şükela:  tümü | bugün
1789 entry daha
  • turk telekom 'dan geçiş yaptığım isp. gelin görün ki 1 aylık kullanıcı deneyimim berbat, hatta rezalet.

bölgemdeki hattın kapasitesi 16, daha evvel turk telekom varken 14.5-15 zorluyordu ve temiz sorunsuz bir hat yıllarca cayır cayır kullandık. evdeki ana modem ormanda 10 kaplan gücünde bir alet, evin her yerinde alt kata üst kata alayına cat6 kablolar ve access pointlerle dağılan son derece homojen bir internet tadımız vardı. çatı arasına çık 15, garaja in yine 15 fıstık gibi yaşayıp gidiyorduk.

turk.net geldi kurulum yapıldı, speedtest en yakın server sonuçları 14.5 çıktı. haa dedim ki bu iş tamam aga, hem aynı hızı alıyorum hem de akn yok sevindim. aradan geçti 24 saat ne oldu nasıl olduysa o hız 8 'i geçmez oldu. 1 aydır test ediyorum 6.5-7 'lerde duruyor speedtest.

o günden beri hiç bir şikayet hiç bir destek talebine doğru düzgün dönmüyorlar. evdeki wifi keyfimiz piç oldu..

destek taleplerimizden birini tahmin ediyorum ki sebebi mevcut bölgesel hat olarak gördükleri için turk telekom 'a yönlendirmişler, oradan biri aradı uzun uzun konuştuk diyalog aynen şöyle ;

tt: sizin hattınızda hiç bir problem yok hızınız 7 çıkıyorsa mükemmel.
    ben: ne alaka bizim paketimiz 16, 7 çıkması size normal mi geliyor?
    tt: beyefendi ben buradan görüyorum sizin aboneliğiniz 8 yapılmış.
    ben: nasıl yani ?! dumur....

ilk gün 14.5 veren hizmet neden nasıl ne sebeple sonradan 8 'e kilitlenir anlayabilmiş değilim. bunu anlatmak için karşı tarafta hiç birini bulamamak da ayrı mevzu...
  • ttneti iptal ettirip gecen ay burda yazilanlarin etkisiyle turknete gecmistim, binlerce kez pisman oldum. 30 lira kurulum ucreti alip sonra internet kopuyor diye aradigimda kurulumu bana yaptirmaya calisan .... calistigi bir firma. ariza olunca 2-3 gunde donuyorlar. gelip kurduklarindan bu yana (hepi topu 1.5 ay) ttnette 3 yilda yasamadigim rezilligi burda yasadim. ınternet hem kopuyor hem de cok yavas. tv'de netflix keyfi falan kalmadi. bilgisayarda ne yazili hazirlayabildim ne odev. su an eksisozluk'e de mobil internetle giriyorum. 35 tl ve 65 tl'lik iki fatura odedim su ana kadar, bugun hemen iptal ettirip en az zararla atlatmaya calisacagim bu isi. caldiklari saatlerden ve yasattiklari stresten oturu hicbir kurusumu helal etmiyorum. her konuda cok yardimci olacakmis gibi konusup sonrasinda siklerine sallamiyorlar. saatlerce 3 yil once ttnetten aldigim zyxel modemi turknet'e nasil entegre edecegimi arastirarak vakit öldürdüm, totalde belki 10-12 saat sinir krizleri gecirdim. umarim dilekcemi bir an once isleme koyup veremedikleri hizmetin parasini daha fazla kitlemezler. simdi sira vodafone'u denemekte :(

turkneti hic kimseye tavsiye etmiyorum.

sakin turknet kullanmayin!

hele halihazirda sorunsuz kullandiginiz bir internet varsa akk ya d taahhut olmamasina aldanip da turknete gecmeyin.

uzak durun.

ben yandim siz yanmayin.
  • sorunsuz kullandığım superonline'dan 1 hafta içinde geçiş yaptığım ve yaklaşık 5-6 aydır sorunsuz kullandığım iss. sorunsuz bir altyapısı olduğunu bilen herkese tavsiye ediyorum. muhakkak özgür internetin tadına varın.
  • 2 yıldan beri kullandığım sorunlarımı kısa sürede çözen, ek olarak da yurt içi sabit ve gsm telefonlarıyla, ve aralarında a.b.d, almanya, avusturalya, avusturya gibi onlarca uluslararası kademe 1 ülkeleri ile 1.000 dakika ücretsiz görüştüren taahhütsüz ve formalitesiz internet servis sağlayıcısı.

bir ay ücretsiz internet ve 1.000 dakika konuşma için:

--- spoiler ---
    uluslararası kademe 1 ülkeleri:
    a.b.d.
    almanya
    amerikan samoa
    andorra
    arjantin
    avustralya
    avusturya
    bangladeş
    belçika
    bermuda
    brezilya
    bruney
    bulgaristan
    cebelitarık
    çek cumhuriyeti
    çin halk cumhuriyeti
    danimarka
    dominik cumhuriyeti
    endonezya
    estonya
    faroe adaları
    fas
    finlandiya
    fransa
    fransız guyanası
    guadalup
    guam
    güney afrika cumhuriyeti
    güney kıbrıs rum kesimi
    güney kore
    hindistan
    hollanda
    hong kong
    ingiltere
    irlanda
    ispanya
    israil
    isveç
    isviçre
    italya
    izlanda
    japonya
    jersey
    kanada
    kazakistan
    kolombiya
    kosta rika
    lüksemburg
    macaristan
    malezya
    malta
    mariyan adaları
    martinique
    mayotte adaları
    meksika
    moğolistan
    namibya
    nijerya
    norveç
    özbekistan
    panama
    paraguay
    peru
    polonya
    portekiz
    porto riko
    romanya
    san marino
    şili
    singapur
    sint maarten
    slovak cumhuriyeti
    slovenya
    svaziland
    tayland
    tayvan
    a.b.d virjin adaları
    uruguay
    vatikan
    venezuela
    vietnam
    yeni zelanda
    yunanistan
    --- spoiler ---
  • buradaki tavsiye veren paralı köpeklere inanmayın.
    türkiyenin en rezil internet sağlayıcısıdır.

-öncelikle müşteri hizmetleri denen bi bok yok. sesli yanıt sisteminden kayıt bırakıyorsunuz. 2 gün içerisinde size döneceklerini söylüyorlar. 2 gün içinde arayıp arızanızı 3 gün içinde çözeceğiz diyorlar. taşşak geçer gibi.

bu arkadaşlardan bir anlık gaflet ile internet hizmeti başvurusunda bulundum. interneti bağlayana kadar her şey çok güzeldi. interneti bağlayana kadar dediğim lafın gelişi. internet falan yok.
    mesaj attılar, modem kurulumunu yapıp internetin keyfini çıkarın diye.
    kurdum, bi nane yok. aradım 2 günde dönecez dediler. 2 gün sonra arayıp arıza kaydımı aldıklarını, arıza ekiplerinin 3 gün içinde geleceğini söylediler. 3 gün sonra arızanız giderildi diye mesaj geldi. hala internet yok. yine ara yine 2 gün bekle. sonra arasınlaar 3 gün daha ekip bekle.
    böyle böyle 3 hafta geçti. hala internetim yok. taşşak geçer gibi fatura gönderdiler. ön ödemeliymiş faturaları. yine aradım yine 2 gün bekledim. siz benle dalga mı geçiyosunuz lan dedim. daha internet yok. daha ekipler gelmiş değil.
    tekra kayıt aldılar ama ben yok dedim iptal edin. iptal için 2 gün içerisinde arayacaklar dediler. arayan olmadı. tekrar aradım. yine 2 gün dediler. 6 gün sonra biri aradı. iptal talebinizi aldım 3 gün içerisinde ilgili arkadaşlar sizi arayıp teyit alacaklar dedi.
    arayan olmadı.
    tekrar aradım. bu esnada başka bir sağlayıcıdan aynı hat ile internet bağlatıp kullanmaya başladım. bu süre zarfında türknetin gerizekalı sistemi bana sorununuz çözüldü internetin keyfini çıkarın, kullanıcı anketimize katılın falan diye mail atıp duruyor.

en son bir başka gerizekalı çalışanları ile görüşme fırsatı buldum. dedi ki bu bu evrakları göndereceksin. sadece bir telefonla bağladıkları interneti iptal etmek için ıslak imzalı evrak faksı istediler. mail olmuyor mu dedim, yok dediler illa faks.
    allah belanızı versin tamam dedim.
    14 tl faks ücreti verip gönderdim.
    ses seda yok. bende salak tabi iptal ettiler sanıyorum. tak bi fatura daha geldi. dalga geçiyolar yanlışlık herhalde deyip aradım.
    yine 2 gün bekledim.
    2 gün sonra arayan temsilci, evraklarımın ulaşmadığını söyledi. online işlemlerde evraklarım tamam görünüyordu kontrol ettim dedim. yok gelmemiş dedi. elimde faks evrağı var dedim. tekrar gönderin dedi. tekrar göndermeyeceğim bi 14 tl daha vermeyeceğim bu iş dedim.
    başka iptal yok dedi. şikayet kaydı aldı. 5 iş günü içinde döneceğiz dedi. (3 gün süra iptal isteyince 5'e çıkıyor)
    o günden sonra bana düzenli aralıklara borç hatırlatma mailleri attılar. aradım dönüş yapmadılar bi daha hiç dönüş yapmadılar bana.
    online işlemlerde problem kaydı yazdım, sorun çözüldü güle güle kullanın dediler. bu esnada ben o evden taşındım. sonra online işlemlere girmek istediğimde giremedim. çünkü müşteri numaram tanımlı değilmiş. silinmişim sistemden. aradım yine dönen olmadı.
    üzerinden 6 ay geçti beni icraya verdiklerini öğrendim.
    1 mb bile kullanamadığım internet için benden arsızca benden hala para talep ediyor. arızamla ilgili de kısmı para indirimi yapmışlar. ocak ayı için 60 değil 40 lira almışlar güzelliğe bak.

siz siz olun uzak durun. buradaki paralı köpeklere de inanmayın.

edit: parali kopekler olarak nitelendirdigim insanlar buraya ref linki verip ona tiklayalim diye ovenler oluyor. ayrica burada "adamlar iyi hizmet veriyoruz demiyo ki, icuz fiyata tabi musteri hizmetleri olmaz" vs tarzinda aklama girisimleri yazmak cok aptalca. kusura bakmayin.
  • 09.05.2017 tarihinde abonesi oldum. yani 1 yıl 13 gün olmuş. ha sorun yaşadım mı evet. türknet akk kaldırmadan önce mükemmel kullanıyordum. ne zaman akk kalktı o zaman sorunlar başladı hemde aylarca sürdü bu. 100 mbit kullandığım net gece gündüz farketmeksizin 6 ila 11 mbit alıyordu. onlarda destek kaydı arıza kaydı nafile hiçbir işe yaramadı. tam aboneliği mi iptal ettirip netspeed'e geçmek üzere hazırlanırken 2 mbit uplaod hızlarını 4'e çıkarıp ve + olarak fiyat güncellemesi edince hızım gece gündüz 90-95 mbitlere vurmaya başladı. 2-3 aydır kullanıyorum sıkıntım yok. paranın gücü.

şimdi yapa sisteminde upload hızlarını 30 mbit'e çıkardılar. ama bulunduğum bölgede yapa yok malesef :(
  • evimin bulunduğu bölgede aktif altyapısı yok fakat 35 mbit'e kadar sağlayacağını söylemişlerdi.
    ağır bir superonline mağduru olarak, paket bana acayip avantajlı geldi; 35 mbit, akn yok, taahhüt yok + ev telefonu bağlatırsan 1000 dk konuşma.
    dezavantajı ise modemi kendileri sağlamıyor oluşuydu. başvurumu yaptım, mecbur 199 liraya sundukları vdsl asus dsl-ac51'i satın aldım.
    başvuru'dan 2-3 gün sonra bana kurulum için gün verdiler fakat gelmediler. başvurudan itibaren 11 gün sonra kurulumu yapmaya gelebildiler.
    kurulumu yapıldıktan sonra speedtest'te 33.5 mbit internet gördüm. ve şuan sorunsuz kullanıyorum.
    tavsiye eder miyim? evet.
    fakat bu baştaki 10 günlük bekleme süresini ve modem ücretini ödemeyi göze alıyorsan. dersen ki benim zaten modemim var o zaman çok daha iyi.
    taahhüt ve akn olayı harikulade ve kafam rahat. şuana kadar bir sorunum yok.
  • entrylere bakıldığında aynı zamanda hem çok iyi hem çok kötü hizmet veren, kağıt üzerinde mükemmel gözüken internet sağlayıcısı. ttnet ile aynı oranda ya da daha az sorun yaşayacaksam geçip akn'yi kaldıran bu oluşuma destek vermek istiyorum.

birinci elden tecrübe edip entrysi olmayan ya da entrysinde yazmadığı şeyler paylaşmak isteyen yazarlar yeşillendirebilir.
  • 3 gündür internetim yok, destek kaydı açalı 3 günü geçmiş cevap yok arayan soran yok, allah belanızı diyorum başka bir şey demiyorum. yarın fax çekip ayrılıyorum. sorun yaşayanların vay haline uzak durun. bende binbir umutla geldim, taahut yok dedim ucuz dedim ama götümde patladı.
  • hem çok iyi hem çko kötü hizmet veren firma olması çok doğal. bunu yazmak için girmiştim, yukarıda puffudukus dile getirmiş, ben de açıklayayım.

ya adamlar açık açık diyorlar ki, 'biz masrafları kısarak size ucuza ve taahhütsüz şekilde kotasız internet verebiliyoruz.'

nedir bu masraflar? bakınız, çağrı merkezi, bakınız saha ekibi. - ki bu da dışarıdan bildiğimiz. çağrı merkezi ekibini küçük tutup saha ekibini neredeyse yok kadar tutuyorlar ki, türk telekom isimli tekelden aldıkları internet altyapısını müşterilere ucuza verebilsinler.

düşünün şimdi, sorun insani internet kullandırmaya çalışan isp'de mi, yoksa internet altyapısını fahiş fiyatlarla satan altyapı tekelinde mi? altyapı tekeli türk telekom, tekelliğinin getirdiği bu fahiş fiyatlandırmasını, vatandaş sikmek odaklı halinden alıp normal bir politikaya çekse, servis sağlayıcılar neden gider kısmak zorunda kalsın? bu

sadece turknet'e has bir durum değil, ülkedeki tüm dsl / fiber sağlayıcıları bu altyapıyı kullanıyor (vakti zamanında pilot olarak kendi fiber altyapısını kuran superonline hariç). diğerleri, hiçbir problemi zaten çözmeyecek olan callcenter'a yatırım yapıp sizi susturuyor ama internet gene aynı pahalılıkta, aynı kalitede. ee, ne anladım o işten. karşımda benim gazımı almak için biri konuşacak ama benim internetim gene sikko olacaksa, bunun adı soygundur.

kaldı ki turknet'in de bu 'masraf kısma' durumunu hiçbir yerde inkar ettiğini görmedim. çağrı merkezimiz ve teknik hızımız çok iyi dediğini de görmedim. adamlar bir kere düzgün bağladıktan sonrasındaki operasyona para yatırmıyorlar ki, bir servis sağlayıcının asli görevi olan 'interneti düzgün, sınırsız ve makul fiyatlarda vermek' olan ilkesini tutturabilsinler.

bunu bile bile turknet'ten internet aldıysanız gelip burada sövmeyin. düşünün, bir adam size diyor ki 'ben daha iyi duyabilmek için gözlerimi aldırdım çünkü en iyi duymaya odaklanacağım'; ama kör olduğu için yürümediğini bile bile gidip de üç gün sonra 'niye yürümüyorsun' diye sormak komik.
22 entry daha