şükela:  tümü | bugün
  • tesbih, yüzük, telsiz polisten çok nargileci tayfa gibi ortalakda gezmeleri, özel harekat polislerinin hilal bıyık bırakıp gözlük takıp polisin olan cidiyetini zedeliyor. bizde türküz sizin gibi şekilci değiliz.
  • polislik gibi en önemli kolluk kuvvetinin yandaşlarla dolması.
    alımlarda tek kriterin yandaş olması.

sonuç insanlıktan nasibini almayanlar meslek sahibi olunca halka nasıl davranacağını bilmiyor.
  • tanım: vatan hainliğinden kaynaklanan durumdur. chp ve asker, polis düşmanı hdp'nin yakınlaşması sonucu artık chp'lilerin de polis düşmanı olması sebebi iledir.

türk polisi bu sıralar pkk'nın üzerine çokça gittiği için teröristlerde ve terörist destekleyen partinin seçmeninde nefret uyandırmaktadır. son terörist de sarı ceset torbasına konunca nefret otomatik olarak bitecektir merak etmeyin.
  • sorun çözücü olmamaları.

bir gün alt komşumuzla sorun yaşamıştık. adam tehdit etmişti bizi. anında polisi aradım, birazdan kapımıza gelmek üzere olduğunu ve acil ekibin gelmesini istedim.

sonuç olarak çok ilginç polis gelmedi o gün evimize. ben kendi güvenliğimi kendim sağlayacaksam, sayın polislerimizin görevi nedir?

artık canım tehlikede olduğunda bir polisin gelmeyebilecegini biliyorum. bu da saygimi azaltıyor tabi.
  • trafiğin anası sikilmiş durumda ve bana nedense hiç bir trafik polisi de bunu sikine takmıyor gibi geliyor.

hatalı parktan, hatalı sollama, magandalık, kırmızı ışık, aşırı hız ne ihlal ararsan var şehiriçi ve şehirlerarası yollarda. araç kameraları rusya'daki kadar yaygın olsa hiç bir farkımız kalmadı amk.

3-5 yıl öncesine kadar böyle değildi, doksanlara, hatta öncesine geri dönüş, resmen bir başıbozukluk var trafik hususunda.

diğer konulara girmek istemiyorum, çünkü ya hapisliksin ya mermilik.
  • 80 döneminde ailemizle başlamış süreç.
    onlar zaten nefret etmiş biz onlardan devraldığımız ama acaba abartıyorlar mı ya da hala öyle olmayabilirler iyimserliğini, gezi ve sonrasında hükümeti ve güçlüyü koruyup kollayıp halkı ve zayıfı ezdiği ya da ezilmesine göz yumduğu için biz de ailemizin izinden gidiyoruz.
  • artık türk polisi değil de akp polisi olmasından dolayıdır .
  • türk polisine olan saygı azalmaz.
    türk polis teşkilatı 230 bin civarı nüfusuyla türkiye'nin en kalabalık kurumlarından birisidir. saygının azalmamasının sebebi ise, biz gece yatakta rahat uyku uyuyalım, birileri kapıdan içeriye paldır küldür dalıp canımıza kastetmesin diye tatil yapmayan, çocuklarının yüzlerini göremeyen ve her daim canını hiçe sayan ve çoğu olayda da hayatlarını kaybeden insanlardan oluşmasıdır.
    bunun dışında kalabalık olmasından dolayı münferit yaşanan, ne bileyim şiddet, çocukca ve profesyonellik dışı hareketler, kanunu unutup hükümet ağzıyla konuşmak ya da iş yapmak, teşkilatı değil, o kişiyi bağlar. zaten teşkilat da gereken cezayı kendisine keser.
    güvenlik güçleri ile ilgili kim ne derse desin şunu unutmamak gerekir ki, bizim gibi geçmişten beri genleri askerlikke yoğrulmuş toplumlarda kolluk kuvvetlerinin yeri ve saygısı hep farklı olur, istediğin kadar itibarsızlaştırmaya çalış.
    bizim ülkemiz norveç ya da isveç değil. suç oranları her alanda çok yüksek. yani oralardaki gibi naylondan polislik yapmıyor bizimkiler. hayatlarını ortaya koyuyorlar. üniversitede sınıf arkadaşım, yurtta ranza arkadaşım, kimi zaman beraber parasız kaldığımız ama her zaman beraber yemek yediğimiz arkadaşım üniversiteden sonra polis oldu ve hakkari de şehit oldu. sırf biz rahat edelim diye. adam olun.
  • ailemde çok fazla polis var ve nedenleri kendimce şöyledir efendim.
    öncelikle görev tanımları hariç her türlü iş ile uğraşmaları(araba alım satımı, emlakçılık vs) tabii gayri resmi. ikinci bir örnek vermek gerekirse küçük dağları onların yaratmış olmalarına inançları ve onlar olmasa ortalık kan gölü olur.
    vatandaşa üst perdeden bakma ve lakayıt tutumları.
    ekstra olarak hükümetin sonsuz ve ayarsız yandaş personel alımları ihraçlar ile boşalan kadrolara kimleeer kimleeer geliyor.
  • bir kuzenim var daha yeni yemin töreni oldu, yemin etti pöh oldu. 4 yıllık işletmeyi zar zor bitirdi. babadan mhp'li ama tankları ankara'nın göbeğinde durdurduğunu falan anlatmış mülakatlarda(önce malum partinin teşkilatında sonra da kurum mülakatında). nasıl bir karaktersiz olduğunu ben anlatmayayım siz az çok tahmin edersiniz son yıllardaki profilleri belli.

ayrıca saygı kazanılır.