şükela:  tümü | bugün soru sor
  • evimi taşıyacağım dan dolayı internet hattımın nakili için superonline' ı aradım. taşınacağım evde fiber ve adsl olarak internet desteği veremediklerini belirttiler. bunu akabinde diğer alternatifleri değerlendirmek adına türk telekom' u aradım ve abonelik yapmak istediğimi belirttim. ve uzun zamandır bir abonelik vs yapmadığım için belki başkalarına mantıklı gelebilir fakat bana hiç mantıklı gelmedi.

öncelikle bende abonelik başvurusu alacaklarını, daha sonra adresime kargo ile modem ve sözleşmeyi göndereceklerini (3-4 gün), sonrasında benim sözleşmeyi imzalayıp tekrardan kargoya vermem gerektiğini söylediler. bunun sonrasında benim bağlantıyı yaptırmak için randevu almam gerektiği ve bunun 7-10 iş günü sürdüğünü belirttiler. çalışan her an evde olamayacağımı kargoyu takip edemeyeceğimi söyleyince iş yerinize göndeririz diye akıl verdiler. (sabit masa başında çalışmayanlar için zor bir durum haliyle) bütün bunları toparladığımızda internet hizmetini alabilmem için 15 günlük bir süre gerektiğini görmekteyim.

superonline aynı işlemi 2 gün içinde halletmiş olmak benim şansımmıydı anlayamadım. telefon açtığımda arkadaşları yönlendiriyorum hangi gün gelsinler dediler. şu tarihte müsaitim dediğim andan gelip bağlayıp sözleşmeyi imzalatıp gittiler.

şimdi superoneline destek verememesi mi kötü dolayı türk telekomun eline düşmek mi kötü anlam veremediğim bir durum.

türk telekom yetkilileri tarafında prosedür diye adlandırdıkları bu sistem ne kadar müşteri odaklı olabilir.
  • aynı durum bugün benim de başıma geldi. 5 yıldır superonline kullanıyordum fakat yeni taşındığım yerde türk telekom'un fiber alt yapısı olmasından dolayı (anlaşma gereği) superonline hizmet veremiyormuş. mecbur türk telekom'a başvurdum. onlar da gerekli belgelerin kargo ile yollanacağını , kargonun 5 iş günü içinde geleceğini söylediler. gelen kargoda gerekli evrakları imzalayıp tekrar genel merkeze gönderecekmişim. ardından en az 7 en çok 15 iş günü içerisinde gelip interneti bağlayacaklarmış. yani evime internet bağlatmak için ortalama 15 iş günü (21 gün) beklemem gerekiyormuş.

5 yıl önce superonline'yi aramıştım. adresi alıp ertesi gün gelerek interneti bağlayıp gitmişlerdi. türk telekom'da neden böyle oluyor anlamadım.