• bir fenerbahçeli olarak açılışına gittim, yerinde inceledim. gözlemlerimi sıralıyorum efendim ;

- öncelikle stat cillop gibi. bok atan, kusur bulan komplekslidir.

- ilk maç olmasından dolayı heralde, hiç bir güvenlik görevlisi ya da sorumlu giriş çıkışlar ve park yerleri hakkında bilgi sahibi değil.

- stadın akustiği harika. 20 kişi bağırsa bile bütün stat inliyormuş gibi oluyor ancak kullanılan ses sistemi çok kötü.

- playback yapan kenan doğulu çok itici.

- başbakan'ı yuhalayan o galatasaraylı kardeşlerim ne güzel insanlardır, ne can insanlardır. maç içinde ilk defa taraftarla bir olabildim bu sayede.

- yiyecek içecek çok büyük sıkıntı. içinde sadece kaşar olan sandviçe 10 lira ödedim ağlaya ağlaya. küçük sayılabilecek bir döner dürüm ise 16 lira. astronomik derece pahalı fiyatlar.

- toki'nin başkanı sanırım, hayatımda gördüğüm en troll insan açık ara. yahu kitle başbakan diyince yuhalıyor. en az 11 kere başbakan dedi. onu geçtim, fenerbahçe'nin yapılan yeni salonundan bahsediyor. beni her ne kadar güldürdüyse de oradaki 30-40 bin kişi fena kıl oldu adama.

- trafik sorunuyla karşılaşmadım. maçın bitiminden 5-6 dakika önce çıkıp, arabayla bostancıya tam 15-20 dakika civarında ulaştım.

- böyle karlı havalarda falan korkunç üşür orada insanlar. bugün bile buz kestik.

- cem yılmaz'ın reklamı kusturdu resmen. en son saydığımda 18. kez izliyordum.

- galatasaray'ın şarkıları çok kötü. marşlardan bahsetmiyorum, stat hoparlöründen çalan şarkılar var ya. hah işte onlar. bir de türk telekom'un şarkısı var ki çok daha fena.

benim yorumlamam bu kadar. hadi hayırlı işler.
  • elmander 90+'da besiktas'a golu taktiginda, sneijder volkan'i selama yatirdiginda, real madrid'e 70. dakikada 5, 5 diye bagirdigimizda, ordu'yu 2 gol geriden gelip 4.ledigimizde, selçuk topukla kontrol edip asirip sivas kale doksanina çaktiginda, dalga dalga geldigimiz fener kalesine eboue nihayet golu yazdiginda, en onemlisi artik sami yen'de bile olmayan o seksenlerin, doksanlarin seyricisi, kardan korkanlarin yerini alip gunduz 14'te seyrantepe'ye 14 yillik sampiyonluk hasreti ruhunu tasidiginda, o top buffon'un elinin altindan kayip aglara saplandiginda, iste bu zamanlarda bu stat karincaezmez'in, sezgin'in, otoyol koprusu altinda su satan mehmet'in, hagi'nin golune sevinen arda'nin, kisacasi senin, benim, bizim ali sami yen'imiz olmustur. artik o stat bizimdir, orada sesimiz var.
  • dünyanın kalpten ısıtmalı tek stadı
  • dikkat bu bir nefret söylemidir!

içinde bulunduğum ülkeden nefret ediyorum, beni yönettiklerini iddia edenlerden nefret ediyorum, bakkalımdan nefret ediyorum, öğretmenimden nefret ediyorum, patronumdan nefret ediyorum, beni okuyanlardan nefret ediyorum. neden mi? böbürlenmenizden nefret ediyorum, yapması gereken işleri üstün başarıymış gibi anlatanlardan nefret ediyorum.

türk telekom arena : muhteşem stad, içindeki atmosfer süper, her şey mükemmel, çıkışında metroya ulaşabilmek için onbinlerce insanın ezilme tehlikesi yaşayıp saatlerce beklemesi sadece tesadüf!

o stadı ben yaptım!

kombine bilet alıyorum - bağışı saymazsan vergisi devlete gidiyor
    forma alıyorum - devlet vergisini alıyor
    atkı alıyorum - vergi değişmiyor
    galatasaray kredi kartı kullanıyorum - özel sektöre istihdam sağlıyorum
    ekmek alıyorum - devlet para kesiyor
    benzin alıyorum - devlet haraç kesiyor

o stadı ben yaptım! benden kesilen paralarla. üstüne de ali sami yen'den gelecek parayı bahşiş attım gazoz içerler diye.

anamızın amından çıkarken türk telekom arena yoktu... madem tek kuruşum yok, ver sami yen'i geri.

üzerime tonlarca yağmur yağarken de ordaydım ben, bastığım tribün karla kaplıyken de, sırasında saatlerce beklerken de ordaydım, gocunmam geri dönmekten.

tekrar ediyorum; madem tek kuruşum yok, ver sami yen'i geri...
  • her ay farklı bir ürünün çıkarıldığı, tarla...

cluj maçında pirinç tarlasıydı... sulak sulak. sezon başlarında patates tarlası oluyor pötür pötür... bugün de hıyar ya da şalgam çıkardılar sanırım löp löp...
  • ezeli rakibimiz, ve bana gore ebedi dostumuz, turkiyenin en buyuk ve koklu kuluplerinden olan galatasaray'a yakisir bir stat. insallah nice avrupa basaralarina imza atarlar orada. bizi 10 yil onceki gibi mutlu ve gururlu kilarlar. bir fenerbahceli olarak --bazi hazimsiz takimdaslariminda buyuk katkisiyla en fazla 5 dakikada zamaninin oesine gidecegini bile bile, inatla diyorum ki, bir fenerbahceli olarak-- galatasaray'i boyle bir statta izlemek bana keyif ve mutluluk verir. bence futbol sadece futboldur. sikimsonik taraftarlik kulturunuzu alin, sadece sahaya firlatmak icin kullandiginiz stad koltuklarin asil amaci olan kiymetli gotlerinize sokun.

edit: malesef ebedi dostluk olayı göz göre göre yalan oluyor.
  • kuşların şehircilikten anlamadıkları kesin.. o stadı mecidiyeköy'e yapmak apaçık bir şehir cinayeti olurdu.. 52 bin kişinin rahat bir şekilde dağılabileceği bir alan mecidiyeköy'de yoktur. 25 bin kişilik ali sami yen günlerinde bile mecidiyeköy felç oluyordu gidenler bilir.

ayrıca galatasaray ısrar etseydi muhtemelen 52 bin yerine 35-40 bin kişilik bir stada mahkum kalabilirdi çünkü 52 bin kişilik stadı oraya yaptırmazlardı. milletin beylikdüzü dediği yer istanbul maslak'tır ve metroyla taksim'den 15 dk, sarıyer'den 15 dk, kadıköy'den 45 dk uzaklıktadır..

ve açılışında kimse cumbaşkanım sağolsun varolsun diyemedi, dedirtmedik.. ;)
  • spor müsabakaları için dizayn edilip o amaçlar doğrultusunda kullanılmak için tasarlanmıştır.

yoksa bir ülkenin başbakanının kendi siyasi propangadasini yapmak icin degildir.

bu entry bilgi amacli dizayn edilip o amac dogrultusunda okunmasi icin tasarlanmistir.

yoksa kendisinden bir kac entry oncesine ayar vermek icin degildir.
  • ben emektar sami yen'den sonra bu stadyumu koltukları ve çimleri yüzünden değil, daha ilk gecesinde türlü türlü ibnenin, kan emicinin ve yalakanın yüzünü aydınlattığı için çok sevdim.
  • çok sevdim ben bu stadı.

turnusol kagıdı gibi bir geceye imza attırdı.

galatasaray taraftarının tepkisi sonucunda, adnan polat'ın, rte'nin, kabinenin, ilker yasin'in, birand'ın alayına birden gitti bu stad!!!

taşkın abi: yannış anlamayın hocam mekan oynatıyo.
hesabın var mı? giriş yap