şükela:  tümü | bugün
  • okullar corona dan tatil olunca tabi biz de memlekete döndük ve başıma gelenler.
    19.03.2020 tarihinde türk telekom 12 mbs internet+tivibu kampanyasına başvurdum.23.03.2020 tarihinde kuruluma geldiler fakat emektar tüplü televizyonumu tivibuyu desteklemediği için (bayide başvururken sorduğumda tüplü tv de hiçbir sıkıntı olmadığı söylenmişti) bağlantı yapamayacaklarını söylediler.dedim tamam tivibu olmasın uzaktan eğitim dersleri başladı takip etmem lazım tek internet olsun.yok efendim bu kampanya dahilinde olduğu için hepsi iptal olacak.dedim tamam peki ne yapacaz?biz bunu iptal edecez yeniden başvurmanız gerekmektedir.dedim tamam amk başvuralım.
    23.03.2020 tarihinde müşteri hizmetleri ve bayiden defalarca eski başvurumun iptal olduğunun teyitini aldım ve ardından yeni internet başvurumda bulundum.25.03.2020 tarihinde kurulum için randevu verildi ama gelmediler.müşteri hizmetlerini aradığımda zaten gelmesi gereken ekip internet+tivubu için geleceğini ,aslında eski başvurumun iptal olmadığını , yeni başvurumun beklemede olduğunu söyledi.ilk başta hiç sinirlenmeden olan biteni anlattım ve müşteri hizmetlerinden defalarca iptal olduğuna dair teyit aldığımı söyledim.zaten ekip gelse de yine aynı olayların tekrardan yaşanacağını söyledim.tekrardan eski başvurumun iptali talebinde bulundum.m.hizmetleri bana şu an iptal edemediğini 1 -2 saate tekrar tarafıma dönüş yapılacağını söyledi.
    tabi o dönüş hiç yapılmadı ve ben saat 14.00 dan beri yeni ve eski başvurularımı iptali için defalarca m.hizmetlerini aramaktayım.ne iptal etmeye geliyorlar ne de kurmaya bu göt lalesi şirket.iptal olduğu dakika hemen vodafone a başvuracam.hem daha ucuz hem de zaten aynı altyapıyı kullanıyorlar.nerden bunlara bulaştıysam amk.
    müşteri hizmetlerinde işimi daha hızlı halledebilmek için teknik ,taktik tavsiyelerine muhtacım ekşi sözlük ailesi , yardımlarınızı esirgemeyin.