şükela:  tümü | bugün
1173 entry daha
 • kesinlikle uzak durulması gereken firma. müşteri hizmetleri servisini tamamen kapatmış, olası problemlerinizi sadece telesekreter üzerinden arıza bırakmanıza olanak tanıyan, üstüne para verseler geçmemeniz gereken rezalet ötesi internet servis sağlayıcısı.

  türknet’e tavsiyem, sözlük üzerinden pr çalışması yapacağınıza bünyenize adam akıllı temsilciler alın da müşterileriniz herhangi bir problemde telefon üzerinden destek alabilsin.
 • bugün itibarıyla benim de aboneliğimi başlattığım internet servis sağlayıcısı. bir aylık beleş internet kullanmak isteyen olursa davet kodu: https://turk.net/p/mgr77xs58dhk/
 • internet ışığımın kırmızı yanmasından mütevellit internete giremediğim bir anda panelden arıza kaydı bıraktığım servis sağlayıcısı.

  kaydı oluşturdum daha 1 dakika geçmeden internet geldi.

  tesadüf mü yoksa oradan bir tuşa mı bastılar bilemedim.

  sonuçta sorunum çözüldü.

  tişikirlir tirknit.
 • galiba bir tek ben memnunum.
 • yeni geçmeyi düşünen kullanıcılara 1 aylık kullanım tecrübelerimi paylaşmak istediğim iss.

  önce bazı ön bilgileri verelim;

  - lokasyon : istanbul, büyükçekmece, kumburgaz
  - modem : airties air5343 (daha önceden kullandığım modem)
  - aktivasyon sürecinde yaşadıklarımı anlattığım entry : 71528611

  önce artıları yazalım;

  + söylemeye bile gerek yok aslında, akk'nin olmaması. evde birden fazla cihaz internete bağlandığında kotanız hemen dolmakta ve hızınızda düşmekte idi. diğer iss'lerden önce kotayı kaldırmaları güzel bir hareket.

  + bulunduğum lokasyonda fiber/kablo.net gibi altyapılar bulunmamakta ve bu yüzden yıllardan beri adsl kullanımına mahkumum. superonline'da yalın internet (telefon hattı ve net hattı ayrı) kullanıcısıydım ve hızım 4 mbps'ten yukarı çıktığında kopmalar yaşıyordum. örneğin 8 mbps'te 15 dk'da bir, 12 mbps'te 2-3 dk'da bir kopma yaşardım. ama şu an türk.net'te hızım 12 mbps ve saniyede 1.2 mb hızla download yapabiliyorum. belki en çok memnuniyet yaşadığım nokta bu oldu. çünkü altyapı aynı ama hiç bir kopma yaşamadım bu hızda.

  + taahhüt olmaması. çünkü bugün herhangi bir sağlayıcı sizden en az 2 sene taahhüt istiyor ve taahhüt bozmanız gerektiğinde bu çok can sıkıcı bir hal alıyor.

  + tarife fiyatının makul olması. ayda 59 lira'ya kotasız 16 mbps'e kadar internet + 1000 dk telefon görüşmesi alabiliyorsunuz. tabii modem ve telefonun teminini sizin sağlamanız gerekmekte.

  şimdi gelelim eksilere;

  - herkesin en şikayetçi olduğu nokta tabii ki müşteri hizmetleri.
  aslında müşteri hizmetlerinin insansız, otomatik yönlendirme sistemine geçmesi çok mantıklı. sonuçta sadece yaşadığımız sıkıntıyı karşıdaki insana söylüyorduk, o da bizi yetkili birime aktarıyordu.

  ama burada bana göre 2 eksik nokta oluşuyor;

  a) birincisi destek kayıtlarına 48 saat içerisinde geri dönüş çok uzun bir süre ve genelde bu sürede sıkıntılar çözülemiyormuş (yazılanların yalancısıyım). teknik desteğin iyileştirilmesi ve en azından geri dönüş sürelerinin birkaç saate indirilmesi türk.net'in yararına olacaktır. misal ben 12'den 16 mbps'ye hızımı güncelletmeyi düşünüyordum ama teknik destekle ilgili yazılanlardan sonra bu kararımı erteledim.

  b)bizim türk milleti karşısında canlı birisinin sesini duymak istiyor. birden böyle yapılan radikal geçiş insanların gözünde olumsuz etki bıraktı. bence bu geçiş yavaş bir süreçle olmalıydı.

  - diğer sıkıntı yaşanan konu ise geçiş/aktivasyon işlemleri. ne yazık ki türk.net'e geçen çoğu kişi aktivasyon işlemlerinin uzun sürmesi nedeni ile çok sıkıntı yaşıyor. yeni geçmeyi düşünen kişilerin buna hazırlıklı olmaları gerekiyor. gerçi herkes sıkıntı yaşamıyor ama sıkıntı yaşayan büyük bir kesimin olduğu da bir gerçek.

  özetlemek gerekirse sıkıntılı bir aktivasyon sürecinden sonra internet kullanımından gayet memnunum.

  ayrıca aşağıdaki referans bilgileriyle türk.net'e üye olursanız, siz ve ben 1 aylık bedava internet kullanımına sahip olabilirsiniz.

  referans kodu (büyük harflerle) : hue85pn16tcg
  referans linki : https://turk.net/p/hue85pn16tcg/
 • yaklaşık 3 aydır kullandığım ve memnun kaldığım iss... akk yok ulan daha ne olsun...
  superonline aboneliğimin bitiminde turknet'e geçiş yaptım. süre yaklaşık 2-3 gün sürdü...
  35 mb hız alıyorum. özellikle superonline gibi kan emici bir firmadan sonra ilaç gibi geldi, tavsiye ederim. hem siz hem ben kazanayım, davet kodum;
  ücretsiz bir ay için tıkla
 • internet hizmetiniz ile ilgili yaşadığınız problemlerde karşınızda muhatap bulamadığınız, kendi çapında internet servis sağlayıcılık oynayan kurumcuk.

  http://beta.speedtest.net/result/6785345587.png

  normalde 50mb hız alırken son iki gündür 5mb hızı geçemiyorum. oyunlarda aldığım ping 90 ms altına düşmüyor. zaten test sonucundan da gördüğünüz gibi, yurtiçindeki datacenter'dan aldığı ağ gecikme değeri dahi 46 ms. normalde 6ms geçmezdi.

  müşteri hizmetlerinde teknik destek yok. arıza kaydınız oluşturuldu diyip ardından çağrıyı sonlandıran bir sesli yanıt sistemi var.

  bir de bugün hafta sonu. bu kaydın sonuçlanması en az 10 gün. adım gibi eminim. sonuçlandığı zaman bu mesajı da tekrar editlerim, anlarsınız kaç günde sonuçlandığını.

  bir yıl aradan sonra tekrar superonline döneceğim sanırım. zaten aylık en fazla 100gb indirme yapıyorum. adam gibi hizmet sunamadıktan sonra sınırsız akn hiçbir önem taşımıyor.

  bulaştığım güne lanet olsun.
 • (bkz: şimdi reklamlar)

  anlaşılan o ki malum firma sözlük yazarlarına para dağıtıyor.

  beni de görün mübarekler..
 • garip bi şekilde dns değiştirme windows altında çalışmıyor ama linux bilgisayarda ve android telefonda çalışıyor. 1 ay önce windows 7 kuruluydu yine çalışmadıydı şimdi windows 10 kurulu hala çalışmıyor.

  edit:
  böyle birşey varmış
  (bkz: aidiyet.esb.org.tr)
947 entry daha