• 2017 yılı, türk telekom sırf boş port olmaması sorunu sebebiyle ne internet taşıyabiliyor ne yeni abone kazanabiliyor ne de size bir çözüm sunabiliyor. interneti biraz araştırdığınızda bu sorunu yaşayan binlerce kişi var.

sorun çözümleri ise internetinizi iptal edelim ya da bekleyin oluyor.

ilk tercih hadi iptal edelim dedik. mahallenizde fiber internet ya da kendi altyapısını kullanan bir internet sağlayıcısı yoksa zaten başka kimse size interneti de veremiyor.

bekleyelim dedik o zaman da size hiç bir şekilde tarih veremiyorlar. tek denilen 2 günde sürebilir 6 ayda. 2 yıl sürer mi dediğimizde ise valla o kadar da olabilir diye saçma sapan bir cevap alıyoruz.

türk telekom denen beceriksiz firma ülkenin tüm alt yapısına sahip ve tüm memleketin iletişimini 1 tuşla kesme gücü var.

zamanında tekelleştirmeyin ülkedeki şirketleri dediğimizde özelleştirme dünyanın en güzel şeyi bak kaç paraya sattık diyenler umarım bu port sorununu yıllarca çekenlerdir.
  • boş port sorunu en temelde yaşadığınız bölgeye eksik yapılan altyapıdan kaynaklanır.
    inşaat ya resullah milleti olduğumuz için mantar gibi her yerde bina bitti ve internet kullanımı da artınca böyle bir sorun peydah oldu. iss'lerde bunu tahmin edemedi ve siz bu sorunu yaşıyorsunuz. bulunduğunuz bölgede 1000 kişilik hizmet kapasitesi varsa siz en iyi ihtimalle 1001inci kişisiniz demektir. en kötü ihtimali düşünmek bile istemiyorum.
    ya türk telekom altyapı çalışması yapacak ya da birilerinin internet üyelğini iptal etmesini bekleyeceksiniz. ki birileri internetini iptal ettirince sıranın size geleceği garantisi de yok. çünkü bir sıra yok.
    peki ne yapabilirsiniz? işinizden gücünüzden vakit ayırarak türk telekom müdürlüğüyle görüşmeniz gerekiyor. şansınız varsa bir kaç aya sorununuz çözülür şansızsanız 1 sene içerisinde çözülür. dediğim gibi ya yeni yatırım ya da internetini iptal ettiren birilerinin olması gerekiyor. başka yolu yok ister superonline ister turk.net ister vodafone olsun.
    eğer bulunduğunuz bölgede altyapı yok veya port sıkıntısı varsa o güzel canınızı sıkmayın ve kendinizi yıpratmayın bu süreçte sinir krizi geçiren insanlar tanıyorum. kişisel gelişime önem verin spor yapın kitap okuyun veya dine yönelin.
    kolay gelsin.
  • arkadaşınızdan alın. kablosuz kilometrelerce uzakta antenler birbirini görmek şartı ile bağlantı sağlayabilirsiniz. tabi biraz ağ topolojisi bilgisi ve 800-2000tl arası para lazım. aslında para dert değil arkadaştan alınca faturanın yarısını ödeyeceksin birkaç yıla amorti eder.
    arkadaşında fiber varsa tadından yenmez. 3700 metre uzağa bağlantı taşıdım 1000 tl tutmadı. cihazları çatılara koyduk şanslıydık arada engelleyici bina da yoktu oh mis gibi. youtube engeli zamanında herkesin dns değiştirmeyi öğrenmesi gibi
    ttnet sağolsun milleti yarı profesyonel radyo link sistemleri ile tanıştırdı.
  • boş port sorunu belediyelerin her yeri imara açması değil imar planı yapılırken ve tabi uygulanırken türk telekomun altyapı çekmemesidir. imar planı ile ne alakası var. 50 yıllık mahallelerde de internet sıkıntısı var, yeni mahallelerde de.
  • superonline ve turkcell'in kampanyası vardı bu soruna çözüm olacak.

sadece boş port yok uyarısı veren yerlere 50 gb 4.5g internet veriyordu. normalde 129 tl'ye veriyor sadece 50 gb interneti. 50 gb internet, 4.5g modem ve hat 85 tl gibi bir aylık ücrete mal oluyor sanırım.
  • port çekilmesi demek yatırım demek. telekomun bırak yatırım yapmayı çalışanlarının maaşını ödeyecek parası kalmadı. yıllar önce özelleştirilen telekom şuanda tamamen devlet desteğiyle ayakta kalıyor.
  • ben bu konuda çok şanslıyım herhalde.
    bulunduğum evde port yoktu ve ayni zamanda eve bir kablo gelmiyordu. gidip türk telekom ofisinden başvuru yaptım port icin ve 3 gün sonra port açıldı ve evime kablo çekildi. hemen aksamına turknet sen internet başvurusunda bulundum 3 gün sonrada bu açıldı.
  • aynı sorun bende de var. kota dolup hızım düştüğünde kopmalar bitiyor, normale dönüyor. ilk günden isteyerek kotayı bitiriyorum. millet marsa giderken nelerle uğraşıyoruz. ileride kota kalkınca nasıl çözeceğim bakalım
hesabın var mı? giriş yap