şükela:  tümü | bugün
  • türkiye sınırları içinde yapılan rock müzik.
  • degeri anlaşılamamış turk rock gruplarının yaptığı müzik.
  • pentagram, mavi sakal, bulutsuzluk özlemi, vega, mor ve ötesi, kargo, şebnem ferah, duman, teoman, athena, kurban gibi güzide temsilcilerin yanında yakın zamanda popüler olan gripin, gece yolcuları, manga, çilekeş, dorian, yüksek sadakat, anima, redd, seksendört gibi gruplar sayesinde coşmuş etmiş akımdır. süper bir şeydir.
  • uzunca bir aradan sonra tv karşısında yerli müzik kanalları izlerken dikkatimi çekti de, hangi ara patladı bu furya, hangi ara bu kadar rock grubumuz oldu bizim? belli başlı tanınmış grupları ve tabi ki eskileri saymıyorum ama yeni bir pazarın doğmasının verdiği heyecanla imç prodüktörlerinin yeni istismar kapısı olmuş gibi gözüküyor. yeniden canlanan ve kitlesi oluşan bir müzik akımının aynı zamanda bu kadar da türdeşinin halka sunulması biraz vahşice ve kapitalizm kokuyor gibi geldi bana. aynı anda 30 grup ta çıkmaz ki kardeşim? hedef kitlesinin de bir kulağı ve o kulağın bir kapasitesi var. her prodüktör bar bar gezip onar tane çıkarmış gibi gözüküyor. bir iki tanesi tutsa kardır ne de olsa.

bir de arada, gerçekten abuk kaçanları gördüm. amatörler. klipleri başarısız. müzikleri kötü. sırf çıkmış olmak için çıkmış gibiler..

-sıradaki şarkı rak müziğin asi çocuğu yakup'un kaos albümünden geliyor.. (ney?)
    -rak müziğe alternatif bir bakış açıcı getiren tezhan tezcan... (ahaha, kim?)
  • günümüzde genellikle 15-30 yaş aralığına hitap eden, aşk meşk ağırlıklı, üzük olması tercih sebebi olan müziktir. insanlar bunları kendilerine eziyet etmek için dinlerler. iyi örnekler herhalde vardır, umarım vardır.
  • zamanında çok güzel icra edilen,
    (bkz: erkin koray)
    şimdi ise başarılı olanlar göz ardı edilip, başarısızların daha fazla ön plana çıkarıldığı türkiyede yapılan rock varyasyonu.
    bunlardan çıkaracağımız sonuç ise, parayı her zaman ön planda tutarak sanatı baltalamaktır.
    amaç kolay dinlenilebilen böylece kolay tüketilebilen, kolay tüketildikçe daha çok para kazandıran müzik türleri çıkarmak.
    konu nerelere geldi. aslında demek istediğim;
    "üstadım zamanında çok güzel müzik yapılıyormuş bu memlekette."
  • geçmiş yıllarda moğollar, cem karaca, asiaminor, hardal, erkin koray gibi yetenekli müzisyenleri/grupları barındırmıştır.
  • icra edenlerin yüzde seksenlik bir bölümü birbirini taklit etmeye çalışırken geri kalan bölümün yarısı da reklam yapamadıkları için kaybolur. en son elimizde kalan yüzde onluk bölümden ise dinlenebilir seviyede 5-6 grup ya çıkar ya çıkmaz. üzücü bi durum tabii ki ama biz tükler elimizi attığımız hemen ehmen her işi bu hale getirdiğimiz için alışmışız artık. ahh nerdesin erkin baba nerdesin cem karaca.
  • ismail yk da kimi şarkılarda rock yaptıgını iddia eder. böyle geniş yelpazesi olan müzik.
  • vakti zamanında kaliteliyken şuanda copy-paste müzik türüne hizmet veren sektör..