• ne dediği, nasıl yorumlar yapacağı üzerinden hayatımızın sikertilmesine neden olmuş, illuminati kıvamlı şey.
    kim ulan bu erol egemen ve elalem?
    elalem ne der? ne bileyim amk.
    oraya gitme söz olur, bunu yapma göz olur.
    kimden olur? elalem.

çıkın lan ortaya. tüm gençliğimiz gitti, bari yaşlılığı kurtaralım.

bana güveniyor, çevreye güvenmiyor. çevre kim? elalem.

her müsibetin altında bu var, ben söyliyim.
  • neden böyle başlıklar açıyorsun evladım. elalem ne der...
  • her toplumda olan yapının bizde evin, hatta yatak odasının içine kadar girmiş halidir.
  • (bkz: üst akıl)
  • dün akşam farkettiğim üzere bu yapı annem. bizzat kendisi. ve ilginç bir şekilde herkes istediğini yapsın dedikten yaklaşık 12 milisaniye sonra, onun keçi sakalı, bunun dövmesi, kaşındaki piercingi falan diye giydirmeye devam ediyor. anne sanane dediğimde herkes ne yaparsa yapsın diyor ama yargılamaya içerden veya dışardan devam ediyor.
    bu kadar çelişki sahibi bir insanın evladı olarak tutarlı olamamamı onun bana devrettiği genetiğe yıkarak, elalem junior olarak tüm enerjimi insanları yargılamaya kanalize etmeye karar verdim. ama üşeniyorum.
  • daha önce dediğim gibi, uç vakalar hariç üst yapı, hapishane, baskı vs'den çok bağımlılık var:

onay bağımlılığı.

mahalle, elalem vs sadece bu yüksek derecede bağımlılık yapan maddenin torbacısıdır. bu bağımlılığı yenmek yine size kalmış.

şaka falan değil, onay bağımlılığı belki de eroin bağımlılığından daha ağırdır. ama sonunda (dediğim gibi uç vakalar hariç) ölüm yok.
  • 'ne der' adi altinda uzerinden atip tutulan hayali kesim
  • hayatıma doğrudan etki eden ve hala kim ve ya kimlerden oluştuğunu çözemediğim kişi veya kişilerdir. herhangi bir konuyu ailemle paylaşmadan önce elalemin neler söyleyeceğini düşünüyorum.
  • bugün iki karadenizli arkadaşımdan öğrendim ki karadenizdeki elalem mekanizması acayip aşırıymış. bu da böyle bir hikaye. (bkz: detay vermeye üşenmek)
hesabın var mı? giriş yap