şükela:  tümü | bugün
2613 entry daha
 • demokrasi bir araçtır amaç değildir diyen adamlara karşı demokrasiyi koruyup kollamak görevi mi görevi değil mi merak ettiğim kurum.

  adamlar 4 oydan birini iptal ediyor, açık açık bizim kazanmadığımız seçimi tanımıyoruz, bizim kazandıklarımızı tanıyoruz diyor, daha ne kadar bekleyeceksiniz?

  en geç haziran ayı içerisinde bizleri demokrasi düşmanlarından kurtaracaksınız, edebiyat yapmayın. elinize boru alıp televizyona çıkıp sümsük sümsük gay gibi ağlamayı tercih ederseniz bunun vebali size aittir.

  edit: sizin için askeri liseden gelenleri törpülediler, vatanseverleri de balyoz ve ergenekonla yok ettiler, geriye kala kala bu beceriksizler kaldı diyorlar, diyorlar bak, nesiniz onu haziran ayı içinde göreceğiz. ben onu bunu anlamam, neymiş efendim temmuzda açıklamışlar neymiş haziranda olmazmış vs geçiniz, en geç haziran ayı içersinde görevinizi yapıp demokrasiyi koruyacaksınız

  kim adam kim madam en geç haziran ayı içerisinde göreceğiz

  tanım: bu kafayla suriyede egede akdenizde bizim haklarımızı nasıl savunacak çok merak ettiğim ordu
 • son 25 yıldır, bu kurum içerisine giren -istisnasız- her bireyin yaptığı tek şey; ya terhis beklemek ya da rütbe beklemektir.

  kuruma her giren, kendine en yakın üstünden neyi nasıl öğrendiyse; bir zaman sonra karşılaşacağı astına aynı şeyi, aynı şekliyle aktarmaktadır.

  inisiyatif, inovasyon gibi kavramların hiç bir şekilde yer bulamadığı yerdir.

  anlaşılsın diye sığ bir örnek vereyim;

  bundan 25 yıl önce erlerin giydiği botla, bugün yeni askere gidecek erlere verilen botlar aynıdır. bir tanesi de bir üst yazı yazıp; bir fermuar önerisi getirmemiştir. dediğim gibi;

  bu kurum içerisine giren -istisnasız- her bireyin yaptığı tek şey; ya terhis beklemek ya da rütbe beklemektir.
8 entry daha