şükela:  tümü | bugün
  • turkiye'nin sagli sollu icinde bulundugu fikri sefalet yuzunden keciye abdurrahman celebi denilmesi hali, ilk aklima gelen cemil meric, (bkz: cemil meric)
    yavuz bulent bakiler, necip fazil, sezai karakoc, ali fuat basgil falan da kafadan girer bu listeye.
    ha solcular da benzeri dertlerden mustarip ama onlarin en azindan yerli milli olsun diye bir kaygisi olmadigindan ikinip durmak zorunda kalmiyorlar.

ha turk sagcisi derken de az biraz eli kalem tutmuslari murekkep yalamislari falan kastediyorum, yoksa sokaktaki vatandasa insek cubbeli cubbesiz bi suru sacma sapan adami buyuk insan zanneden var, ha ne demis ruslar, kucuk insan yoktur az cehalet vardir.

ha nurettin topcu'yu almadim listeye, iyi kotu eli yuzu duzgun kafasi calisan bi o olabilir.

edit: simdi bi suru yazar asagida bu listedeki isimlerin sagci olmadigini yaziyorlar ki bu da milli hasletimiz olan okudugunu anlamamakla dogrudan iliskili bir konu. burada bu adamlarin sagci olduklarini ifade eden tek bi kelime yok, daha ziyade sagcilarin bu adamlara bu adamlarin hakettiginden daha fazla verip (bkz: hayatin sirrini veren makarna) asiri onemsemelerinden bahsediyorum. (bkz: sagci sahiplenmesi)

yoksa bi dunya salak salak islamci yazara mikrofon uzatsaniz ben sagciyim demek yerine hobedullah hibidiyim falan derler.
  • ismet özel der devam ederim.
    "evi nepal'de kalmış slovakyalı salyangoz"
    şeklinde bir şey yazmış ve bunu şiir diye yutturmuştur.
  • necip fazıl başa yazın. türk sağcılarının hiç de az olmayan bir kısmının eşinin ve kızının başı açıktır mesela.
    necip fazıl bu konuda şunu der.
    "başı açık kadın perdesiz eve benzer. ya kiralıktır ya satılıktır. "
    bu aptal oğlu aptal türk sağcısı da gider karısına kızına fahişe diyen adamı nasıl öveceğini şaşırır.
    çünkü sağcılık, temelde bir aptallık kriteridir.

edit : bir baktım ki otuzdan fazla mesaj, küfür kıyamet yağmur gibi. sağcıdır neticede fazla bişey beklemek zaten mümkün değil.
    nfk ya atfedilen sözün ona ait olmadığı "sövülmüş" bol bol. kaynak nedir diye.

kaynak sensin küfürbaz arkadaş.

sen gibi tiplerin çuvalla paylaşımı var nette. ona aittir veya değildir bilmem ama sözü araştırırken karşıma çıkan çok sayıda haber var. öğretmeninden partililere kadar değişik zamanlarda bir çok sağcı bu lafı aynen nfk ya aitmiş gibi kullanmış. laik kadınlara hakaret amaçlı. bazısı hatta soruşturulmuşlar bile.
    bak sağcı arkadaş. bu lafı nfk ya aitmiş gibi kullananlar senin yol arkadaşların. ben oturup her sözün sahibi acaba kendisi mi, doğru mu diye kontrol etmiyorum. eğer bu lafı bunca kişi sahiplenip (hem de sağcı dinci tipler) nfk ya ait gibi yazdıysa ben de onun için aldım buraya. sözü ben uydurmadım. uydurmaysa da sen veya senin türevlerin uydurdu. işinize gelip kullanırken ne ala, işinize gelmedi mi nerede kaynak şu bu. münafıksınız. aynı kumarbaz, dilenci nfk efendiniz gibi. bahsi geçen sözün uydurma olması bu gerçeği değiştirmez. büyük adamınız küçük adamdı. büyük adamınız bir çukura düşse düştüğü çukuru büyütecek bir adamdı. düştü ve büyüttü. siz de tam o çukurdasınız işte. fiiliniz öyle leş ki nesnenizi kim napsın.
    edit 2 : biliyorsun ki, nfk bu lafı harbiden söylemiş olsaydı bile zerre kadar gocunmayacaktın. ne ayaz yapıyorsun sanki. lan bilmesek ciğerinizi.
    son edit : gerek lisanı münasiple, gerekse de beni telef edin diye yırtınan kuduz üslubuyla mesaj atanlar var. özür dilememi istiyorlar. çok beklersiniz
    dilemiyorum. dilemeyeceğim. durum benim açımdan sadece düzeltme gerektirir, ki onu da yaptım. söz nfk ya ait değilmiş. düzelttim. konuyu nette araştırırken bu sözün birçok kereler, tesettürlü olmayan kadınları aşağılamak amaçlı olarak kullanıldığını ve medyaya düştüğünü gördüm. soru şu çokbilmiş küfürbaz laleler, o gün bu aynı söz laik kadınları aşağılamak amaçlı kullanılırken hanginiz rahatsız oldunuz? duyan oh çekip kulak üstüne yattı. nasılsa laf size gelmiyordu. o yüzden konu bile olmadı size. ne zaman ki ben kendi uydurduğunuz sözü suratınıza vurdum, bir anda vay efendim o demedi diye estek köstek konuşmaya başladınız ama
    yemezler. kendi uydurmanızın özürünü dileyecek kadar düşmedik. burada çok beklediniz, başka kapıya canım hadi yallah.
  • cahit zarifoğlu'da benden gelsin
  • (bkz: alparslan türkeş)
    (bkz: necmettin erbakan)
    (bkz: turgut özal)
    (bkz: süleyman demirel)
    (bkz: ismet özel)
    (bkz: necip fazıl kısakürek)

vesaire vesaire. sağcıların her sikim hıyar diyene bir avuç tuzla koşması sonucu sonsuza uzar bu liste.

edit: dindar camia erbakan'ı iyi pazarlamış millete. yığınla insan mesaj attı "erbakan hariç" diye. ne sikime yaramış bu erbakan bir gösterseniz de bilsek.

edit 2: gelen bir takım iddialar:

iddia 1: erbakan denk bütçe yaptı
    gerçek: "denk bütçe" zamanın parasıyla, bir kaynağa göre 730 trilyon, bir diğerine göre 2 katrilyon 230 trilyon açık verdi. lol

iddia 2: erbakan amerikan üslerini kapattırdı.
    gerçek: olayın gerçekleştiği 1975 yazında başbakan demirel, islamcılar her zamanki gibi başkalarının yaptığı işe çökmek için "biz yaptık" diye yırtık dondan çıkar gibi fırladılar.

iddia 3: erbakan kıbrıs harekatını yaptırdı, ecevit korkuyordu.
    gerçek: yukarı bakınız.

iddia 4: klasik hikaye, patentler, motorlar
    gerçek: yılların geyiği. bir kişi de çıkarıp gösteremez o patenti.
  • (bkz: abdurrahman dilipak) sanmıyorum ama bu adamı çok da ciddiye alıp okuduklarını belki de yanılıyorumdur. ha, bir de üstad'dan bahsetmesek olmaz (bkz: ergün diler)
  • cemil meriç'te kendimi kontrol ettim ama yavuz bülent bakiler'e kadar okumaya dayanabildim. bu şahıslar boş adamsa memleket donanımlı insan yetiştirmemiştir. sizin ideolojinize ters olmaları mı bu insanları boş adam yapıyor? bir sağcının çıkıp nazım boş adamdır demesi ne kadar salakçaysa bu da o ölçüde salakça.

necip fazıl editi: yukarıda necip fazıla ait olduğu idda edilen bir söz var; örtüsüz kadın boş daire falan. bir dünya kişi de favlamış. necip fazıl nerede söylemiş bu sözü? bulup göstersin biri. necip fazılı dünyanın en boş adamı kabul edeceğim. necip fazıl'ın eşi neslihan kısakürek başörtüsü takmıyor en başta. bu saçmalıklara sırf karşıt görüşteki insanları aşağılamak için prim vermeniz çok aptalca ve gülünç.
  • büyük birader de akla ilk gelenlerden sanki
  • (bkz: #97273613)

facebook'ta altına "mevlana, bob marley, necip fazıl" gibi isimler yazılan saçma sapan anonim sözleri aktarıp, bir de üzerine ciddi ciddi eleştiri yapıp bir sürü favori alan entrylerin yeridir ekşi sözlük.

bu gidişle yakında şu sözü de fatih sultan mehmet söyledi dersiniz...

necip fazıl kısakürek'in "başı açık kadın perdesiz eve benzer. ya kiralıktır ya satılıktır." şeklinde bir sözü yok! iftira bu. kaynaksız sözleri aktarmayınız.

nfk'nın eşi neslihan kısakürek. insan kendi eşine hakaret eder mi?