• bişi bişi olmayı süper bir şey sanan insanlarla yaşamanın doğal sonucu. dünyanın neresinde olursanız olun, böyledir bu.
    bişi bişi yerine getirin aklınızdakileri: doktor, öğretmen, avukat, iskandinav, kunduz, barış elçisi, sadrazam, pezevenk... bunlardan birini süper bişi sanın, kendiniz olmaktan daha çok.
    gerçi bi de şu var: küçük boy migros poşeti de battal boy migros poşeti olmayı süper bir şey zanneder. ben ikisine de bi önceki gün demlediğim çayı, soyduğum zerzavatın kabuklarını, çiğnediğim sakızı, yediğim çikolatanın kağıdını, kestiğim tırnakları atıyorum. ama bakıyorum, hala ufaklığın gözü battal olmakta. beşer dedikleri de bundan işte.
  • insan olmayı milliyet veya ırk ile ilintili zannetmektir.
    birey olarak ne yaptığından çok hala 3 kuşak önce yapılanlara övünmek eğiliminde olmaktır.
  • turk olmayi veya mensup oldugu milletten gurur duymayi super bi sey sanan insan aslinda iki dakka oturup "annem zamaninda babam yerine gidip bi japonla evlenseydi, ben simdi japon olacaktim..ama yine de ben ben olacaktim.." dese aslinda anlicak bos yere insan ayirimciligi yaptigini..
    sonra hatta iki ulkenin birbirlerinin cocuklarini neden oldurduklerini de anlayacak..ama once hirsindan, gururundan bi es verip dusunmek icin gayret gostermesi lazim..
  • normal bir durumdur. hayattan bir halt elde edemeyen ya da istediğini alamayan bünyenin kendini kandırmak zorunluluğundan ötürü içine düştüğü durumdur. fakat yararı vardır, emniyet sübabı görevi yapar bu zan, ezik bünye kendini türk olmakla da avutamasa her an cinnet geçirebilir, etrafına ve kendisine zarar verebilir.
  • rashit'in %100 maço adlı parçasındaki sözleri gibidir;

"...gelecek umutsuzsa övün geçmişinle,
    güven ırkının üstün özelliklerine..."
  • türkler süper olduğu için normal bişeydir.
    ama bi alman kendini süper sanarsa nazi olur.
    amerikan sanarsa emperyalist olur.
    yahudi süper sanarsa siyonist olur.
    ermeni süper sanarsa asala'cı olur
    rus süper sanarsa komünist ya da votka ayyaşı olur.
    yunan süper sanarsa gavur olur. megaloidea filan.
    kürtlerin süper sanması diye bişey yok onların varoluş iddiaları bile sözkonusu olamaz

ama türkler süper sanacak tabii, türk diyoruz lan burda, bak hala konuşuyo.
    sensin faşist.
    beni rahat bırakın çok işim var. daha yakılacak çok denyo var türk olmayı süper bişey sanmayan.
    vakitsiz gittin muhsin.
  • yabancı ülke görüp görmemek ile alakası yoktur bu durumun. fatih sultan mehmet istanbulu fethetmiştir, evet. yabancı tarih kitaplarında constantinople'a saldıran, işgal eden mehmed olarak değil constantinople'ı fetheden mehmed the conqueror olarak geçer fatih sultan mehmetin ismi. büyük balığın küçük balığı yuttuğu orta çağ ve yeni çağda 21. yüzyılın barış güvercinliği sökmüyordu maalesef.
  • - türk olmak süper bir şey abi.
    -hayır bence en süperi göktürk olmak.
  • senelerdir degismeyen fikrimdir. bence gercekten de super birseydir turk olmak. bireysel anlamda bir bok olamadigimi, ondan tek ozelligim olan turklugumu super buldugumu falan da dusunmuyorum. herseye ragmen, bayilirim turk olmaya, turkiye'ye geri donmeye, her gelisimde bagrisan gulusen bir suru insan gormeye, sifre dili gibi, sonradan ogrenenlerin mutlaka belli oldugu son derece eglenceli bir dili konusmaya, tuhaf celiskilerle dolu kafasi karismis kisilerle bir arada yasamaya, raki icip ertesi gun cumaya giden adamlar gormeye, herseyi turklestirmeye, tuhaf seyleri tuhaf araclarla tamir etmeye, bir suru pratik cozumler uretmeye, tezahuratlara, yemeklere, sohbetlere, kufurlere, onceden kestirilemeyen tepkilere, pazarliklara, fakirlikler icinde yapilan ikramlara.. hepsi turk olmaya dairdir bence ve harikuladedir.
  • avrupa birliğiyle islam birliği arasında gidip gelindiği halde, sonuna kadar kendi ayaklarının üstünde durduğuna inanan bir ulusa ait olduğunu sanmaktır.

bununla birlikte;

'batı' dersem doğalgazımın, 'doğu' dersem borç paramın kesileceğine olan inancımın sağlam olduğunu sanmaktır.
hesabın var mı? giriş yap