şükela:  tümü | bugün
  • katıldığım beyanat.

yalnız rusya'nın bizi tehdit edebilmesi, özür dilememizle alakalı değil. abd kozumuzun elimizde kalmaması ile alakalı. rus uçağı düşürdüğümüzde de rusya kozumuz elimizden gitmiş ve abd üzerimize üzerimize geliyordu.

bugün geldiğimiz noktada, hala esad karşıtlığı yapmamız ise tamamen saçmalık ya da tamamen gösteriş.
  • "götün yiyorsa devir"in diplomatik dilde çevirisi
  • adam plevne diyor ya. cidden bu neo-osmanlıcılık yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı.

edit:
    (bkz: ekşi kütüphane ağrı aşağı köşk ilkokulu yardımı)
    (bkz: yangından kurtulan öğrencilere eşya gönderiyoruz)
  • biz çünkü çoooook sünnnnnii seviyoruz. alevileri sevmiyoz biz. sünnniiyiyiz bizzzz. sünniyiz.
  • gazi osman paşa ve plevne'yi örnek veren arkadaş bunların bir savunma savaşı hikayesi olduğunu herhalde bilmiyor dediğim önerme. günün sonunda o osman paşa kılıcını rusların eline kendi teslim etmişti.
  • hala gazi osman paşa zamanında yaşadığımızı sanan salaklara gelsin:

(bkz: topol-m)

https://en.wikipedia.org/wiki/rt-2pm2_topol-m

(bkz: rusya federasyonu hava kuvvetleri)

https://en.wikipedia.org/wiki/russian_air_force

çar bombası diye bir bombaları da var ki onu yazmaya bile korkar insan.

tanım: isterse iflahımızı sikecek, aldığımız havayı ciğerlerimizden geri alabilecek kuvvetteki ruslar tarafından edilmiş son derece haklı söz.
  • rusya'nın akıl karıştıran beyanatı.

şaka şaka akıl mı kaldı, ben bu suriye'de ne oluyor ne bitiyor anlamıyorum arkadaş.dost kim? düşman kim? bizim askerler niye orda? onların vatandaşlar niye burda? pkk, ypg, ışid, deaş, musul, kerkük,lozan amerika, esed,obama, trump, rusya ne oluyor gözünüzü seveyim biri bi anlatsın. bi de ırak meclisi savaş açacaktı bize.

ya da boşverin nasıl olsa yine anlamayacağım.
  • plevne de yenildik diye biliyorum ben sizin tarih hocanız kadir mısırlıoğlu nasıl anlattı bilmiyorum ama.
  • (bkz: #64303600)
  • rusya parlamentosu üst kanadı federasyon konseyi enformasyon politikası komisyonu başkanı aleksey puşkov tarafından twitter hesabından söylenen sözdür, abartmaya da gerek yok.

ayrıca kendi şehirlerini bombalayan, kendi çocuklarını öldüren esad'a sorsana bir de delikanlı derler adama.
    devrilmedi de ne oldu?
    yüzde kaçında saha hakimiyeti var esad denen puştun? veya rusyanın?

şimdi tbmm dış ilişkiler komisyonu üyesi toplantı yazıcısının dayısı danyal denyo diye bir adam twitterda dese ki :
    "esed ve rusya, muhalefeti asla yenemeyecek. bir bütün olarak suriye kalmadı zaten. şam yakında düşecek!"
    ee türkiye'nin cevabı mı olacak bu? ayar mı olacak? türkiye şam'a gözdikti rusya'yı tehdit etti mi olacak?

ezikler sizi!