şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 12 yıl önce devletin telekomünikasyon tekeli şirketini komik bir fiyata 21 yıllığına araplara verdiler. türk telekom'un 2 yıllık kazancı borcu kapatmaya yetiyordu yani araplar bedavaya şirketi aldılar. 12 yıl boyunca bu şirket halkı sömürdü ve devlete 60 milyar tl borç taktı. nasıl ama arap kardeşlerimiz çok temiz kitlememiş mi?

  sizce bu borcu kim ödeyecek? evet biz. müstehak çünkü :)
 • bir firma 50 gb akn'li, 8 mbps hızındaki interneti ayda 60 tl'ye satmasına, tekele yakın bir firma olmasından ötürü 40 yıl öncesinin bakır kablo altyapısını kullanıp altyapıda yatırım yapmamasına rağmen hala inanılmaza yakın zararlar ediyorsa bilin ki birileri tarafından içi boşaltılıyordur.
 • daha hala "halka yüklemeyin, yazıktır" diyen naif arkadaşlar var. beyler geçmiş olsun, o borç hazine garantisindeymiş. kazık bize girdi bile.
 • füsun sarp nebil tarafından yapılan detaylı analiz t24'te de yayınlanmıştır. oldukça uzun ve aynı şekilde çarpıcı, şaşırtıcı, hatta aslında dehşet verici.

  devletin en büyük değerlerinden biri özelleştirilmiş, özelleştirme sonrası sektörde en ufak bir gelişme olmazken, kurum da sadece ortaklarına temettü dağıtan sağmalık bir inek haline gelmiş neredeyse. diğer taraftan hakim durumunu, piyasadaki diğer (özel sermayeli) telekom şirketlerinin de önünü kesmek için kullanmış, bu yetmemiş ülkenin telekom (=internet!) altyapısının gelişmesinin önüne bile taş koymuş. dilim varmıyor ama yazıyı okuduktan sonra bu ülkeye böylesi kötülük yapılmış mıdır diye düşündüm... sonra da 60 milyar tl borç...

  türk telekom; göz göre göre gelen çığ
 • (bkz: soygun)

  babalar gibi satarız diyenler hala iktidarda, bir hukuk devletinde yaşıyor olsaydık en tepeden en alta bu satış ve denetim eksikliğinde kimin parmağı varsa hapsi boylardı...

  tabii ki bazı devlet büyüklerimiz için yeterli uzunlukta hapis yok.
 • satın gitsin... aa pardon.
 • özelleştirme neydi?
  verimdi, karlılıktı.

  tt özelleştirmesi ne?
  açık soygun, çok stratejik ve değerli devlet kurumunun içinin boşaltılması.
  ustanın, ustalık döneminin en büyük eserlerinden başında gelir.
 • otaş’ın şu 1 yıldır yüksek sesle konuşulan ve türk telekom hisselerinin rehin verildiği borcu 16 milyar tl civarında ve türk telekom’un bankalara, ticari borç ve tahvil cinsinden 19,7 milyar tl borcu var. yani ortada toplam 35,7 milyar tl gibi bir borç rakamı gözüküyor. diğer yandan spekülasyonlar doğru ise otaş üzerinden hazine garantili borç da ilave edilirse, neredeyse 61 milyar tl gibi bir rakam gözüküyor.

  bkz. detaylı analiz yazısı
 • oo adamlar resmen ülkenin en büyük şirketlerinden birinin içini boşaltmışlar ya lan. ne bir yatırım var, ne adam gibi altyapı var. ronaldoya verdikleri milyon dolarlardan başka somut hiçbişey yok ortada. ee nereye gitti bu para ?

  ufukta yeni bir verginin ucu göründü beyler, siper alın.