• 2017 yılı, türk telekom sırf boş port olmaması sorunu sebebiyle ne internet taşıyabiliyor ne yeni abone kazanabiliyor ne de size bir çözüm sunabiliyor. interneti biraz araştırdığınızda bu sorunu yaşayan binlerce kişi var.

sorun çözümleri ise internetinizi iptal edelim ya da bekleyin oluyor.

ilk tercih hadi iptal edelim dedik. mahallenizde fiber internet ya da kendi altyapısını kullanan bir internet sağlayıcısı yoksa zaten başka kimse size interneti de veremiyor.

bekleyelim dedik o zaman da size hiç bir şekilde tarih veremiyorlar. tek denilen 2 günde sürebilir 6 ayda. 2 yıl sürer mi dediğimizde ise valla o kadar da olabilir diye saçma sapan bir cevap alıyoruz.

türk telekom denen beceriksiz firma ülkenin tüm alt yapısına sahip ve tüm memleketin iletişimini 1 tuşla kesme gücü var.

zamanında tekelleştirmeyin ülkedeki şirketleri dediğimizde özelleştirme dünyanın en güzel şeyi bak kaç paraya sattık diyenler umarım bu port sorununu yıllarca çekenlerdir.
  • arkadaşınızdan alın. kablosuz kilometrelerce uzakta antenler birbirini görmek şartı ile bağlantı sağlayabilirsiniz. tabi biraz ağ topolojisi bilgisi ve 800-2000tl arası para lazım. aslında para dert değil arkadaştan alınca faturanın yarısını ödeyeceksin birkaç yıla amorti eder.
    arkadaşında fiber varsa tadından yenmez. 3700 metre uzağa bağlantı taşıdım 1000 tl tutmadı. cihazları çatılara koyduk şanslıydık arada engelleyici bina da yoktu oh mis gibi. youtube engeli zamanında herkesin dns değiştirmeyi öğrenmesi gibi
    ttnet sağolsun milleti yarı profesyonel radyo link sistemleri ile tanıştırdı.
  • boş port sorunu belediyelerin her yeri imara açması değil imar planı yapılırken ve tabi uygulanırken türk telekomun altyapı çekmemesidir. imar planı ile ne alakası var. 50 yıllık mahallelerde de internet sıkıntısı var, yeni mahallelerde de.
  • eskiden istanbul’da sular kesiliyordu diyorlar ya bugün de internet verilemiyor.

gelecek nesiller şaşırsın diye tarihe not düşelim.
  • 2020 ankara başkenti pursaklarda olan sorundur. arkadaşım üç senedir bekliyor. üç senedir port boşalmadı ve çocuk çaresiz yüksek faturalar ödeyerek telefonuna internet alıyor. bu hizmeti sağlayan herkesin allah belasını versin...
  • sorununuzu cumhurbaşkanına yazın. yanıt gelmiyor elbet. fakat bu yazının ekran görüntüsünü ulaştırma denizcilik ve haberleşme bakanlığı başta olmak üzere türktelekom genel müdürlüğü, türktelekom il müdürlüğü ve türktelekom ilçe müdürlüğüne mail üzerinden gönderin. ekran görüntüsüyle birlikte bakın ben bunu cımhırbışkınımıza da attım ona göre benim hattımı bağlayın artık falan filan yazın. tabi bu arada port için gerekli başvurularınız yapılmış olsun. sonra beklemeye koyulun.

benim 8 ay boyunca bağlanamayan hattım, bu anlattıklarım sonrası 3. günde bağlandı. hatta türktelekom genel müdürlüğünden arandım konu ile ilgili. böyle yağlamalar ballamalar falan. bir sorun olursa bu numaradan tekrar görüşelim gibi...

evim sokağa kayıtlı yani cadde üzerinde değilim. söylenenlere göre bir çok sokak fiber teknolojisi ile alt yapı yetersizliği sebebiyle tanışamamış henüz. fakat adamlar utanmasalar modeme kadar fiber çekeceklerdi.

deneyip sonuç alan arkadaşlardan bir yeşil beklerim ona göre...
  • istanbul'da 2018'in sonuna geldiğimiz bugünlerde yeni bir eve taşınırken, eğer internet kullanacaksanız önce türk telekom'dan boş port olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederim. 2 yıl internet bağlatamamanız mümkün. şaka değil, eyüp'te 2 yıldır port açılsın da internet baglatalım diye bekleyenler var.
  • biz de bilirdik müşteriye boş port açmasını.
    lakin paraları araplara hortumlattık, kalmadı port parası.
    -türk telekom-

(bkz: #80751059)
    (bkz: 29 ağustos 2018 türk telekom hisselerinin devri)
  • uzun zamandır şirketin içi boş port ne ki
  • liyakatsiz insanların kurumlara sülük gibi yapıştığı, yolsuzluklar diyarında sıradan bir olay.

sene 2023. adsl hizmeti 2003'te türkiye'ye getirildi. 20 sene içerisinde adsl diye birşey kalmadı. mesela bulunduğum ülkede en siktiri boktan iss ile ortalama 250mbit ile download hızına sahibim.

ama benim güzel ülkemde 2 sene boyunca kullandığım 16mbitlik internet kesiliyor (trafoya kedi girmiş*) ve yeni hat almak istediğimde kutu bozulmuş, port yok palavralarıyla bekleyeceksiniz ama süre veremeyiz gibi cevaplarla karşılaşıyorum.

mobil operatörler de aynı bokun laciverti 20 senedir ilçede evimde doğru düzgün bir kere hat çekmedi. ne ailemi düzgün görebiliyorum, ne de konuşabiliyorum. böyle bir ülke işte, siz siktir olup gidiyorsunuz ama sorunları sizi bırakmıyor.
hesabın var mı? giriş yap