şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: kanaltürk)
  • bazı istisnaları olmak kaydıyla, genellikle 24 saat boyunca "saçmalık" üst başlığının altında birleşmiş çeşitli programlar yayınlayan medya kuruluşları; nam-ı diğer aptallaştırma enstitüleri.
  • kimselere kendilerini zorla izlettirmeyen kanallar, seviyorum bu özelliklerini.

"televizyondan nefret ediyorum fıstıktan nefret ettiğim kadar; ama kendimi fıstık yemekten alıkoyamıyorum" orson welles
  • ayrıntılı listesi aşağıda bulunan ve türkiye'de yayın yapan televizyon kuruluşları.

animal planet turkey
    atv
    atv avrupa
    bjk tv
    cem tv
    cine 5
    cnbc-e
    cnn türk
    comedymax
    çay tv
    discovery channel tr
    discovery channel turkey
    dizi
    dizimax
    dmc paketi
    doğu tv
    dost tv
    dream türk
    dream tv
    dügün tv
    düzgün tv
    ege tv
    elmax
    elmax
    eurasiasat promo
    euro d
    eurosport
    eurostar
    eurotürk
    expo channel tv
    familymax
    fashion tv türkiye
    fashion tv türkiye
    fenerbahçe tv
    fix tv
    flash tv
    gala
    globecastworld paketi
    gold max
    gold max 2
    günizi tv
    haber 7
    haberde ne var?
    habertürk
    habertürk
    halay tv
    halk tv
    hazirkart salon 2
    hilâl tv
    home
    iz tv
    jetix turkey
    jojo
    jojo tv
    kanal 1
    kanal 6
    kanal 7
    kanal 7 int
    kanal a
    kanal avrupa
    kanal b
    kanal c
    kanal d
    kanal d max
    kanal türk
    karadeniz tv
    kon tv
    kral tv
    lig tv
    manolya mobil tv
    mavi akdeniz
    mavi karadeniz
    max tv
    meltem tv
    memleketim tv
    mesaj tv
    metro +
    mgm
    mgm turkey
    mmc
    mobil arena tv 1
    mobil arena tv 2
    moviemax 1
    moviemax 2
    national geographic channel
    nba tv
    ntv
    ntv avrupa
    number one tv
    nur tv
    olay tv
    power türk tv
    reality tv europe
    retromax
    romantica turkey
    s tv
    samanyolu tv
    samanyolu tv avrupa
    ses tv
    sevince tv
    shopping tv
    show turk
    show tv
    showroom
    showtime turkey
    sineklasik
    sinematürk
    sky türk
    smart tv
    s'nek
    star tv
    su tv
    supersport
    tatlıses tv
    td1
    technology channel
    tgrt
    tgrt
    tgrt eu
    tgrt haber
    tgrt pazarlama
    the history channel turkey
    trt 1
    trt 2
    trt 3 / trt gap
    trt 4
    trt int
    trt türk
    t-shop
    türk dügün tv
    türkiye jokey kulubu
    türkmeneli tv
    türkshop
    türkshow
    tv 5
    tv 8
    tvt
    ulusal kanal
    viva
    yeşilçam
  • 24 saat boyunca "bizi arayın ve düdükleyin" ile "arayın düdükleyecek bir partner bulun" temalı yayınlar yapan (onlarca) arkadaş tv boncuk tv göster tv she tv gibi kanalları da eklersek pek kabarık bir listesini elde edeceğimiz kanallar.

(bkz: uydu saolsun)
  • insanlarin, fiziksel kusurlari, ruhsal sorunlari ile dalga gecebilecek kadar alcalabilen, alcaldikca daha da rezillesen kanallardir. gecen yil seda sayan hanim ruhsal dengesi bozuk bir kadini cikardi ekrana, bu kadin alkis sesini duydugu anda kendi kendisini incitmeye, kendi yuzunu tokatlamaya basliyor.... ve seda hanimin bu durum o kadar hosuna gitmis olucak ki, alkislanmayacak laflara bile sitma gormemis sesiyle " alkiiiissshhhh" diye bagirarak ellerini birbirine saklata saklata bir hal oldu, her alkista kendine saldiran kadini gordukce de, durumu komik gorerek bolbol kahkaha atti. onunla birlikte halk ta kahkaha atiyordu tabii ki. kendini tokatlayan kadin, rol de yapiyor olabilir di, oyle olsa bile boyle bir konuyu ele alip komik bir hale getirmek insanlik disidir. tahammul edemedigi seslerle travma geciren insanlarin hali gercekten gulunucek bir sey degildir. gercekte, siren sesi duydugunda, kafasini duvarlara vurup paracalamaya baslayan 20 yasindaki ruhsal bozuklugu olan guclu bir erkegin karsisinda caresiz kalan annenin, kardesin, babanin halini, yasadigini gormeyen, umumi tuvalete gitmek zorunda kaldiginda, sifon seslerine tahammul edemeyen bir genc kizin, kendini yerlere atip sinir krizi gecirdigini, ellerini issirarak parcaladigini bilmeden durumla televizyon ekraninda dalga gecen insanlikla alakasi olmayanlar once gerceklerden bir haberdar olsun sonra ciksin ortaya!!!! mehmet ali erbil efendinin, showuna kimi cikarirsa cikarsin muhakkak eksik bir yonu veya bir hatayi veya bireyin fiziksel gorunumunu diline dolayip insanlari kasten assagilamasi da ayri bir konu, ve fakat asil komik olan showuna cikan insanlarin kendi hallerince normal davranislari degil, mehmet ali erbil'in kac gramlik insanlik anlayisinin oldugunu ortaya cikarmasidir. anlamadigim sey, ulkemde onca bilgili, kulturlu, insanliktan gayet haberdar olan onca guzel insan varken, yoz, yapmacik, her hareketiyle sakilligi simgeleyen, ne konusma adabindan, ne davranis biciminden haberi olan insanlar nasil oluyor da, ekran karsisina bulunup sunucu diye getirilibeliyor akil almiyor. ve fakat aslinda, bu utanc verici yaklasimlarla show yapmaya calisan personelin pek bir sucu yok gibi. gercek olan su ki balik bastan kokar.......
  • kaza, ölüm ve felaket haberlerini müzik eşliğinde yayınlamakta ısrar eden şerefsizlerin yönettiği kanallardır.

yedi sülalelerine eşşekler tecavüz ederken fonda "do that to me one more time" ı çalasım gelir bu "sağduyulu yöneticiler" için.

tamam, televizyon seyretmiyoruz.. dizilerinizi, reklamlarınızı, oyunculuk yapıyorum kisvesi altında ilkokul ikinci sınıf yılsonu piyesi karakterini tekrarlayıp duran usta oyuncularınızı, ucuzluktan bir mini etek kapıp programcı, sunucu, manken ya da mazallah şarkıcı olan makyajlı kalaslarınızı alın bir tarafınıza sokun dedik.
    ama haber seyredebilmek istiyoruz.

üç kuruşluk iş ahlakınız olsun, ciddiyetiniz olsun..

bok mu var kardeşim, haberlerin arka planına neden müzik koyarsınız?
  • hemen hemen hepsi beş para etmez kanallardır.halk böyle istiyo ayağına kalitesiz ve basite kaçan yayınlara yeşil ışık yakan, halkım biraz da bilgilensin türünden durumlara endişelenmeyen, bu konuda kılını kıpırdatmayan kanallardır çoğu. bu yazıyı bana sonunda yazdırtan olaydan bahsetmek istiyorum hemen.geçenlerde alman kanalında (pro 7 olabilir) marmaray tüp geçit hakkında bir programa denk geldim.haber falan deil basbaya adamlar 1 saatlik program hazırlamışlar. belgesel niteliğinde yapılmış,animasyonlarla ve yeraltında ,denizde bi ton çekimlerle dolu doyurucu bir programdı almanca bilmesemde yapılan iş bunu gösteriyordu. bu programı seyrederken içimden türk kanallarına bi ton küfür savurdum, kızdım durdum. ulan sizden hiç kimse kalkında dünyayı dolaşın mega structures gibi program yapın demiyo.kendi memleketinizde,hemen dibinizde çok önemli bir proje yürütülüyo ve siz ise bununla ilgili bir program yapmak aklınızda geçmiyo.aslında geçerde bu işten reklam çıkmayacağını her şeyi para olarak gören kanal sahipleri bildiğinden atlamıyor olaya.trt tarafında ise henüz böyle bir girişimin olduğunu görmedim.
  • giderek daha çok meksika kanallarına benzemeye başlayan, beni de odamdaki yıllar yılı duran, küçük dostum 37 ekran televizyonumdan iyice soğutan kanallardır.