette turknet olarak devam edeceğim.

edit2: belgeleri de kargoladık. bakalım yarın açılacak mı?
  • internette bir dönemi kapatıp, yeni bir dönem açan internet servis sağlayıcısı. kendilerine başarılar diliyorum.
  • 99'da bu şirkette emek, ekim, eylem, devrim, barış adlı çağrı merkezi operatörleri çalışmakta ve yaşlıca bir adamın çağrılarına ard arda (isimlerini belirterek) cevap vermekte, ama bir türlü sorununa çözüm bulamamaktadırlar. tekrar tekrar aramaktan sıkılan adam sonunda emek'e "yahu bir türlü şu meseleyi halledemediniz, ama adlarınızdan kurtarıyosunuz, size kızamıyorum" demiştir.
  • az önce beni arayıp, "kuryemiz şu anda denizli'de, kabul ederseniz uğrayıp belgeleri bırakacak" diyen iss. bir tane kuryeleri var sanırım, kent kent dolaşıyor.
    ayrıca, (bkz: ttnet müşteri bilgilerinin orospu olması)
  • 8 mbps'ye kadar kotasız ttnet adsl2+ kullanıcısıydım. aynı zamanda aylık bilmem kaç bin saat bedavası olan ancak ay içerisinde toplasan 5-10 dk konuşma yaptığım türk telekom sabit hattım vardı. temmuz 2014 ttnet faturam şu şekildeydi:

internet: 63 tl
    televizyon: 2,89 tl (tivibu web)
    diğer ücretler: 8,99 (katma değerli servis ücretiymiş)
    toplam: 74,88 tl

telekom da sağolsun, şöyle bir temmuz 2014 faturası göndermişti:

aylık paket ücretleri: 17,22
    diğer ücretler: 3,76 (açıklamasında özellik ücreti diyor)
    vergiler toplamı: 6,92
    toplam: 28 tl

ikisinin toplamı: 102 tl

bir gün evde oturuyorum. saat 17:00 suları. hiç çalmayan sabit hattım çaldı. açtım. türk.net çözüm ortağından arıyoruz hebele hübele aylık internet ödemeniz 100 lira civarında değil mi? dedi. "evet amk" dedim. aylık 49,99 tl'ye bilmem kaç bin saat konuşması olan telefon da dahil 16 mbps kotasız internet bağlayalım mı size dedi. "bağla amk." dedim. tamam gönderiyorum evrakları, kurye bir saate evinizde olacak dedi. "vay amk." derken kurye geldi. sözleşmeyi imzaladım. kurye "geçiş işleminiz bir hafta sonra sonuçlarınız. hayırlı olsun abi." dedi. "sağol amk" dedim.

bu bir haftalık süreç içerisinde acaba bizim başvuru ne alemde diye iki kere çağrı merkezini aradım, ikisinde de en fazla birinci dakikada operatöre bağlandım. problem olmadığını, bir hafta içerisinde işlemin sonuçlanacağını söylediler. ttnet veya telekomla olan sözleşmelerimi iptal etmek zorunda olup olmadığımı sordum. "gerek yok, biz hallediyoruz. ancak taahhüdünüz varsa onu ödemeniz gerekir" dediler. "taahhüt de yok. iyiymiş amk" dedim.

bugün o bir hafta doldu. cep telefonuna adsl kullanıcı adım, şifrem sms'le gönderildi. modeme girdim. bağlantı sağlandı. speedtest.net yaptım. şu sonuç çıktı:

download: 13.35 mbps
    upload: 0.7 mbps

upload teorik sınırın altında olsa da, daha ne olsun lan. yarı fiyatına aynı hizmet.
  • ne?! bazı bölgelerde bazı kişilerde sorun mu çıkmış?? eyvahlar olsun !!

hemen "taahhütsüz 100mbit'e kadar 85 lira" olan internet paketimi iptal edip ttnet'in "2 yıl taahhütlü 35mbit'ine 105 lira" vermeliyim...

az sakin olun lan, ttnet'te olup birilerine ulaşsanız ne olacaktı? sanki birilerine ulaşınca sorunları çözecekmişsiniz gibi konuşmayın lütfen.

t: lanet ttnet'ten bizi kurtaran gül gibi iss.
  • edit: 18.08.2018 itibariyle bir yıllık turknet abonesiyim. koşullar hiç fena değil. memnunum şu anda. ara sıra bağlantıda yavaşlama dışında hiç bir problem yok. bu arada müşteri hizmetleri oldukça değişmiş; kalite gelmiş çok şükür. sadece canlı destek yok. bunun bir an önce değştirilmesi lazım.

iyi ki ekşisözlük'e ve şikayetvar.coma bakmışım. daha bugün bile hakkındaki şikayetleri şikayetvar.com'dan okuyup kendime geldim. yoksa ben de cazip fiyat-hız(49 tl'ye 15 mbpshız ile sınırsız internet) ve 300 dak. sabit hatlara bedava konuşma kampanyasına kanıyordum.
    tekrar aradıklarında vazgeçtiğimi söyleyince birdenbire kabalaşan ve beni kendilerine inanmayıp internet sitelerine inanmakla suçlayan sert bir ses tonuyla karşılaştım. karşımdaki * nazik insan gitmiş, yerine tahammülsüz, karşısındakine söz hakkı vermeyip sürekli konuşan biri gelmişti.
    haklarında binlerce şikayet olduğunu gördüğümü söylerken sertçe peki, iyi günler denip alelacele telefon kapatıldı. oldukça ilkel bir hizmete, anlayışa sahip olduklarını da zaten bu konuşmadan kolayca çıkarabilirsiniz.
    ilk defa böyle kaba bir müşteri hizmeti yetkilisiyle görüşüyorum. daha müşterisi olmadan azarı yersem, ileride bir de müşterileri olsam n'aparlar acaba diye düşünmekten kendimi alamadım.
hesabın var mı? giriş yap