şükela:  tümü | bugün
  • tanım: türk toplumunun yargıya güvenmeyerek kendi adaletini sağlama, kendi adaletini sağlarken küçük düşme durumu, bu süreçte oluşan kaosun sonucu iç savaş oluşma tehlikesi.

(bkz: tehlike)
    (bkz: risk)

(bkz: kendi adaletini sağlayan bireylerin toplumu)
    (bkz: kendi adaletini sağlamak)
    (bkz: let the linç begin)

sözlükte, sokakta, sosyal medyada, her mekanda son yılların yükselen trendi suçluluğu mahkemece ispatlanmamış bireyi ortalık yerde linç etmek oldu.

ya arkadaşlar, sayın amına koduklarım,

siz kendinizi he-man, batman, superman falan mı sanıyorsunuz, nedir bu süper kahramanlık duygusu?

sanki amk herkes marvel çizgi romanından fırlama bir karakter gibi, zıplıyor herkes kanguru sanki?!..

büyük oyunu görün artık, adalet kolay kolay bu hale gelmedi, adım adım yöneten beylerin ne boklar çevirdiğini izlediniz, gördünüz, olmayan bir yargı yaratıldı ama güvenmek zorundayız bu olmayan yargıya, nihai amaç iç savaş çıkartmak, herkes kendi adaletini aramaya çıkarsa, bir de bilmem kaç milyon topluca yaparsa iç savaş kaçınılmaz beyler bayanlar, kör müsünüz amk, bu kadar vizyonsuz nasıl olabiliyorsunuz?

bir sakin olun, bırakın elinizdeki sopaları, tabancaları, klavyeleri yavaşça yere bırakın bir.

diyeceklerim bu kadar, kısa tutmaya çalıştım. saygılar.
  • orman fazla vahşileşirse yangın kaçınılmazdır.
  • bende bir suredir benzer bir durumdan yakiniyorum. nedir bu let the linc begin olaylari.
    devletin yargi sistemini yok sayip ilkel bir sekilde kendi cezasini kendi kesmeye calismalar.
    bu özellikle linc olaylari ie basladi. anliyorum yargiya guvenmiyor olabilirsiniz, ama bari sonucunu bekleyin, ha yanlis bir karar mi verdi, sucluya sucsuz mu dedi o zaman kesin kendi cezanizi. ama bir bekleyin.
    bu konuda aklima hep gelen su haber var:

" 15 yaşındaki kızın babası, kızına tecavüz eden 17 yaşındaki genci öldürmüştü. genç kız iftira attığını, kürtajla aldığı bebeğin babasının başka birisi olduğunu mahkemede itiraf edince gözaltına alındı. "

adaletin olmadigi yerde insnalarin kendi adaletini saglamaya calistigini anlayabiliyorum,
    ama henuz o kadar da adaletin olmadigi bir yer degiliz.