şükela:  tümü | bugün
 • kısa bacaklı uzun gövdeli şanlı ırgım hakkındaki hazin gerçeklik.

  not: kafkaslı ya da balkanlı değilim.
 • doğruluk payı bulunan olay. kemik yapısı, ten rengi bakımından türkiye'ye katkısı olmuştur bu insanların. her ne kadar ırkı ile övünen insanları sevmesemde baba tarafından kafkasyalı, anne tarafından balkan biri olarak içten içe hoşuma giden söz.
 • (bkz: ya bırak ya) ulen sanki kafkas ve balkanların tipi çok iyi de bizim tipi düzeltmişler, yörüsünler gitsinler. bizim tipimiz bize yeter. (kendilerinin bi suçu yok tabi, önermeyi ileri süren kendileri değil sonuçta). ama insan okuyunca sinirleniyor abi, dolaş şu memleketi ne ahu kızlarımız var, ne yakışıklı delikanlılarımız var, hepsi kara kaş kara göz esmer güzeli, olsa olsa bize biraz kumrallık sarışınlık falan katmışlardır, o da zaten karadenizde bolca mevcut, hem de en sarışını en mavi gözlüsünden..yani demem o ki önce kendi kaportanızı düzeltin..
 • kafkas olarak katıldığım tespittir. genelde dışarıdan kız alıp vermeyiz ama ailede bu geleneği bozdum. az daha sabredin düzelticem.

  not:bjk
 • genetik havuzdaki kürtleri düşününce neresinden bakacağımı bilemediğim önerme. sonuçta ben ırksal ayrıma, halkı kin ve nefrete filan teşviğe karşıyım. utanmıyorsunuz ırksal ayrılıklar yapmaya. kürtlerin, arapların ve diğer esmer tenli ve hafif tüylü ırkların neyi eksik? sonuçta güzel olan ruhtur, ten-cins-şekil-renk filan çok banal ya dadlum! siz siz olun insaniyete falan bakın.
 • içeriğini tamamen ve bilinçi olarak yüzeysel bir gırgır şamatadan alan önermedir. çeşit çeşit örneği de sözlükte mevcuttur. güzellik kadar subjektif ve yüzeysel bir içerik üzerine eğlenmekten öteye yapılabilecek bir eylem yoktur benim paşa keyfimin gözünde. ve hatta buraya bu önermenin karşılığında yeryüzündeki en çirkin insanlar kafkasyalılar ve balkanlılar, en güzeli ise ulu türklerdir diye de yazılabilir ve kahkalarla okunabilir dünya güzelleri.

  ancak tarihi bilmeden, olayların iç yüzünü bilmeden "çerkesler kızlarını satarlardı" demek, bir akademisyenin bir trajedinin vahim sonuçlarını anlatırken söylediklerinin başını sonunu almadan kullanmak etik kuralları bırakın, kötü niyettir. sırf buraya yazılıyor diye doğru olduğunu da göstermez aynı malum başlığımız gibi.

  evet çerkesler öyle bir topluluk ki kızlarını keyiflerinden verdiler saraylara, oğullarını da canları aksiyon istedi sarıkamış'ın etrafındaki dağlara mezar olarak diktiler.

  güzellik gibi tamamen insanların tercihleri dışında ve ancak değişken ölçülerle değerlendirilebilir bir mevzu için insanların trajedilerini harcama lüksü benim dünya güzeli paşa keyfime göre tavır çirkinliğidir, tipini de kimse düzeltemez.
 • gayet de doğru bir önermedir. yoksa hepimiz ziraat pirinci gibi kara kuru, marsık sarsuk tiplerdir yahu, eygidiiiii!