şükela:  tümü | bugün soru sor
 • trt'de canlı yayınlanan bir karşıyaka basketbol maçında karşıyakalı bir taraftar üzerinde "teşekkürler trt" gibi bir şey yazan pankart açar. trt kameramanı aşkla bu pankarta zoom yapınca taraftar hemen pankartın arkasını çevirir. bu tarafta "i*ne göztepe" yazmaktadır.
 • yılını tam hatırlamıyorum ama bayağı eski bir hadisedir. sezen cumhur önal sunuyor: "evet sayın izleyiciler, şimdi gary moore söylüyor, still got the blues, hala bluzunu saklıyorum"
 • seneler önce bir furya vardı hani, "ünlülerin maç izleyişleri" diye, sanırsam zamane televolesi (ki o zamanlar spor ağırlıklıydı) önemli maçlarda ünlüleri evlerinde, cafelerde vs. maçı seyrederken çekip yayınlardı. böyle boş, böyle anlamsız bir konseptti.

  yine bu tür programlardan biri, kameraya alınan kişi ise bu sefer "müslüm gürses"... 3 büyüklerden biri avrupa takımının tekine karşı oynuyor, bir kahvehane dolusu insanla beraber maçı tüm dinginliğiyle müslüm gürses de izliyor.

  bizim takım bir noktada atağa kalkıyor, tüm kahvehane ahalisinde heyecan dorukta -müslüm baba sakinliğini koruyor-. atak devam ediyor, millet ayaklanıyor...ve en sonunda gol oluyor.
  ...herkes çığlık çığlığa, ayakta, birbirine sarılıyor, tezahuratlardı, haralasıydı, güreleseydi... lakin müslüm gürses hala oturuyor.?

  neden sonra, golden yaklaşık 1 dakika geçmişken, millet sakinleşip yerine oturmaya başlıyor, ve yüzünde hafif bir gülümsemeyle müslüm gürses o efsanevi repliğini sarfediyor:

  "evet, gol..."
 • ahmet çakar'ın vurulduktan birkaç gün sonra yaptığı "...sonra bilincimi kaybetmişim. gözümü hastanede açtım, bir baktım karşımda reha muhtar! kendimi cehennemde sandım" açıklaması.
 • televole'nin televole olduğu zamanlar. yani futbolcular ön planda.

  mustafa adlı takımını,soyadını, hiçbir şeyini bilmediğim bi futbolcunun yanına gidiyorlar. amaç bir tane genel kültür sorusu sormak. şu diyalog geçiyor...

  -merhaba mustafa sana bir genel kültür sorusu sormak istiyoruz.
  -sorun abi.
  -bize, senin isminin harflerinden oluşan bir ülke söyleyebilir misin?
  -(biraz düşünür) valla bulamadım...kaç harfli?
  -3 harfli
  -hımmm... (biraz daha düşünür) baş harfi ne?
  -baş harfi "f".
  -hımmm... yok vallahi aklıma gelmiyor...
  -neyse ben sana kıyak yapıp 2. harfi de söyleyim "a"
  -hımm... faa... hımmm... yok vallahi bulamıyorum..
  -neyse mustafa. sorun değil. ülkenin adını söyleyim mi?
  -söyle abi.
  -fas.
  -hadi lan ordan fas diye ülke mi olur?
 • acun firarda programında, acun'un yurtdışında bir barda önüne gelen kıza sarkıntılık yapıp yılışan bir tipi gösterip, "görüyorsunuz sayın seyirciler magandalık sadece türklere özgü degil, avrupa'da da magandalar var" demesi, ardından o kişinin gelip, "abi nasılsın? ben de türküm" demesi.
 • hülya avşar'ın canlı yayında özcan deniz'e "askerde cinsel ihtiyaçlarınızı nasıl gideriyordunuz" diye sorması üzerine özcan deniz'in "sizin resimlerinizle" diye cevap vermesi..
 • tgrt ekranlarında menekşe plajı ve orda denize giren insanlarla röportaj yapılmaktadır.

  sunucu - efendim burdan denize giriyorsunuz temiz mi buralar
  kadın - yok yok değil pis gibi duruyo sular
  sunucu - e teyzecim madem pis diyosun niye giriyosun o zaman suya
  kadın - e yavrum biz bilinçsiziz ya o bakımdan giriyoruz suya.
  sunucu - ?
 • fatma girik'in söz fatoda 'nın bir bölümünde, atatürk hava limanı'nın güvenliğini sınamak için uzun fıstıklı lokumların etrafına turuncu el işi kağıdı sararak sözde "dinamit lokumu" yapması...

  akabinde dinamit lokumlarını hava limanı güvenliğinden kontrole tabii tutulmadan geçirebildiği için sinirlenmesi... hava limanı güvenliğine 2 saat boyunca "ne biçim güvenlik bu, fatma girik de olsam kontrol edilmeliydim" diye bağırıp onları epey bir azarlaması...

  bölümün sonunda da el işi kağıtlarını açıp hava güveliğiyle beraber lokumları yemeleri...
 • tayfun talipoglu bam teli programini sunuyor.
  dagda belde dolasirken bir avciya denk geliyor.
  avci dediysek, elinde tek kirma bi tufek 65 yaslarinda bir koylu.
  biraz hosbes ediyorlar ayakustu.
  sonra;
  tt- amca tufek dolu mu
  - dolu
  tt- bi kere atabilir miyim
  - al at
  tt- gummmm...
  tt tufegi amcaya verir. amca tufegi alir ve sorar;
  "baska sikintin?"