şükela:  tümü | bugün
1401 entry daha
 • ara sıra sinir etsede gayet memnun olduğum iss. herşeyi devletten beklemek mantığına sahip arkadaşlar varsa hiç girmesin bu turk.net işine birazcık elini taşın altına koyacaksın ağa ondan sonrasında zaten hiç bir sıkıntı yok.

  bu arada bir -1- ay ücretsiz kullanmak isteyenler için: 1 ay bedava turk.net linki
 • telekom'dan geçiş yaptığım firma.

  taahhütüm bitmişti ve yeni taşındığım eve tt aboneliğimi nakil yaptırmıştım. bölgede kablonet olduğu halde internetteki yorumlardan korktum ve ayrıca taahhüt olayına tekrar girmek istemiyordum. neyse tt'nin verdiği adsl 16 mbit olması gerekirken modem arayüzünde bunun 8 mbit ile sınırlandırıldığını gördüm. aradan zaman geçti müşteri hizmetlerini aradım, kendileri bana akn'yi geçtiğim için şu an bir şey yapılamayacağını, bir sonraki ayın başında tekrar aramamı söylediler. * ben de turk.net'e geçmiş bulundum. evrakları başvurunun ertesi günü gönderim, 3 veya 4 gün sonra modem kullanıcı adı ve şifresi sms olarak geldi. sıfırdan abonelik almak uğraştırabilir belki ama nakil çok rahat. ve hıza baktım 16 mbit. testlerde de 14-15 gibi ölçüyorum. herhangi bir yavaşlık sezmedim, akn yok, birkaç hoş avantajı daha mevcut. * fiyat da süper. sonuç olarak bye bye türk telekom.

  not: işbu entry ilk izlenimler ile yazılmış olup ileride olumlu veya olumsuz güncelleme alabilir.
 • 7-8 aydır kullanıyorum sadece 1 kere sinyal gitti.
  telefonun internetinden turk.net online işlemlere girip arıza kaydı açtım ertesi gün düzelttiler.

  internete çok ihtiyacınızın olmadığı 1-2 haftalık bir boşlukta deneyin.beğenmezseniz iptal edersiniz.nasılsa taahhüt yok
 • kullanmayın, kullandırtmayın, uzak durun.

  türkiyede teknolojik bir hizmetten faydalanmak ağrılı bir durum, bunu yıllar içinde gördüm. fakat bu sahtekarlar ayrı bir boyuttalar. böyle bir şirketin günümüzde aktif olarak hizmet vermesi çok can sıkıcı, çok utanç verici bir durum.

  2017 yılında bir internet şirketi düşünün, canlı yardım alabileceğiniz bir kanalları yok. çağrı merkezleri sadece sesli yanıt sisteminden oluşuyor, sadece arıza kaydı bırakabiliyorsunuz ve kafalarına göre bir zamanda arıyorlar.

  internet sitelerine bakmak için girdiğimde kayıt olma sayfasında ilk adımı doldurup sayfayı kapatmıştım, bir şey olmayacağını düşündüm, haftalarca her gün aradılar. (aşağıda anlatacağım üzere internet hizmetlerini kullanmaya başladıktan sonra bunlara ulaşmak imkansız oldu.)

  birkaç hafta sonra telefonlarını açtım. bina numarama kadar verdiğim adresimi kontrol edip bana vdsl bağlantısı sağlayacaklarını ve hızımın minimum 24 maksimum 100 mbps olacağını söylediler.

  inanıp interneti bağlattım, 250 tlye vdsl destekli modem aldım ama maalesef en fazla 10 mbps hız alıyordum. modem arayüzüne, teknik bilgilere vs baktığımda transmisyon tipinin adsl olduğunu gördüm.

  vdsl’i aktif edemediklerini düşündüm ve aradım, tabii tek yapabildiğim sesli yanıt sistemiyle arıza kaydı bırakmak oldu.

  kaydı bıraktıktan sonraki günlerde hafta içi gündüz saatler gibi meşgul olduğum zamanlarda aradılar, doğal olarak açamadım. twitter destek hesaplarında durumu anlatmaya çalıştım hiçbir şey yapmadılar.

  birkaç gün sonra arıza kaydını kendi kafalarınca çözüldü gösterip kapattılar. ben tabi arıza kaydı oluşturmaya, twitter’dan destek aramaya devam ediyorum, ama nafile.

  birkaç hafta sonra büyük bir şans eseri beni uygun bir zamanda aradılar ve açtım, konuştuğum elemanın adsl/vdsl’in ne olduğuna dair pek bir fikrinin olmaması üzerine 10-15 dakika çevresinden bunu öğrenmesini bekledim.

  peki sonuç? ‘bulunduğunuz adrese vdsl bağlantısı sağlanamıyor’ yani en başta yalan söylemişler. 'bana böyle söylenmemişti' falan filan derken, bildiğiniz çağrı merkezi, papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayacağını farkettikten sonra bir şey demedim.

  16-24 arası hıza geçirelim şu anki hızınızdan biraz daha fazla olur dediler tamam dedim.

  24 saat içinde geçiş sağlanacak dediler, bir hafta oldu ve hızda artma yok hatta azalma var.

  şimdi tek yapmam gereken yeni bir arıza kaydı oluşturup beni günlerce uygun bir zamanda aramalarını beklemek. önceki olaylara bakılırsa bundan da bir sonuç çıkmayacak.

  taahhüt olmaması, akn olmaması beni şüpheye düşürmüştü, bir saçmalıklar olacağını seziyordum. ama açık konuşayım, bu derece bir rezaleti hayal edemedim.
 • ben kullanıyorum ve çok memnunum ama ne zaman ki bir arkadaşıma tavsiye ettim ve kendisi de turk.net abonesi oldu, arkadaşımın başına gelenler beni utandırdı.

  önce diğer iss ile bağlantısı kesildi, bu normal, fakat 1 hafta herhangi bir şey yapılmadı. sonra hattınız açıldı diye mesaj atmışlar, arkadaş da internete bağlanamıyoruz diyor, baktım, vdsl olması gerekirken adsl2 sinyali var hatlarında. arıza kaydı oluşturuldu ama sadece sms ile dönüş oldu, problem devam ettiği halde çözüldü dediler, hatta bir elektrikçi çağırın, hattınızı yenileyin bile dediler. arkadaşın hanımı facebook sayfalarına yazmış şikayeti, o zaman aramışlar geri, adsl2 sinyali olduğu halde vdsl oldu demişler. bu akşam arkadaşı ziyaret ettiğimde ise vdsl sinyali vardı, kullanıcı adını ve şifresini girdik, çalışmaya başladı. herhangi bir kablo değişimi filan da yapılmadan.

  sonrasında da eski sertitifika sorunu başladı, youtube ve facebook'a girilemiyor vdsl üzerinden.
  modemin de kendi problemleri var, tp-link w9970'e de ayrıca kırgınız.

  edit zamanı:

  arkadaşımın da problemleri çözüldü, bağlantısı şimdi hızlı ve sorunsuz. fakat sesli yanıt sistemi ile bir operatöre ulaşamamak çok sıkıntılı, çözümü geciktiriyor.
  modem olarak da asus aldık, arayüz ve wi-fi hızı olarak daha iyi.
730 entry daha