şükela:  tümü | bugün
  • tek keklimeyle şunu söylüyorum, kesinlikle almayı aklınızdan geçirmeyin.

49 tl'dir, kampanyadır diyip abone olduk yaklaşık 10 gün önce. altyapısı ttnet'in. neyse.
    ttnet anlaşmadaki gibi sadece gelip apartmanın girişnde size ait olan dışardan gelen hattı bulup size kablonuz budur diye gösteriyor. o kadar. aynı yerde bulunan ve eve gelen telefon hattıyla birleştirmiyor. anlaşmaları öyle değilmiş. uygulamanın böyle olduğunu ttnet'ten kapıda öğreniyoruz.

turk.net'i aradığınızda "evet, uygulamamız zaten böyle" diyor gerizekalılar. "biz size modem göndericez. takıcaksınız. gerisini burdan uzaktan halledicez ve çalışıcak" dediler.

neyse. ya sabır diyip gidip bi elektrikçi buldum. 50 tl'de ona verdim. aşağıdaki iki kabloyu birleştirdi ve evdeki telefon prizinden de modeme bir switch başlığı yaptı. taktık. elektrikçi gerisinden anlamam dedi ve gitti. evet sinyal alıyorduk zira doğru bağlamıştı.

sonra turk.net'i aradık. modemi görebildiler ve internet verildi. buraya kadar neyse denip atlatılabilir hadi. fakat bi süre sonra internetin inanılmaz yavaş olduğunu gördük. 16 mb olan internet 1mb akıyordu. video bile açamıyordu. ekşi bile can çekişerek açılıyordu. bunu kendileri de oradan görüyordu aradığınızda. sorun var halledicez dediler. tamam ne güzel dedik.

uzaktan modemde sıkıntı olmadığını anladıklarını söylediler. sıkıntı kablolardaymış. e nasıl yapıcaz dedik? teknik ekibe yönlendiricez onlar çözücekler dediler. telefon trafiği iyi dönüyor ama elde sonuç yok. hep yalan. neyse, teknik ekipten biri aradı geçenlerde. ttnet'le görüştük, onlar bağlantılarında problem olmadığını söylüyor, sıkıntı sizin ev bağlantınızda dediler.

gene sabırlıyız. uğraşmak istemiyoruz. ilk elektikçi benden kaynaklanmıyor sııntı yok deyince, ilki bilemedi diye 2. bi elektrikçi çağırdık. o da baktı. hiç bi sıkıntı yok dedi. 50 tl'de ona ödedik.

bağlantı hızında hiçbir düzelme olmadı. aradık turk.net'i 2. elektrikçi sıkıntı olmadığını söyledi dedik. ttnet de sıkıntı yok demişti. sizde de yokmuş. e bu itoğlu itin sıkıntısı ne o zaman dedik. bunu kim çözecek. 9. gün oldu ve biz hala telefon trafiğiyle durumu çözmeye çalışıyoruz sizinle dedik. telefondakide habire bizim yapabileceğimiz bişey yok mail atıyoruz ilgililere dedi. kim olm bu ilgililer dostum.

kaç gündür arıyoruz ilgilenen yok. telefondakiler aynı şeyleri söyleyip duruyor. elimden geleni yaptığım halde bu işi çözemedim. uzaklardan bakarak zaten bi sıkıntı yok tarafımızca ama iletiyıoruz diyorlar.

dün karar aldık iptal edelim, daha yolun başındayız dedik. aradık. 240 tl bir fatura çıkardılar. 100 tl'de iki ayrı elektrikçiye vermiştim. 340 tl yapıyor. şimdi başka bi sağlayıcıdan internet almaya kalksam bağlantı ücretlerini alırlarsa baştan gene bi ödemeler olacak. modem satarlarsa zaten bi 60-80 tl'de oraya. turk.net modemi 60 tl sayarak sattı.

bir sürü zırıltı gürültü. parasını geçtim, kaç akşamdır bunu çözücez diye evde tartışıp stres yaşıyoruz. giden masraf ve emek bi yana, işin sonunda sonuç alamamak çok sinir bozucu.

kısacası allah belalarını versin! aldığıma ve onlara denk geldiğime bin pişmanım. keşke hiç almasaydık, bulaşmasaydık. gidip temiz temiz 5-10 lira fazla verip ttnet'ten falan alsaydık. paranla rezil oluyorsun. ben hakkımı helal etmiyorum. allah belalrını versin o telefonun ucundakilerinde. resmen göz göre göre insanları kazıklıyorlar.

edit: devamı için (bkz: turk.net rezaleti 2)
  • benim acimdan (#42215351) no.lu rezalet olarak yaşanmıştır. kim ki bu firmadan zarar gördüyse kardesimdir arkadasimdir yoldasimdir.
  • 2014 yılında hala turk.net kullananların var olduğunu gösteren rezalettir.
  • 4 yıldır abonesi olduğum türk.net'te karşılaşmadığım, şaşırtan rezalet. ha bu arada, bize sormadan kotasız paketimiz bitince kotalıya otomatikman geçirmediler mi, geçirdiler.
    yine de kabul edilebilir değil.
  • (bkz: #42098981)
  • (bkz: #42263648)
  • (bkz: #44111607)
  • 6 yıldır kablo netle yaşamadığım durum. hız -e kadar değil taahhüt edilenin en az % 20 fazlası.
  • böyle rezil bir firma görmedim. kullanmayı düşünenler kesinlikle uzak dursun.

çalıştığım şirkette telefon ve internet hizmeti bu firma tarafından alınıyor. alınıyor kısmı sadece faturada görünüyor. çünkü yaklaşık 1 aydır problem çözülemiyor.
    ilk arızada altyapı problemi olmadığını bina içindeki kabloları değiştirmemiz gerektiği söylendi. dedikleri gibi yapıldı ve tüm kablolar yenilendi. fakat hala hizmet alınamıyor. adamlar aranıyor aynı şeyi yani kabloları yenilememiz gerektiği söyleniyor. açıklama olarak kabloları değiştirmemize rağmen hala aynı problemi yaşadığımızı ve bir teknik ekip yönlendirilmesi talep ediliyor. fakat bu konuda yardımcı olamayacakları öğreniliyor.

sonuç olarak benim anladığım şu:
    bu firmadan hizmet alıyorsunuz, problem yaşıyorsunuz ama firmanın bu konuda yapacak bir şeyi yok. probleminizi kendiniz çözeceksiniz.

rezalet...
  • herhangi bir arıza durumunda çağrı merkezinden veya online işlem merkezinden arıza kaydı açıyorsunuz. sonrasında kimse sizinle ilgilenmiyor. en az iki hafta bekliyorsunuz. sonra turk telekom ekipleri keyfi gelince sorunu çözüyor. siz de haftalarca kendiniz yediğinizle kalıyorsunuz.

aciz ve beceriksiz insanların hizmet vermeye çalıştığı şirket.