şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tanım: müşteriye hakaret niteliğinde ve sözleşmeye aykırı olan bir çeşit şerefsizlik.

  sözleşmede 14. madde:
  (2) taahhütlü aboneliklerde taahhüt süresince sözleşme ve taahhütname koşullarında tüketici aleyhine değişiklik yapılamaz.

  sürekli kendi hızımda sınırsız indirme yapabilecekken sözleşmeye aykırı olarak sınırlandırılıyor.

  üstelik türk telekom bunun lehimize olduğunu iddia etmiş. örneğin 16 mbps, akk kalkmadan önce 5'e düşüyorken ek kota ile 8 mbps'ye düşecekmişmiş. akk kalkınca akkli paketi kotalıya çevirmesinin nasıl aleyhimize olmadığını açıklasınlar. adamlar yine bi şey buldu halletti.

  superonline ve tt kullanan biri olarak turkcell ne yapacak bekliyoruz.

  edit: imla
 • akk yokmuş gibi gösterme çabaları işte. ayrıca bunlar geçici paketler uyandırayım. sözleşmeniz bittiğinde size kazık gibi geçirecekleri, sınırsız ücretsiz ek paket verilmeyen, kotanız bittiğinde mal gibi ortada kalabileceğiniz paketler sunulacak.
 • yersen müşteri lehinde yapılan aslında müşteri aleyhinde olan uygulama.

  bu kafayla devam ederlerse oldukça çok müşteri kaybedeceklerdir. bizzat benim gibi üşengeç adam üşenmedim, aradım ve tabiki salak salak cevaplar aldım. en kısa zamanda yine üşenmeyip tüketici hakem heyetine gideceğim ve taahhüt beklemeden iptalin yollarını aramaya başlayacağım.

  hemen peşine de kardeşimin, annemin ve taahhüt bittiği vakitten tezi yok kendi hattımı taşıyacağım.

  böyle köylü kurnazlığıyla dolandırılacağıma gider efendi gibi kazıklanırım.
 • bu konuda yazılanların sayısına bakıldığında yeni bir "internetime dokunma" aktivitesinden ne kadar uzak olduğumuzu anladım. sahipsiz vatandaşların şirketlere alenen satıldığı mis gibi ortam. bu ortama dünyanın en tüketici dostu şirketi gelse onlar bile bu halimize bakıp tüm politikalarını değiştirirler. merdiven altı işletmelerin teklif edeceği şeyleri tüm ülkeye yayılmış büyük firmalar teklif bile etmeden dümdüz dayatıyor. etik metik koy mına gitsin kim takar? sahipsiz çocuklara yürüyen barbarlar gibi adamlar gözünün içine baka baka kılıfına bile uydurmaya tenezzül etmeden silkmeye çalışıyorlar bizi. her şey daha beter duruma geliyor farkındaysanız. farkında olmasak daha iyi aslında en büyük sorun farkında olmamız. hayır böyle alenen silkilmenin de bir albenisi yok yani biraz daha romance olsun falan madem. ama yok adamlar bildiğin odun ve çoğunluğumuz bu odunları seviyor belli ki. seviyeler çekiyor, tek gayeleri onlardan biri haline dönüşmek çünkü.
 • kimse müşteri falan kaybetmeyecek. en kısa zamanda hepsi birden aynı şeyi yapacaklar ve seve seve(!) kullanmak zorunda kalacağız.
 • şu an resmen yaşanan rezalettir. derhal eski uygulamaya geri dönülsün istiyorum. sizin ben "sınırsız internet isteriz hüloğhhh" diye ortalığı ayağa kaldırmanıza sokayım, çenenizin bağını sikeyim!

  ayın daha 3'ü olmasına rağmen 35mbps'lik tarifimden en fazla 20mbps alabiliyorum. pingler de tavan yapmış. hız testlerinde dalgalı kur gibi bir 4mbps bir 10mbps gördüm. ping deseniz allah'a emanet. bir testte 140 çıkıyor, diğerinde 240. biraz önce müşteri hizmetleriyle ateşli bir konuşma geçirdim. bildiğiniz klasik "kontrol ediyorum, altyapınızda bir sorun yok" demekle geçirdi. "mevcut taahhütlü müşterilerinize sormadan, tarifelerde bir değişikliğe gidildi mi? günün belli saatlerinde hız düşürmeleri, akıllı kota gibi" diye de sordum. "bize gelen bilgilerde sadece mevcut paketlerin sınırsız olacağı yönünde" falan klasik, cahil bırakılan amele müşteri temsilcisi profili çizdi. telefona yeni reklamı da dayamış amk firması. "limitleri kaldırdık!" resmen çin işkencesi yapıyorlar, insanın aklıyla dalga geçiyorlar.

  konuşmadan sonra hız 20 mbps'ye çıkmış! allah'ın bir hikmeti! hani altyapıda bir sorun yoktu, müşterilerden bilgi saklamıyorlardı ya! ama ping hala rezalet. bulunduğum lokasyon için daha önceden 10-15 iken şimdi 80, yurt dışını hiç söylemiyorum bile.

  işin özü ayın daha 3'ünde, bu sınırsız internetçi, mastürbasyonist dallamalar yüzünden (ki ben daha o zamanlar, bu rezalet altyapısıyla bunun olamayacağını defalarca söylemiş biriyim) işkence çekiyoruz.