şükela:  tümü | bugün
 • başlıkta karakter sınırlaması nedeniyle saçma bir başlık olmuş ve aslı "ekşi sözlük yazarlarının türk telekom'a düşük upload hızı hakkındaki tepkilerini iletmesi" olandır.

  türk telekom kullanıcılarının bildiği üzere şu an bu firmanın verdiği en yüksek upload hızı 2 mbps. bu hızla doğru düzgün bir skype görüşmesi bile yapamıyorsunuz. bulut depolama kullanıyorsanız yüksek gblı dosyaları yüklemek için bir sürü zaman harcıyorsunuz. en az iki katı olması gereken bu hız artık çağ dışı kalmıştır.

  müşteri hizmetlerini arayıp "yahu bu saçmalığı nasıl şikayet edeceğiz? nasıl düzeltilir bu?" diye sorduğumda türk telekom sitesindeki onilne işlemlerden şikayet oluşturmam gerektiğini ve bunun tekil olarak yapmamın bir işe yaramayacağını, bunun gibi birçok şikayet varsa ancak işlem yapılacağını (ya da harekete geçileceğini) söyledi.

  konudan çok açılmadan sadede gelirsem; ekşi sözlük yazarları olarak türk telekom sitesinde online işlemler sayfasında sol frame başlıkları altında, kullanıcı işlermleri---> tüketici şikayetleri----> yeni şikayet adımlarından sonra, önümüze çıkan formu doldurur ve upload sıkıntısı hakkında şikayetlerimizi iletirlersek bu konuda ilerleme kaydedeceğimizi düşünüyorum.

  ekşi sözlük her zaman gücünü bu tip konularda göstermiştir. bu olayı da ciddiye alırsak birkaç aya güzel upload hızlarımızla, buralarda "başardık beah" diye böbürleneceğimize inanıyorum.

  (bkz: ben niye bu kadar yazdım)
  (bkz: ben ne yazdım cemil abi)
 • tepkinin etki yaratmayacağı bir girişim olacaktır. kendinizi yormayınız. bu eyleme harcayacağınız enerjiyi, ülkeden gitmek için kullanınız.
 • türkiye'deki tüm altyapı 2** firmanın elinde olduğu sürece sektör standartları kendi kafalarına göre belirleyebilecek olduklarından şaşırılmayan durumdur.

  simetrik bağlantı olayını metronet ile yaşamıştım, çok sağolsun turkcell bir güzel sindirdi kendilerini.

  ayrıca daha port açamıyoruz* ne upload hızı diye sorarlar adama. (cidden aradığınızda soruyorlar ne yapacaksın upload'ı, bağlanamadığınız site mi var ? diye.)

  "bas parayı kurumsal internet al" diye cevap vereceklerini tahmin ediyorum. hizmet anlayışları bu kadar.

  ek: yine de talep etmekte fayda olabilir.
 • türk telekom altyapısında yıllardır değişmeyen sabit kurallardan biri sanırım budur. en ücra köşede bile tekel vazifesi gördüğünden dolayı, insanlar ne verilirse ona muhtaç durumda. (sadece adı) büyük olan şehirlerde bile türk telekom'un vermiş olduğu hizmete baktığınızda en ücra köşedeki köye giden internet ile aynı hizmeti vermeye devam etmekte. başka firmalarda da durum pek iç açıcı değil maalesef. indirmeye uyguladıkları kota saçmalığı yetmiyormuş gibi, yükleme hızını türk telekom'a göre biraz yüksek veren firmalar da kota uygulamakta. sanırım bulut teknolojisine geçmemiz daha çok zamanımızı alacak.
 • bir uyari cumlesi.
 • tepki iletmeye internetim yok. düşün durum o kadar kötü.

  ayrıca zaten gıdım gıdım verilen internetin adil kullanım kotasıyla cezalandırılması
 • bu upload hızlarıyla oldukça yavaş gerçekleşecek iletmedir.
 • 24 mbit interneti en fazla 12 mbit veren şirket. eskiden 16 mbit kullanıyordum ve daha hızlıydı. türkiye'deki internet hızı ve fiyatı, bu devirde gerçekten üzüntü verici.
 • pingimden şikayet etmek için arayıp pingin ne demek olduğunu bilen muhattap bulamadığım günleri hatırlatan başlık. bol şans.
 • 50mbit 100mbit download hızı alıyorsunuz ve verilen upload hızı 2mbit. gel de sikme şimdi. 2mbit lan. bu adamlar bir de bulut teknoloji reklamı falan yapıyorlar utanmadan. 2 megabit be. 2018 yılında, her bi sikimin bulutta döndüğü, milyonlarca içeriğin internete yüklendiği şu devirde türkiye'nin bütün ttnet kullanıcılarına sunulan, hak görülen upload hızı bu. başlığın açılmasına çok sevindim çünkü bir tek ben sinirden kendimi sikiyorum sanıyordum. lütfen düzgünce büyütelim bu işi. rezillikten başka bir şey değil.