şükela:  tümü | bugün soru sor
 • the citizen lab'in kısmen türkçe'ye de çevrilmiş 9 mart 2018 tarihli raporuna * göre türk telekom, sandvine packetlogic teknolojisi sayesinde windows kullanan müşterilerinin bilgisayarlarında (bu türkiye'deki hemen hemen herkes demek) avast antivirüs, opera, vlc player gibi çeşitli popüler programları indirilmeye çalışıldığında çaktırmadan başka bir adrese yönlendiriyor ve söz konusu yazılımların "içinde casus kod bulunduran" versiyonlarının indirilmesine yol açıyor.

  https://citizenlab.ca/…rnment-spyware-turkey-syria/
 • doğru olabilecek konudur.

  avast antivirüs, opera, vlc player vs programları arattırdığınzda orjinal üretici site harici en başta çıkan 2-3 site var, bunlar yerli siteler.

  genel olarak programları orjinal sitelerinden indirmeyi tercih edin, onlarda bazı download sitelerine yönlendiriyor ama sonuçta orjinal üreticinin sitesinden gidiyorsun.

  ek: yazının devamında orjinal siteden başlıyor olay, elemanlar cbs ınteractive'in download.com unu falan güvensiz ilan etmişler resmen, derhal format atıp kasayı yan yatırıyorum...
 • orijinal üreticinin sitesinden indirmekle bile çözülemeyecek bir sorundur:

  https://i.hizliresim.com/md4o0n.png

  raporun sitesinden alınmış ekran görüntüsünden anlaşılacağı gibi, kullanılan teknoloji ssl sertifikasına sahip olduğu görülen avast'ın kendi sitesinde indirme butonuna basıldığında, indirme bağlantı linki olarak ssl sertifikası bulunmayan ve "http..." ile başlayan başka bir indirme linkine yönlendirmektedir.
 • oha up
 • rezalet ise ttnet üyesi herkesin dava etmesi gerek.
 • windows kullanan düşünsün amk, bana ne.
 • casus yazılımları, kimlik hırsızlığını ve kişisel bilgilerin ele geçirilmesini engelleyemiyorsanız, mümkün olduğunca fazla veri toplamalarına göz yumun.

  günümüz teknolojisi big data denen bilgi çöplüğünden anlamlı ve işe yarar olanları ayıklama konusunda zaten yetersiz.

  bir ikinci yöntem de bilgi havuzunu çok fazla fake veriyle doldurmak veya her gerçek veriye üstünde oynanmış izi vermektir ki, böylece gerçek bile olsa kimse inanmayacaktır.

  (bkz: sen konuyu biliyorsun)
 • anlı şanlı teknoloji sitelerinin iddialı başlıklarla duyurduğu ve fakat ardından reklam musluğunun kesileceği tehdidi ile karşılaşınca hoop sayfaları uçurdukları haber. şerefsizler...

  https://goo.gl/qtgtmf
  https://goo.gl/jub8xn
  https://mobile.donanimhaber.com/…ukluyor--131822022
 • normalde güvenlik güçlerinin twit atan birini bulması çok zor... çünkü twitter kullanıcı bilgilerini abd mahkeme kararı yoksa güvenlik güçleriyle paylaşmıyor... ama telefonunuzda ya da bilgisayarınızda farkında olmadan casus yazılım kurduysanız güvenlik güçlerinin o twiti atan kişiyi bulması 5 dakikalık iş.... demem o ki nasıl olsa beni bulamazlar deyip sosyal medyada yardırmayın...