şükela:  tümü | bugün
  • turk sinemasinda komedisinden macerasına aşkından ailesine hemen her konseptte mafya öğesinin yer alması durumu. ılla bir yerden mafyaya baglayacaklar mafya olmazsa aşiret oluyor. hepsinde de siyah giyinen,5-6 lüks araçla gezen sinirli,tespih çeken,delikanlı,sert,aptal olur bu mafyalar. genelde bu mafyaların ne hayatı olur ne karısı olur ne çocuğu kaybedecek bir şeyi olmaz cok parası vardır ama i budalalikla nerden geliyor bu mangır diye düşündürür. hayır mafyayı ne sanıyorsa bunlar. mafya ile komediyi birleştiren tek milletiz diye düşünüyorum. her türlü şaklabanlığı mafyaya giydiriyoruz palyaçoya çeviriyoruz zaten oyunculuklar beyin terk,iyice leş oluyor. onca paralar dökülen şu sektörün bu kadar boktan,vasat,kendini tekrar eden içerik çıkarması inanılmaz. böyle beceriksiz insanların var olabildigine inanmakta zorluk çekiyorum. godfather 72 yapımı yahu yani nerden baksan 50 sene olmuş hiç mi feyz almadınız. feyz almadınız,godfather gibi içerik çıkarda demiyoruz sadece az düşünerek yaz şu senaryoyu yav beynini çalıştır nöronları hareket ettir sinirler iş yapsın biraz.hadi onuda yapamadınız suyunu çıkartmasaydınız bari beceriksiz herifler. harcadığınız paralara yazık,sizleri izleyenlere de ayrı acıyorum.
  • (bkz: türk ilköğretimindeki dilbilgisi sorunu)

turk okullarında ilkinden lisesine kadar hemen her okulun mezunları arasında kendi dilini yazamayan insanlar olması durumu. illa bir yazım yanlışı yapacaklar. bağlaçları ayırabilseler, noktalama işaretlerinden sonra boşluk koymayi beceremiyorlar. boyle cahil insanlarin varolabildigine inanmakta zorluk çekiyorum. okul sıralarında harcadığınız zamana yazık. sizi okuyanlara da ayrı acıyorum.
  • (bkz: kurtlar vadisi)

türk mafyasını daha iyi anlatabilen varsa buyursun dinleyelim.
    1-97 bölüm için geçerli bu tabii.