• hayatımda izlediğim tek dizidir kendisi. (bkz: ezel)
  • çete dizisi olarak sıfırbir. netim bu konuda.
  • bana göre esir şehrin insanlarıdır.

kadrosundan daha sonra 4-5 tane majör prime time dizisi çıkarmıştır.

2. sırayı da sanırım şaşıfelek çıkmazı alır.

kalite konuşuorsak tabii.
  • daha yazar değilim. ama ekşi sözlüğü uzun yıllardan beri takip ediyordum, üye olmam çok yenidir. fakat bu başlık adı altında kendilerince kaliteli türk dizileri diye sıralanan başlıkları görünce doğru yerde miyim acaba diye düşünmeye başladım. isteyen istediğini izler , herkesin keyfi kafası başkadır diyelim uzatmayalım.
    bizimkiler, behzat ç. avrupa yakası, ilk aklıma gelenler
  • (bkz: kurtlar vadisi) ilk 97 bölüm . ötesi yok.
  • çok tesadüf olarak instagramda trtarsiv videolarına bakarken bu başlığı solda gördüm. sayfayı gezerken eski trt dizileri ne güzeldi diye düşünüyordum ( yaşı yetenler için tabii ). son dönem dizilerinden elbette ezel ama aşağıdaki diziler de efsaneydi hatırlayanlar için (oyuncu kadroları muhteşem);

1 - çalıkuşu
    oyuncular: aydan şener, kenan kalav, hayati hamzaoğlu, muazzez kurdoğlu, turgut savaş, ilkay saran, suna selen, bilge zobu, esra erbilişik

2- hanımın çiftliği
    oyuncular: fikret hakan, ilknur bozkurt, bulut aras, meral orhonsay, aydemir akbaş

3-kartallar yüksek uçar
    oyuncular: sadri alışık, selda alkor, can gürzap, serap aksoy

4-kavanozdaki adam
    oyuncular: ahmet mekin, metin serezli, sevda ferdağ, nil ünal, efkan efekan

5-yarın artık bugündür
    oyuncular: necla nazır, ege aydan, sevtap parman, mehmet koçak, şükran güngör

6-iz peşinde
    oyuncular: mehmet aslantuğ, osman yağmurdereli, gülen karaman, erol taş

7-gülşen abi
    oyuncular: haluk bilginer, nilüfer açıkalın

8-geçmiş bahar mimozaları
    oyuncular: filiz akın, rutkay aziz, ceylan palay, müşfik kenter, maral üner, merih çimenciler, güler ökten, nurseli idiz

9-doktorlar
    oyuncular: cüneyt arkın, meral konrat, filiz taçbaş, salih kırmızı, ergun köknar, gökhan mete, belkıs dilligil, erol günaydın

10-belene
    oyuncular: mehmet aslantuğ, selda özer, orçun sonat, ismet üstekin, salih kalyon, atilla olgaç

ve tabii

11-kurtuluş
    oyuncuları : ciddi anlamda yok yok diyebiliriz ; rutkay aziz, savaş dinçel, mehmet aslantuğ, müşfik kenter, mustafa alabora, aytaç arman, kenan ışık, altan erkekli, ayda aksel, yaman okay, uğur polat, ege aydan, levent özdilek, aşkın nur yengi, füsun demirel, fikret kuşkan, macide tanır, yılmaz zafer ve daha yazamadığım pekçokları

sonuç olarak bence tüm türk dizi tarihinin efsanesi kurtuluş'tur.
  • net olarak favorim (bkz: çemberimde gül oya)
  • (bkz: şubat)
    (bkz: uçurum)
  • 1.acayip hikayeler
    2.behzat ç
    3.avrupa yakası
  • leyla ile mecnun yazanları görüyorum yapmayın*. kurtlar vadisi ilk 97 bölüm ve ezel yazanlara yakınım ama zirve bana göre behzat ç.
hesabın var mı? giriş yap