şükela:  tümü | bugün
5077 entry daha
  • 26 eylül 2019 istanbul depremi nin ardından uzun süre hizmet veremeyen operatördür kendisi. gelişmiş ülkelerde olsaydı yazılı açıklama ile yetinmek yerine, şirketin en tepedeki ismi çıkıp özür dileyip aynı durumun tekrar yaşanmaması için gereken tedbirlerin alınacağına dair söz verirdi ama buna gerek yok, çünkü burası türkiye öyle değil mi
  • --- based on true story ---

1960'lı yıllar!

elazığ akıl hastanesinden bir ihmal sonucu 423 deli kaçar ve elazığ’ın sokaklarına dağılırlar. mülki makamlar panikler, başhekim mutemet beye koşup; “doktor bey ne yapalım” diye sorarlar.

başhekim; “bana bir düdük verin ve arkama yapışarak gelin” der. doktor önde birkaç personeli arkasında kara trencilik oynayarak bütün elazığ’ı “çuf çuf” nidalarıyla dolaşırlar. başhekimin tahmini tutmuştur, bütün deliler bu kuyruğa girer vagon olurlar. lokomotif, yönünü hastaneye çevirince tüm kaçan deliler hastaneye geri dönmüş olurlar.

olayın en enteresan yanı akşam sayımında ortaya çıkar çünkü hastaneye trencilik oynayarak gelenlerin sayısı 612 kişidir.
    --- based on true story ---

yıl 2019!!
    istanbul ile uzaktan yakından alakam yok. eskişehir'deyim.

deprem sonrası iletişimi kesilen turk telekom hattım yüzünden, uzunca süredir haber beklediğim bir işi kaçırdım. maddi zararım 6 haneli rakamlarla ifade edilebilecek boyutlarda.

ve ne yazık ki; zararımı hukuki yollarla arayamayacağım bir ülkede yaşıyorum. yarın soluğu tüketici mahkemelerinde alsam, dava sonuçlandığında şirket adını kötülemekten ceza alan bile olabilirim.

sözlüğe girebilmek için kardeşimin telefonunu mobil erişim noktası yaptım. bu entry'i wifi ile onun telefonuna bağlanarak yazıyorum.

onun da hattı turk telekom ve bugün bir saniye bile iletişimi kesilmedi.
    deliricem. yemin ediyorum deliricem.

üzerimizde çok ciddi bir deney yapıldığını falan düşünmeye başladım artık.
    kıyamet günü 2-3 tane yetkili melek gelip; "2001 sonrası türkiye'de yaşayanlar şöyle ayrılsın" derse, inanın şaşırmam.

`tebrikler!! türkiye simulasyonunu başarı ile tamamladınız..` diye bir mesaj almamız an meselesi.

ya da saçmalıyorum. yarın yine her şey normale dönecek ve bana ilk ulaşan turk telekom olacak.

-----
    eylül 2019 dönemine ait 88.70 tl tutarında faturanızın son ödeme tarihi geçmiştir. hattınızın aramaya kapanmaması ve faturanıza 25 tl hat açma/kapama bedeli yansıtılmaması için lütfen borcunuzu ödeyiniz. faturanızı ödediyseniz, bu mesajı dikkate almayınız..
    -----

bakın, çok net söylüyorum. milletçe çok kritik bir dönemden geçiyoruz. kendini dışarı atıp trencilik oynayacak ilk kişi, bu ülkenin sonu olabilir. 82 milyon kişilik bir tren oluşturmamız an meselesi.
  • turkcellin taahhüt bitimi paketlerinin uygun olmaması sebebiyle hat taşıma indiriminden faydalanmak için her yıl hattımı 3 ay taşıyıp tekrar turkcelle geçtiğim dandik operatör.
  • 27 eylül oldu hala hat yok.
    ne birilerini arayabiliyorum, ne aranabiliyorum. garip bir şekilde mobil data çalışıyor. kasıtlı olarak telefon iletişiminin kesildiğini düşünmeye başladım.
  • afet sınavını geçememiş çuvallamış olan sözde türkiyenin en geniş telekomünikasyon ağına sahip kurumu/şirketi.
  • atalar (bkz: ucuz etin suyu kara olur) diye boşa dememişler. ulan istanbul’ da değilim, bilmem ne cehennemdeyim. dibimdeki adamı arayamadım. rezilsin!
  • yirmi yıldır cehalete teslim edilen bir ülke, cehaletten beslenen iktidar, cehaleti destekleyen yüzde elli, araplara peşkeş çekilen ve o araplar tarafından 0 (sıfır) yatırım yapılıp içi boşaltılan, soyup soğana çevrilen ülkenin en stratejik kurumu ve kaçınılmaz son...

10 saattir çalışmayan telekominikasyon hizmeti!!!

emeği geçen, imza atan herkesin allah belasını versin...
  • internetim gelsin söveceğim demiştim, anlayın siz.
  • müşteri hizmetlerinde çalıştığım kurum. büyük bir sorun, sorunun kaynağı hala belli değil. ha bide bu akşam tanıdım insanları, bu durumu şahsiye çevirenler oldu. yemediğim küfür kalmadı, haram zıkkım olsunlar ben veriyorum senin paranı demeler vsvs.
  • yetersiz rezil bir şirket.
1568 entry daha