şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ne idüğü belirsiz servislere abone eden gereksiz uygulama.

umarım bu yazacaklarım türk telekom kullanıcılarına ulaşır!

bugün saat 21.30'da 5 adet sms geldi. normalde sms okuyan biri değilim, gelir ama bakma ama 5 tane birden gelince noldu acaba diye bir bakıyım dedim.

aşk kılavuzu, bjk, spor servisi, magazin ve yemek olmak üzre 5 farklı servise üye olmuşum.

sms ile herhangi bir onay vermeden servis başı 18 tl kesilecekmiş.

faturalı hat kullanmadığım için anında kesilmedi ve hattımda lira olmadığı için de ücret kesilmedi.

türk telekom müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirdim, herhangi onayım olmadan nasıl 5 farklı servise abone edebiliyorlar diye.

müşteri temsilcisi kontrol edip, sim menü üzerinden yapıldığını söyledi.

meğer telefon cebimdeyken açık kalıp onaylamış(!) ben öyle düşünmüyorum neyse artık.

tüm servisleri iptal ettirdim. ayrıca müşteri temsilcisine söyleyip mesaj atan servisleri kara listeye aldırdım.

işlem 72 saat içinde onaylanacakmış.

servisin kendi müşteri hizmetleri numarasını internette arattım
    ( 08505321798 ) ve aylarca iptal ettiremeyenleri mi ararsın, bir sürü parasını kaptıran insanları mı ararsın, herşey var.

resmen rezalet! ve türk telekomda kendi sim menüsü üzerinden bu rezalete ortak oluyor!

velhasıl arkadaşlar; eliniz yanlışlıkla sim menüye girebilir ya da çocuklara oyun ya da çizgi film vs izlemek için telefonu verdiğinizde buraya yanlışlıkla girebilir ve iptal ettiremezseniz bir sürü uğraşırsınız.

android üzerinden bu uygulamayı silmeyi başaramadım.

başınıza böyle birşey gelmeden müşteri hizmetlerini arayıp; sim menü üzerinden üye olunan tüm servisleri kara listeye alınız.