şükela:  tümü | bugün
 • emperyalist güçlere karşı suriye'de işbirliği yaptığımız müttefiklerimizden biri olan iran'ın, devlet televizyonunda, hem de dışişleri bakanımız mevlüt çavuşoğlu'nun tahran'da bulunduğu sırada yayınlanmış haber yorum.
  https://tr.sputniknews.com/…silah-kullandi-iddiasi/
 • bbc ve sputnik midir nedir bunları asla takip etmeyin. yayınları onlara gelen talimatlar doğrultusunda bize karşı içeriklerle dolu tabi bizi sevdikleri için değil...
  sivilleri vuruyorlar, kimyasal silah kullanıyorlar gibi yalanlarla önümüzü kesmeye çabalıyorlar ama bilin biz bu yola çanakkale gözüyle bakarak çıktık dönen ne olsun...istediğin silahı ver kaçarın yok.

  bölgede öso'yu klor gazı ile vuran namuzsuzlar kendi yaptıklarını bu şekilde kapatmaya çalışıyorlar, suç at karala. 7'si ağır 20 öso mensubu kimyasal silah sebebiyle yaralı.
 • (bkz: heybetli türk yarrağının dünya turnesine çıkması)

  lan bizde ne yaraak varmış ayı gibi...

  iran'ından, 7 den 70 e sikik avrupa'sına, amerika'sından toprakları bin parçaya bölünmüş suriye'sine...

  operasyonu durduramayanlar, kardeşleri pkk piçlerinin vurulmasını engelleyemeyenler türlü karalamalara başvuruyor.

  kudurun. kara amlı dilolarınızı amından götünden sikiyoruz.
 • bu tip yalan haberler yapiliyorsa bilin ki turkiye cok dogru seyler yapıyor demektir. bugun mezopotamya esekleri avrupanin bilumum ulkelerinde eylem yapip bir de pesinden dayak yiyor. abd fransa sabah ve aksam olmak uzere gunde en az iki açıklama yapıyorsa bir seyler fena acitiyor demektir.
  ote yandan iran'in cikari daha baska. her seyden once mezhepcilik agir basiyor. turkiye bu operasyonla giderek gucleniyor. pek tabii guclenen bir komşu istemez zira kendisi de ayni topraklarda emellere sahip. yalan ve manipulasyonlarla hem devleti hem orduyu yipratma cabasi icerisindeler.

  hadi onları anladik. iran, abd, fransa ile cok benzer cumleleri savuran anamuhalefet partisine ne oluyor? adeta turkiye üzerinde emelleri olanlarin yurtiçi subesi gibi. abd dis islerinin aciklamasina benzer aciklamayi kilicdaroglu da yapıyor.

  hülasa bir seyler ulkemiz lehine dönüyor. ama icte ve dista cokca engelle karsilasacagiz. bunlari da goze alarak girdik zaten. devletin ilgili birimleri propagandalara etkili bir bicimde cevap ve karsilik vermeli.
 • eğer iddialar doğruysa kimyasallara gerçekten çok üzüldüm. keşke daha şerefli bir düşmana karşı kullanılsaydı.
 • asparagas haberidir.

  zorda kalsam bir ihtimal ismet berkana inanırım ama iran haber ajansına gene inanmam. bu adamlar uzaya maymun gönderdik dedi. göya gönderdikleri maymun ile gelen maymun birbirine benzemiyor. photoshopu bile düzgün yapamadılar. bir ara radara yakalanmayan hayalet uçak yaptık dediler. hayalet uçak olmasını geçtim uçak uçamıyor bile. gerçi haklarını yemeyeyim uçamadığı için hava radarına yakalanmaz. belki trafik radarına yakalanır.

  her allahın günü ekonomi çok iyi herkes bizi kıskanıyor haberleri çıkar. sonra bakarsın ki ekonomik krizden millet sokaklara düşmüş. neyse, ne zaman işimiz biterse o zaman afrinden çıkarız. çünkü bizim operasyon photoshop ile yapılmıyor.
 • bizde ne gezer kimyasal silah, en fazla kezzap atmışızdır.
 • kabul edilmesi gereken bir gerçek var:

  (bkz: afin operasyonu'nun iyi gitmemesi)
 • ele geçirilen teröristi öldürmeyen asker gidip kimyasal kullanıyor he mi?

  sen yine at yalanı ama sikeyim inananları.
 • haberin yanlışlığı konusunda şüphemiz yok. türk ordusu elbette kimyasal silah falan kullanmaz, kullanmamıştır. ancak, afrin harekatında türkiye'ye yol veren rusya'nın ekürisi iran'ın devlet televizyonunda böyle bir "haber" yayınlanması manidardır. iran'ın daha dün afrin harekatının sona ermesi gerektiğini söylemesi, bugün bu mesele, eş zamanlı olarak fransa'nın suçlayıcı tavrı (bkz: sınır korumak sivil öldürmek değildir) ve abd askerleri eşliğinde afrin'e takviye 500 ypg'li gönderilmesihttps://www.haberler.com/…ntulendi-10534711-haberi/ gibi gelişmeler endişe vericidir. umalım ki türk ordusu afrin'de bir tuzağa çekilmiş olmasın.