şükela:  tümü | bugün
 • mimarlık kulislerinde , topografya çalışmalarının başladığı ve hatta bittiği fısıldaşılan stat. fısıltıyı boşverin bak ben söylüyorum. başladılar 15 gün önce. yalnız stadın yapıldığı arazi , kulunuzun küçükken fakasspor forması altında ilk kez topla buluştuğu , 6 yaşından itibaren 4. levent ve civarında çalım manyağı yapılmadık kimse bırakmadığı meşhur seyrantepe çöplüğüdür.
  aslantepe falan deyince şimdi garip geliyor.
 • galatasaray kulubunun seyrantepe'de yaptıracagı stad projesinin genel adı. kamuoyunda seyrantepenin adının aslantepe olarak degistirildigi ve stadın da aynı şekilde aslantepe stadı olarak isimlendirileceği gibi bir takım haberler dolaşmaktadır. ancak aslantepe stadın yapılacagı ve butun projenin uzerine yapılacagı tepeye verilen isimdir. stadın haricinde baska yapılarda projenin dahilindedir ve butun bu proje aslantepe ali sami yen spor kompleksi adını almaktadır. galatasaray'ın yenı stadı ise buyuk bir olasılıkla yine ali sami yen adını alacaktır. (bkz: #11104931)
 • devletin galatasaray'a çekmiş olduğu peşkeşlerden sadece birisidir.
 • devletin, ezeli rakibine çektiği peşkeşten yaklaşık 60 sene sonra galatasaray'a yaptığı kıyak.

  edit: zamanın ötesine giden ilk entrym oldu. emeği geçen herkese teşekkür ederim. tabi, zamanın ötesine yollamadan önce, ezeli rakip arkadaşların #7167967 'yi okumuş olmasını isterdim. ha, bu kıyak değil diyen galatasaraylılar varsa, eh, göz var izan var.

  edit2: yanlış bildiğim lafı düzelttim. izan olacakmış..
 • 52 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip olacak olan stadyum.
 • az önce en sonunda temeli atılan mabeddir. herkes için hayırlı olsun. içim rahat etsin diye temel atılana kadar kanalı çevirmedim hani son dakika ertelenmesin diye.
 • galatasarayın 2. fatih terim yönetiminden itibaren yaşadığı başarısızlıkları unutup önüne temiz bir sayfa açıp tekrar başarılı günlerini yakalayacağını düşündüğüm kompleks, geleceğin mabedi.
 • yiğidi öldür ama hakkını ver, göreve geldiğinden beri sayısız yanlış yapan ve kulübe sanki inadına yaparmış gibi inanılmaz zarar veren özhan canaydın ve ekibinin son zamanlardaki doğru icraatlerindan en büyüğü, belki de galatasaray tarihinin en büyük eserlerinden biri. yeni stadyumun maliyeti ve kira bedeli için kulüpten para çıkmayacağı gibi, seyirci gelirleri de yapılan ek kafeler, binalar vs. ile kat be kat artacak.

  sonuç olarak galatasaray için yeni bir dönemin başlangıcını simgeleyen stadımızdır. inşallah içinden bir maç izlemek nasip olur.
 • asıl adı aslantepe ali sami yen spor kompleksi olan, stadyum kısmının ismi ise sponsor firma tarafından belirlenecek olan yeni mabet.

  elbette galatasaraylılar için ali sami yen stadı'ndan ayrılmak kolay olmayacaktır. çoğumuzun acı-tatlı hatıraları enkaz altında kalacaktır. hatta iddia ediyorum; bu komplekste aynı atmosferi asla bulamayacağız. lakin şöyle bir şey var;

  bilindiği gibi ali sami yen stadı artık yaşlı. ve söylemesi ne acıdır ki; ruhunu kaybetti. bunun sorumlusu o cefakâr yapı değil kesinlikle. yönetimin ilgisizliği, takımın eksilen azmi, taraftarın umarsızlığı, camianın aymazlığı gibi birçok unsur birleşince, ne hava kaldı ne de cehennem.

  aslantepe ali sami yen spor kompleksi bu anlamda yepyeni bir soluk olacaktır galatasaray taraftarı için.

  modern bir stat... sidik kokmayan tuvaletler... sadece çekirdek satmaktan ibaret olmayan büfeler... yorulduğunda 'oturulabilecek' koltuklar... şimdi bunları yazarken neler çekmişiz yıllarca ama beklentimiz ne kadar da küçükmüş diye iç geçiriyorum... oysa her taraftarın hayali, içerisinde büyük başarılara imza atılacak karizmatik bir stada sahip olmaktır. en azından bu, hayallerinden bir tanesidir.

  öte yandan bu kompleks, kültür-sanat faaliyetleri açısından da büyük bir boşluk dolduracaktır. çok meraklı olmasak da.

  ve en önemlisi; ali sami yen stadı'nda yıllık maksimum 10 milyon dolar kazanan galatasaray'a, minimum 40 milyon euro gelir getirecektir. işte bu sıcak para kulübün en büyük ihtiyaçlarından birini karşılayacağı için hayırlara vesile olacaktır.

  kulübün bu kompleks için tek kuruş ödemeyecek olması, bizim gibi vatandaşların devlete bahşettiği vergilerden karşılanması can sıkıcı gibi görünebilir. ama en azından; bu paranın gemiciklere değil de her daim içinde yer alabileceğimiz bir fasiliteye harcanması içimizi bir nebze de olsa hafifletebilir diye düşünmekteyim.