• bir külliyat olabilecek cinsten.

• yanik - yardir dis macununu
    • bacak sismesi - bagla haslanmis patetesi
    • basin mi agriyor - yardir hacamati

liste uzar gider. her hastaliga/duruma bir caremiz var en alternatifinden!

onemli not: bu yontemleri uygulamayiniz. hastalandiginizda hekiminizden ivedilikle yardim aliniz.
  • kanın pıhtılaşması için yaranın üstüne sigara külü sürmek. bunu kim bulduysa alternatif tıpın kurucusu bence.
  • güneş yanığı için kantaron yağı
    diş ağrısı için 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile gargara
    safra kesesi ağrısı için 1 yemek kaşığı elma sirkesini sıkılmış 1 bardak portakal suyun içine atıp içmek (yarım saat sonra yıllarca ağrı çekmeyeceksiniz)
    sinüzit için 2 ay boyunca her gün 1 bardak kaynamış sıcak suya ekinezya ve yabani mercanköşk ile demleyip içmek(ben 10 gün içtim 5 yıl grip bile olmadım)
    doktorlar kızacaklardır ama bütün ilaçların özü bitkilerden,şifa doğada
  • tabi ki yoğurt ulen yoğurt
    güneş yanığı=yoğurt
    mide ağrısı=yoğurt
    saç maskesi =yoğurt
    zehirlenme =yoğurt
    bağırsakları bozma=yoğurt
    cilt maskesi=yoğurt
    türklerden başka hiç bir millet de yoğurt kullanmıyor, bana deli gözüyle bakıyorlar burda ama herşeye deva işte..
  • ağrıyan yerlere hamur yapıp sarmak ,
    ateşi çıkanı sirkeli su ve aspirinle ovalamak ,
    hacamat ,
    baş ağrısına ,tansiyon düzensizliğine ve ritim bozukluğunda sol eldeki işaret parmağıyla baş parmağı arasındaki kasa üç kere sert bi şekilde basmak ,
    zihin açıklığı ve konsantrasyon bozukluğu için sabah aç karnına şekersiz türk kahvesi içmek,
    şeker ve diabeti önlemek için gün içerisinde 5/6 kere dil ve dişi fırçalamak.
    mide de su birikmemesi için içilen her sıvıyı yudum yudum içmek.
  • anneannemin nasır tedavisi:

orta boy domatesi ortadan ikiye bölün. bir yarısınun içini oyun. oyduğunuz yarıma sabun doğrayın (bildiğimiz hacışakir el yıkama sabunu). üzerine biraz zeytinyağı gezdirin. nasırın olduğu bölgeye bağlayın sonra da nefes alamayacak şekilde bağlayın. nasırlar genelde ayakta olduğu için üzerine çorap geçirmek en mantıklı yöntem. bunu akşamları yatmadan yapın ve sabaha kadar bırakın. maksimum 5. günde nasırınız düşer.

yemek tarifi gibi ama işe yarıyormuş gerçekten.
  • eski türk adetleridir. orta asya türk tarihinde görürüz bu tür şeyleri, mesela ağrıyan dizlere iç yağı sürerlermiş. hangi hayvan olduğunu hatırlayamadım şimdi, ayı olabilir. o devirde bile hastalığı önleyici tedbirler alırlarmış. yanlış hatırlamıyorsam ayı postuna sarınıp yatarlarmış hasta olmamak için. bir de çayı içine kaymak koyarak içerlermiş, bu sağlıkla alakalı değil tamamen keyif amaçlı.
  • bir doktor olarak elbette ki alternatif tedaviye karşıyız.

ancak alopecia areata nedeniyle dökülen sakalımın steroid enjeksiyonu ve lokal krem uygulaması ile geçmeyip jiletle çizdikten sonraki sarımsak uygulamasını takiben düzelme emaresi göstermesinden mütevellit kalbim biraz yumuşamadı değil.

yine de deneylerle, gözlemlerle bilimselliği ispatlanmamış hiçbir alternatif tedavi yöntemini önermek etik değildir.
hesabın var mı? giriş yap