1. flash tv'de yalan testi adında bir program. karı koca kavgalı.
    adamın iddiası: karımın muskası çenemi kaydırdı. karım ve kaynanam bana büyü yaptırdı.
    kadının iddiası: kocam eve gelmiyor, bakmıyor, beni dövüyor.

adam diyor ki "ben bu kadın yüzünden 2 kere intihara kalkıştım, çenem kaydı"
    kadın diyor ki "yalan söylüyor, ben evlendiğimde çenesi kayıktı"
    tam bu esnada adam kadına yumruğu koyuyor.
    kadın diyor ki "söyleyin bana yumruk atmasın".
    sunucu* diyor ki "bu bir trajedi programı, komediye dönüştürmeyin"
    kadın kendi başına vuruyor.
    sunucu " lütfen kafanıza vurmayın".

test sonucunda adamın şerefsiz, kadının kadersiz olduğu ortaya çıktı.
  2. aslında anlık bir şey olmasa da unutamadığım için yazıyorum.rüstem batum show'da reklam aralarında ,program başlarken ve biterken beyninizi tokatlayan program denmesi ve o sırada da masaya konmuş jöle kıvamlı beynin(insan beyni gibiydi hatırladığım kadarıyla,tazeydi taze) bir el tarafından tokatlanması bir de ses çıkıyordu galiba tokatlama efekti gibi bir şeydi.
  3. kanal d ana haber bülteni'nde haber yaptığını sanan iki insanın pes 2008'de hırvatistan - türkiye maçı oynayıp "aha bakın böle adam kaçırırsak gol yeriz" gibisinden yorumlarda bulunması.
  4. desti izdivaç kıvamındaki programlarından birinde:
    -biz geldik köyden yerleştik buraya evliydim ama kocam ölünce barındırmadılar bizi orda
    +neden barındırmadılar?
    -kaynanamgille anlaşamadık,istemedi beni ;işte öküz öldü ortalık bitti anlayacağınız
    +hönk?!#?
  5. ayrılan karı kocaları ve aile fertlerini buluşturan film gibi programını, sinan çetin'den sonra bir dönem kaya çilingiroğlu sunarken programın o haftaki konuklarından karadenizli vatandaşın, evi terkeden karısını niçin dövüp de evi terketmesine neden olduğunu açıklarken, sunucu kaya çilingiroğluna "benden habersiz kaynanama gitmiş, kaya bey soruyorum size sizin hanımınız sizden habersiz kaynananıza gitse siz ne dersiniz?" şeklinde sorması, programın devamında da benzeri örneklerle "soruyorum size kaya bey, hanımınız size haber vermeden gezmeye gitse siz kızmaz mısınız?" "kaya bey, kendinizi benim yerime koyun, hanımınız sizden habersiz çarşıya gitse siz olsanız sinirlenmez misiniz?" şeklinde sorular sorarak kendini savunmaya çalışması, o dönemde şöhretinin zirvesinde, gamsız kasavetsiz rahat hareketleriyle magazin dünyasının yıldızı şeklinde yaşayan hülya avşar ile evli olan kaya çilingiroğlunun ise hanımının kendisinden habersiz bir yere gidip gitmediği konusuna girmeden ve belki de soruların absürdlüğünü farketmeden programı devam ettirmesi.
  6. türkiyede televizyon ile ilgili yaşanabilecek en coşkulu şey, onu camdan atmaktır. beşinci kattan düşen televizyonun yere değdiği an, türk televizyon tarihinin en muhteşem anı olacaktır.
  7. kral tv'de beyaz ekran üzerine kapkara haykıran puntolarla:

"yayınımız radyo ve televizyon üst kurulu tarafından 2000 yılının eylül-ekim aylarının muhtelif tarihlerinde yayınladığı 'itiraflar, fantezi adası, kirli aşk, amatör kızlar, sınır tanımayanlar, zevk sanatı, sanal seks-1, sanal seks-2, dünya dışı ilişkiler, ihtiras çemberi, lolita 2000, karamela sepeti, zevkin doruğunda, muhteşem vücutlar, vahşi batı, fantezi evi, aşk oteli, doyumsuz arzular, veronica 2030, zindan ateşi, zorrita ve özel servis' adlı filmlerin 3984 sayılı kanunun 4/d bendinde belirlenen "genel ahlâk, toplum huzuru ve türk aile yapısına uygun olmak" ilkesinin ihlali gerekçesiyle bölge idare mahkemesi kararı üzerine yedi (7) gün süreyle geçici olarak durdurulmuştur."
  8. star'da yayınlanan transformers adlı çizgifilmde, optimus brian'ın* gelen bir autobot'a "iyi haberlerle geldin inşallah" demesi..

türk televizyonlarındaki unutulamayan anlar hakkında bilgi verin