şükela:  tümü | bugün
 • tesbih, yüzük, telsiz polisten çok nargileci tayfa gibi ortalakda gezmeleri, özel harekat polislerinin hilal bıyık bırakıp gözlük takıp polisin olan cidiyetini zedeliyor. bizde türküz sizin gibi şekilci değiliz.
 • polislik gibi en önemli kolluk kuvvetinin yandaşlarla dolması.
  alımlarda tek kriterin yandaş olması.

  sonuç insanlıktan nasibini almayanlar meslek sahibi olunca halka nasıl davranacağını bilmiyor.
 • sorun çözücü olmamaları.

  bir gün alt komşumuzla sorun yaşamıştık. adam tehdit etmişti bizi. anında polisi aradım, birazdan kapımıza gelmek üzere olduğunu ve acil ekibin gelmesini istedim.

  sonuç olarak çok ilginç polis gelmedi o gün evimize. ben kendi güvenliğimi kendim sağlayacaksam, sayın polislerimizin görevi nedir?

  artık canım tehlikede olduğunda bir polisin gelmeyebilecegini biliyorum. bu da saygimi azaltıyor tabi.
 • trafiğin anası sikilmiş durumda ve bana nedense hiç bir trafik polisi de bunu sikine takmıyor gibi geliyor.

  hatalı parktan, hatalı sollama, magandalık, kırmızı ışık, aşırı hız ne ihlal ararsan var şehiriçi ve şehirlerarası yollarda. araç kameraları rusya'daki kadar yaygın olsa hiç bir farkımız kalmadı amk.

  3-5 yıl öncesine kadar böyle değildi, doksanlara, hatta öncesine geri dönüş, resmen bir başıbozukluk var trafik hususunda.

  diğer konulara girmek istemiyorum, çünkü ya hapisliksin ya mermilik.
 • bugüne kadar tanıdığım veya denk geldiğim ve ortak yanları bir baltaya sap olamamaları olan herkes son çare olarak polis olmak için çabaladı. böyle olunca da bu başlıkta yazılanların hepsi olağan oluyor.
 • 80 döneminde ailemizle başlamış süreç.
  onlar zaten nefret etmiş biz onlardan devraldığımız ama acaba abartıyorlar mı ya da hala öyle olmayabilirler iyimserliğini, gezi ve sonrasında hükümeti ve güçlüyü koruyup kollayıp halkı ve zayıfı ezdiği ya da ezilmesine göz yumduğu için biz de ailemizin izinden gidiyoruz.
 • artık türk polisi değil de akp polisi olmasından dolayıdır .
 • kişisel zevklerine göre insanlara bir dayatma uygulamaları bana göre soğumanın en büyük nedeni yok çünkü ortada bir güven yok.
 • türk polisine olan saygı azalmaz.
  türk polis teşkilatı 230 bin civarı nüfusuyla türkiye'nin en kalabalık kurumlarından birisidir. saygının azalmamasının sebebi ise, biz gece yatakta rahat uyku uyuyalım, birileri kapıdan içeriye paldır küldür dalıp canımıza kastetmesin diye tatil yapmayan, çocuklarının yüzlerini göremeyen ve her daim canını hiçe sayan ve çoğu olayda da hayatlarını kaybeden insanlardan oluşmasıdır.
  bunun dışında kalabalık olmasından dolayı münferit yaşanan, ne bileyim şiddet, çocukca ve profesyonellik dışı hareketler, kanunu unutup hükümet ağzıyla konuşmak ya da iş yapmak, teşkilatı değil, o kişiyi bağlar. zaten teşkilat da gereken cezayı kendisine keser.
  güvenlik güçleri ile ilgili kim ne derse desin şunu unutmamak gerekir ki, bizim gibi geçmişten beri genleri askerlikke yoğrulmuş toplumlarda kolluk kuvvetlerinin yeri ve saygısı hep farklı olur, istediğin kadar itibarsızlaştırmaya çalış.
  bizim ülkemiz norveç ya da isveç değil. suç oranları her alanda çok yüksek. yani oralardaki gibi naylondan polislik yapmıyor bizimkiler. hayatlarını ortaya koyuyorlar. üniversitede sınıf arkadaşım, yurtta ranza arkadaşım, kimi zaman beraber parasız kaldığımız ama her zaman beraber yemek yediğimiz arkadaşım üniversiteden sonra polis oldu ve hakkari de şehit oldu. sırf biz rahat edelim diye. adam olun.