şükela:  tümü | bugün
  • türk telekom’un veri hızını 4 kat artıracak yeni teknolojisi ankara’da hizmete sundu
    #haber
    400 gbps bantgenişliğine sahip olsaydınız, 50 bin kitap bulunan bir kütüphanenin tüm içeriğini sadece 1 saniyede indirebilirdiniz. ayrıca 4k çözünürlüğe sahip 16 bin videoyu aynı anda izleyebilirsiniz
  • (bkz: yav he he)

geçen sene ukrayna'ya gittim. orada turkcell'e ait lifecell hattını almıştım. 20 gb mobil internet 15 tl'ye denk geliyor. alım gücü olarak bakarsak 1 öğlen yemeği parası bile değil. yani ukraynalılar için de ucuz. bunu neden anlatıyorum. konuyla ne ilgisi var. dünyada internete,telefona bu kadar fazla para ödeyip bu kadar kalitesiz hizmet alan başka bir millet yok. bunun baş sorumlusu mobilde turkcell, dslde ise turk telekomdur. önce verdiğiniz hizmetleri makul ücretlere çekin sonra hızı arttırırsınız. önce bi düzgün kopmadan,patlamadan, çatlamadan bi internet verin de hızı şöyle dursun.
  • peki bundan sözde 8 mbit, özde stabil olmayan 4 mbit internetimin haberi var mı ?
  • nereye veriyor . yeni yapılan ağaoğlu residanslarınamı? yıl olmuş 2200 hala 5-6 mbs kullanıyorum ve daha üstünüde kaldırmıyor muş?
  • harika bir haber.

100 mbit'e kadar limitsiz 570 tl ise;

4 kat arttığını varsayarsak.

2280 tl aylık internet ücreti ödeyeceğiz.

bayıldım.
  • hangi siteye girsen yasaklı siktiğimin yerinde. en hızlı internetin amına koyayım.
  • adil kullanım kotalı olacaktır ama. 4gb sonrası hız sümüklüböcek seviyesine inecek.

katılıyorum. leş komünikasyon servisleri tarafından soyulmayı o kadar kanıksamışız ki. dünyanın her tarafında daha kaliteli hizmet çok daha ucuz ve erişilebilir fiyatlara. örnek, fransa’da free (servis sağlayıcı firma ismi) mobilde 50 gb veri hizmetini aylık 15 euro’ya veriyor, buna 1000 dk konuşma felan dahil. türkiye’de millete 50 tl’ye 5 gb kakalayan servisleri düşünün. yazık bu ülkenin insanına diyeceğim de, herkes halinden memnun gibi. 5 gb ne bu devirde?
  • habere bakılırsa türk telekom 400 gbps veri transfer edebilen bir kart üretmiş...

bu bildiğin ethernet kartı. hani şu pc'de olan modeme bağlandığın ethernet. bugünkü teknoloji o ethernetin 400 gbps veri transfer edebilmesini sağlıyor. senin elindeki pc zaten 50-60 mbitten sonra tıkanıyor.

çoğu ısp (superonline, turknet vs) 40 gbps lik hatlardan omurgaya bağlı. sen alsan alsan 1 ısp olabilecek yere 10 ısp alabileceksin artık. mevzu bu.