şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yalancılık + menfaatçilik + yavşaklık + kabiliyetsizlik

liderinizi istediğiniz yere bırakın.
  • çoğunluğu 28'lik rıza'nın önünde yatmıştır.
  • halkın günlük hayatında ne varsa aynısı siyasette de vardır. iyi ya da kötü bu halk bu yönetim şeklini hak etmektedir.
  • ergen siyasetidir.
    fanatizm uzerine kuruludur.

hic kimsenin kendi bagimsiz fikri bulunmaz.
    onergeler ya da yasalar kimsenin zerre sikinde degildir.

tek kriteri sudur:
    - bu adam oy verirse oy veririm, su adam oy verirse oy vermem.

amk dusun ki dunya yuvarlak mi, duz mu sorusu var;
    eger hdp yuvarlak demis olursa; mhp hayir duzdur diyor.
    boyle mal bir sey.
  • ucuz siyasettir. etnik köken oluşturur temelinin büyük kısmını. diğer temeli de din zaten. ve temeli oluşturan bu iki unsurun hiç bir zaman siyaset içinde olmaması gerekir. çünkü devlet dil, din,ırk gözetmeksizin herkese eşit mesafede olmalıdır, bu yüzden devleti yönetecek siyasilerde de bu kriterler olmalıdır.
    bu kriterler bizim siyasilerde olmadığı için bizim ülkenin de devletin de hali malumunuz, yerlerde. milletçe sürünüyoruz.
  • yasim itibari ile 1 devrim , onlarca siyasetci, ailemden 2 kisinin meclis vekilligi emekliligi oldugunu dusunursek, oldukca ailemde yillardir konusulan bir konudur. hatta bazen anne ve baba tarafi bir araya geldiginde dusunce farklarini evden erken kalkarak, kacan tarafa, kactiniz olm seklinde takilmalarina sahit olarak buyumuslugum var. erbakan, tansu ciller ve yildirim akbulut. bu ulkenin gerileme doneminde bu isimlerin oldukca buyuk ulkeye faydasizliklari olmustur. surekli siyasi krizler, ordu ile cebellesmeler, ataturk dusmanligi vesaire derken bugunlere geldik. ben hayatimda bu donemin adini konumlandiramiyorum. medyadadan alamadigim tum verileri forumlardan, sozlukten, kitaplardan ve mikro blog sitelerinden almaya calisiyorum. en agir komunist yaklasimi da okuyor en kor sagir sagciyi da dinlemeye calisiyorum. ama bu donem duyularim kapandi! bir apartman sitesinde yonetici olsak, tum ev sahiplere bu turden oyun oynasak bizi kapi disariya atar binlerce kere mahkeme acilir ve kanunu her deldigimiz noktada hesap soranlar olurdu. biz bir ulkeden bahsediyoruz. koca 80 milyonu bulmus ve icerisinde su anda 18 yasi gecmis ortalama 20-30 milyon insanin yasadigi bir ulkeden... kimseler kimseye hesap soramazken 6 aydir hukumeti olmadan, cumhurbaskaninin at kosturdugu, savas kararlari alan, saga sola hesap sormadan bombalar yagdiran, suriyede tehlikeli flortler yaratan bir gizli istihbarat teskilati ve bunlara canak tutan koru korune sevdali uzun adamcilar! acikcasi turkiye tarihine bakildiginda , bugunlere gelirken kene dedigimiz herkesten silkelenmemiz cok kolay oldu ama bu yeni turlerden kurtulmak sanirim amerika ve avrupa birliginin istegi ile parcalanmadan minnacik olmadan kolay olmayacak gibi! cok kisa surede es baskan apo cikar ve karsisinda istedigi turden bir ulke bulur ve artik hicbirsey eskisi gibi olmaz! benim kafam cok karisik ve ben kendime ulke ozeti cikaramiyorsam ben bu isi anlamamisim sayiyorum. su anda ozetim de yok!
  • devlet bahceli`nin topu olup, maca cikmamak icin turlu ayak direyen cocuk goruntusune istinaden, diger partilerin de bakanlik ve satafatli bir hayata kisa sure olsa da tadina bakacak olmalarinin verdigi buyuk pasta ile basbasa birikilmis cocuk goruntuleri ile turkiye son 12 yillik tek partili hezimetin faturasi ile basbasadir. bunu devlet kanali ile is yapanlar daha da iyi anlarlar. su anda her ne kadar tespit edilememis gibi olsa da ak parti bakanliklari doneminde yapilan her turlu hezimet, anlasma, firmalar ile yapilan anlasmalarin hepsi birer birer ortadan kaldirilip, ileride suc olarak gorulebilecek hersey hafizadan siliniyor. bu da yeni kurulan veya kurulacak her hukumetin hafizasi silinmis bir halka ve devlet islerine yeniden yon vermesi ile kendi suyuna cevirme surecinde kaybedenin yine turkiye olacagi gercegini ortaya koyuyor. kurumlarin bu kadar cok siyasetin icerisine cekilmesi ne yazik ki bizim en buyuk ayibimizdir. ne spor genclik kurullari ne orman ile olanlar ne su isleri ile ilgili olanlar ne yazik ki hepsinin basindaki adamlar hep siyasi kaynakli insanlar! bu sebeple de ozel sektorde insaat ve agir sanayi sektorlerine de sicrayan bu kangren ile turkiye cok seyler kaybetmektedir. turkiye yine kan kaybetmeye ve yine ataturk yine din laik islerinin yanina simdide teroru tekrardan koluna bilezik olarak takti, yeni sorunlarina suriye gocmenleri, ortadogu ulkelerinde baslayan aclik ve amerikanin petrol kaynaklarindan son halkasi diyarbakir ve diger sehirlerin altindaki kaynaklari kendine bagladiktan sonra bolgeden cekilecek olmasi ve o bolgelerdeki buyuk issizlik ve halkin galeyani ne yazik ki bizlere sorun sorun olarak geri donecek. ıyi seyler olmuyor mu? elbette oluyor. ıphone`nun yeni modeli 6s uzerindeki bir cok uygulamayi arka cepten de hic telefona dokunmadan yonetebiliyor olmamiz, bildigin akla zarar!kal saglikla canim turkiye`m.
  • şarkıyla şiirle torpille yapılan siyaset. ve tabii vaatler vaatler...

başlık parası verir gibi bana oy verirsen şu kadar ücret şu kadar mal vs.

yalnız bu oyunun sonu hep aynı, sikilen vatandaş olur.

dinden mezhepten ırktan bağımsız siyaset olduğunda güzel olacak her şey.

şu an için hiçbir parti bu şartları sağlamıyor. sonumuz iyi olur umarım.

kanlı elleriyle beyaz barış güvercini uçuranlar

allah kitap diye diye yoldan çıkanlar

vatan millet diye set örüp duvar çekenler

orta yolda olduğunu iddia edip kanlı elleri tutanlar

ne sizden ne de size oy veren bizden bi bok olmaz.
  • basit türkiye kıraathane politikası

benim suriye’de müslüman gardaşımı moskof gâvuru ve işbirlikçisi kafir alevi esed vuracak bende bu durumu izleyeceğim. ruslar canımızı sıkmasın moskova'da zafer namazı kılarız. şam'da emevi camisinde zafer namazı kılarız. (kılamadılar)

bölücü pkk, benim güneydoğu’da vatandaşıma yıllardır zarar veriyor. orda temizlik yapılıyor. iç ve dış mihraklar buna göz yumuyor. cizre, silopi, nur millettindir, milletin kalacaktır.
    israil, mavi marmara ve filistinden elini çeksin. siyonizm islam düşmanlığıdır. israil mallarına boykot. (israil ile normalleşme sürecine girildi)

chp milletvekilleri rusya ile görüşüp bizi avrupa birliğine ve birleşmiş milletlere şikâyet ediyor. düşmanımın düşmanı dostumdur zihniyetiyle hareket ediyorlar. onlar da paralel yapıya yardım ediyor. (görüntüler ve konuşmalar saptırılmış)

müslüman noel kutlamaz, mekke’nin fethini kutlar. (çok eşliliği geçtik, swinger olayı patlak verdi)
    işte bu kadar basit, adi ve mevcut sistemde türk siyasetinin içler acısı durumu.