şükela:  tümü | bugün soru sor
15 entry daha
 • avrupaya göre çok geride kalmış olan oyun stüdyolarıdır.
 • taleworlds haricinde başarısız olan stüdyolardır.

  muhtemelen sorsanız başarısızlıklarını imkan yokluğuna bağlarlar.
  sizden milyon dolarlık rockstar oyunları bekleyen yok da, ne bileyim bir celeste ya da bir undertale de mi yapamıyorsunuz kardeşim? ya da taleworlds'ün elinde olup da sizin elinizde olmayan imkan nedir, merak ediyorum.
 • çukurova universitesi teknokentte bulunan ve maceraci yuzgecleri de yapan imaginite firmasi da vardir.
 • (bkz: cultic games)
 • türk oyun sektörünün celeste çıkarması için birkaç fırın değil, birkaç fabrika ekmek yemesi lazım. çünkü türk oyun stüdyolarında vizyon yok. ama arada tek tük başarılı indie oyunlarımız çıkıyor remnants of naezith gibi.

  bir başka indie oyunumuz daha var zamanında diğerlerine göre öne çıkan... türk olduğu için tabii destekliyoruz ama direkt limbo kopyası yaptıkları için bir yandan da cringe oluyoruz. birader limbo ya bu, hani bari arada kalmış bir oyunu kopyala da insanlar özgü bir şey yaptıklarınıza inansınlar. siz anladınız hangisi olduğunu.

  taleworlds entertainment dışında şuanda bir başka iyi işler yapabilen bir stüdyomuz daha var; zoetrope interactive onlar da yıllardır her ne kadar aynı tarz oyunlar yapsalar da bu sene conarium'u konsollara bile getirerek işleri iyice ilerlettiler.

  geride kalan oyunlar maalesef çöp. hadi çöp demiyelim şevk kırmamak için ancak o kadar amatör oluyorlar ki o oyunlar, sanki öğrenci ödevi yapımları gibi.