• yine bir ispanya gezimde bizzat yaşadığım durum.aslında bizde sorun yok utandıranlar utansın.
  • yazar arkadaş ırkçı, faşist avrupalılara denk gelmiştir. türklük utanılacak bir şey değildir. pasaport da öyle.
  • olmayan durum.
  • ay yıldızdan değilde kendi tipinden utanmışındır.gittiğim heryerde gururla çıkarıp koyuyorum ortaya.sana bir öneri hazır gitmişken gelme.(bkz: siktir olup gitmek)
  • pasaporttan utanmak gibi bir terimi dilimize kazandırmış utanç durumu.
  • kolayı var. o pasaportu teslim edip, kara kaşınıza kara gözünüze kurban bir ülkenin pasaportunu alıyorsunuz. huzur içinde çözülüyor.
  • kurgudan ebaret hezeyan.
    taş çatlasa türk pasaportu verilen suriyeli sayısı 100.000'i geçmez.

edit: mesaj atıp durmayın. başlığı açan "birkaç yıla 5 milyon suriyeliye de pasaport verdik mi" yazmış, ben de ona cevaben en fazla 100.000 vermişizdir yazdım. 100bin rakamı az veya çoktur demedim.
  • yukarıda bu pasaportun kıyaslandığı ülkeler ırak, somali suriye . bir de değerini bilin yazmış.
  • utanmıyorum ama türk olduğumu duyan kaba saba davranıyor.kadın olduğum halde kadınların davranışları daha sert.otel görevlisinden tutun da esnafına varana kadar.
  • her ne kadar muhalefet biri de olsam pasaportumda ay-yıldız varsa bundan gurur duyarım. siz bakmayın avrupanın bize bakış açısı şöyle böyle. herkes herşeyin farkında. gurur duyun.
hesabın var mı? giriş yap