şükela:  tümü | bugün soru sor
  • içinde bulunduğumuz 2018 yılı itibariyle istanbul'un merkezi bi yerindeki binamıza 14 mbps hız internet sağlaması ve fiber altyapı taleplerimiz karşısında kıllarını kıpırdatmamaları ile gerçekleşen rezalettir.

şişli'de, türk telekom bölge müdürlüğüne yürüme mesafesinde düzgün(kaçak vesaire olmayan) bir binada büyük bir evde 4 kişi yaşıyoruz ve hepimiz yoğun internet kullanımı olan insanlarız. bahsettiğim eve birkaç ay önce çıktığımızda binanın internet hızını öğrenene kadar her şey çok güzeldi. ancak eski evimdeki 35 mbps'lik paketimi 50 hatta varsa 100 mbps olarak taşımak için başvuru yaptığımda 14 mbps internet hızı gerçeği ile karşılaştım. daha sonra internette bulunduğum sokaktaki ve etraftaki sokaklardaki bazı binaların altyapı sorgulaması yaptığımda 64 mbps gibi hızlara sahip olduğunu gördüm. böyle merkezi bir yerde bizim binada böyle bir hız olmasının şokunu anlattıktan sonra bahsettiğim bölge müdürlüğüne fiber altyapı için talepte bulunmaya çözüm masasına gittiğimde de nereye fiber geleceğinin sene başında merkezi olarak belirlendiği ve bir şey yapamayacakları cevabını aldım. bu cevap saha müdürünün ofisine gittiğimde de pek değişmedi.
    türk telekom'da gelen taleplere göre hiçbir adım atılmaması sinirimi bozdu. şu an evde olan internette sürekli hız ve bağlantı sorunu yaşıyoruz ve 14 mbps'nin bize yetmeyeceği kesin. burada bu başlığı açarak kendi sorunumu ve benimle benzer tecrübesi olanların sorunlarını duyurmak ve türk telekom'un rezil müşteri hizmetlerini ifşa etmek istiyorum.
  • kusura bakma ama derdini seveyim canım yazar kardeşim. evim ilçemizin kaymakamlık konutuna 50, ptt santraline 200 metre uzaklıkta . telefon hattı neredeyse balkonumda. komşularımın interneti olmasına rağmen evime yıllardır internet hizmeti alamıyorum. telekom'u her arayışımda '' verdiğiniz adreste internet altyapısı yok.'' cevabını alıyorum. arada bir müşteri avına çıkmış superonline, vodafone ve d-smart firmalarıyla görüşmeler hayli eğlenceli oluyor. arayan elemana interneti çok arzuladığımı, hemen bağlatmak için yanıp tutuştuğumu bildirdikten sonra sen bu adrese internet bağla telefonda anıracağım diyorum. çoğu havaya girip biz başka şirkete benzemeyiz deyip bağlama sözü verdikten sonra sırra kadem basıyor. ne kaymakamlığa ne de bddk ya verdiğim dilekçelerden cevap aldım.

meraklısına not: yan komşum bana acıdığı için internet şifresini verdi. wi-fi yükseltici kullanarak ihtiyacımı gideriyorum.
  • evde mobil internet kullanmaya mecbur bırakıp her ay paketi aşırtıp fazladan masraf çıkartan rezalettir aynı zamanda.
  • (bkz: medeniyetin göbeği bağcılar)

başlığa tıklamayın, olmayan bir yere geliyorsunuz.
  • aynı rezaleti bursada yaşıyorum. bakalım kaç sene sürecek.

tanım: rezaletten başka özelliği olmayan bir kurumun bizleri hiçte şaşırtmayan hizmet anlayışıdır.