şükela:  tümü | bugün
1254 entry daha
  • daha siz odasından çıkmadan yanındakine sizin dedikodunuzu yapanları vardır.
  • genelde kibir abidesi olurlar
  • >önce kendi işini yaptırır , senin okulun uzasa da önemli değildir onun için. okul masraflarını karşılayamıyorum param yok dersen de inandıramazsın. sürekli masraf çıkartır fakat okulun imkanlarından faydalandırmaz.
    >öğrencisinin girdiği işte aldığı maaşını kıskanır.
    >referans vermek için öğrencinin anlamsız ve usandırıcı fedakarlıklar yapmasını bekler ya da işine gelmesi gerekir.
    >kendi menfaati için öğrencisini ulu orta satmaktan, suçlamaktan çekinmez.
    >2 gün önce konuştuğun şeyi unutur ya da inkar eder.
    >her öğrenciyi potansiyel azarlanacak "talebe" olarak görür.
  • % 86,4 'ü aynı ayakkabıdan giyer.
  • işin içine girebilirsem bunun detaylı bir analizini yapacağım ama dedikodu, gıybet hat safhada diye duyuyorum hep. ateş olmayan yerden duman çıkmaz, şaşırtıcı ve itici bir durum
  • hakkında yorumlar yazılmaya başladıysa final haftası yaklaşmış demektir.
  • yüksek lisans yapmadım ama eşim yaptığı için biliyorum: yüksek lisans tezinin sunumunda sadece yapması gereken işi yaptığı için bin tane pasta böreğin ayağına gelmesini bekler.

düşünsene bakkaldan ekmek almak için bakkal abiye her defasında pastalar börekler götürüyorsun.
    berber güzel traş edince hemen kebap falan ısmarlıyorsun.

kusuruma bakmasınlar ama bu uygulamayı seve seve kabullenen genç veya yaşlı akademisyenlerin alayı benim için karaktersiz, yediği lokma haram olan insanlardır.

adam uğraşıp araştırıp tez yazıyor, üstüne bir de sana pasta börek getirmek zorunda.

şimdi gelip diyecekler ki e o da öğrencinin tezine danışmanlık yapıyor, be yarram adam bu işten maaş alıyor yapacak tabi.

işin en ilginç yanı ise, bir tane yüksek lisans yapan insanın bunu hiç garipsemediğini görmek oldu. hizmetçilik norm olmuş memlekette okumuşu bile ayıkmıyor mevzuya.
  • çoğu için konuşuyorum: öğrencinin üstünden bireysel fayda sağlamayı bilim adına bir fayda sağlamaktan önce getirir. gider kişisel mektubunu postalatır, telefonunu tamiri yollatır. makalesini ona yazdırır; fakat ismini dahi geçirtmez. derse giderken, bilgisayarını kendisi alamayacak kadar üstün görür varlığını. sanar ki bu öğrencinin görevidir. ee der bu yollardan geçeceksin! hepimiz geçtik. der ki "hepinizin fikirlerine açığım burası üniversite yahu konuşacağız", sonra bir fikrini paylaşınca onunla aynı şeyi söylemiyorsan yerin dibine sokar. öğrencisi, akademik dünya hayallerini yitirene kadar onun iliğini sömürür, vaatlerde bulunur ama başından beri gerçekleştirmeyeceğini bilir. derslere geç gelir, son dakika iptal eder. rahattır. bilgi üretmez. kopyalar çoğu bunların. vallahi bakın. samimi söylüyorum.
  • akademisyenler kötülenmeye başladığına göre sınavlar yine kötü geçti/geçiyor galiba. sıkmayın canınızı olur öyle şeyler.
  • bi bok oluyormuş gibi illa yoklama alırlar
29 entry daha