5 entry daha
  • merhaba, 2017 yılında yeni yapılan bir binaya taşınmamızın ardından yaptığımız internet başvurumuz binamızda alt yapı bulunmadığı için olumsuz sonuçlandı.

alt yapı başvurusu için türk telekom bölge müdürlüğüne dilekçe vermemiz istendi.
    oturduğumuz ilçedeki bayiye değil ya da internetten veya telefondan bir başvuru değil istedikleri. mutlaka bölge müdürlüğüne gitmemiz gerektiği söylendi.

vereceğimiz dilekçeyi de tek başımıza imzalarsak çok da ilgilenilmeyeceğini bu sebeple de oturduğumuz binada bulunan diğer ev sahiplerinin de başvuru yapmasını söylediler.

biz bütün bunları dikkate alarak başvurumuzu yaptık ancak iki yıldır ne ne dönüş ne bir muhatap ne de bir çözüm var. telefonlarımızın internetlerinden gidermeye çalışıyoruz iletişim ihtiyacımızı ancak çok yüksek faturalarla boğuşuyoruz.

başka firmaya başvurun diyenler çıkmadan belirteyim. altyapı yapmakla sorumlu olan firma türk telekom olduğu için diğer firmalar altyapı çalışması yapıldıktan sonra yardımcı olabileceklerini belirtiyorlar.

yasal yollara başvurmayı düşünüyoruz. nasıl bir yasal süreç izlememiz gerektiğiyle ilgili bilgi verebilecek suserler çıkarsa çok memnun oluruz.
  • cimer dahil her türlü resmi kuruma şikayet oluşturun. size altyapıyı sağlamak zorundalar ama bütçeyi bahane edip döşemiyorlar. ablamların yeni evine de 2 yılda bağlandı ama cimer sayesinde. enişte cimere 50 kere yazmasa hayatta bağlanmazdı.
  • bağlansa dert bağlanmasa dert. bağlandığı zaman da internetin boktanlığı ile ilgili başlıklar açılır.
  • yeni evlerde türktelekom genelde yavaştan alıyor. alternatifler seçenekler;

(bkz: superbox)
    (bkz: uydunet)
  • 2018 yılında yaklaşık 6 ay boyunca port yok diye internetten mahrum kalmama sebep olan lanet konu
  • ben de aynı sorunu bir buçuk sene çektim.

defalarca dilekçe verdim, araya tanıdıklar soktum hiç bir faydası olmadı, sürekli salladılar. allahtan o arada superonline sokağa hat döşedi de hemen binaya altyapı çektirdim. superonline da sağolsun en az 5 daire olursa hat döşüyormuş. kişisel yıldırma politikalarım sonucu dairemize geçen hafta internet bağlatabildik.

burada sorun tabiki türk telekom. ülkedeki tek altyapı sağlayıcı onlar. bana lutfen değil mecburi hizmet vermek zorundalar. tabi memlekette hiçbir şey doğru olmadığı için bu da düzgün işlemiyor. bu insanları başımıza musallat edenlere lanet olsun.
  • ttnet gibi firmanın arkasında devlet desteği olmasa 5 dakika bile iş yapacak değildir. umarım azalarak yok olur. müşteri temsilcilerine öğretmişler bişey hep aynı şeyi tekrarlıyorlar
  • istanbul'un birçok yerinde yaşanan rezalettir.
    şunu da belirtmeden geçmeyelim türktelekom, superonline ve vodafone farklı alt yapıları kullanmaktadır. bağımsız alt yapıları var yani. türk telekom alt yapısını kendi döşerken superonline ve vodafone bu alt yapı döşeme işini istanbul büyük şehir belediyesi iştirak firmalarından biri olan isttelkom firmasına yaptırmaktadır. diğer bütün küçük internet sağlayıcıları türknet vs. türktelekom firmasının alt yapısını kullanmaktadır. o yüzden türktelekomun yardımcı olmadığı konularda bu küçük firmalar da yardımcı olamaz ama superonline ve vodafone denenebilir.
19 entry daha
hesabın var mı? giriş yap